Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default ajutor reactivare cartela digi

ajutor reactivare cartela digi tv , decoderul nu a mai fost folosit cam de un an si jumatate .am 2 receptoare pe acelas abonament unul lam folosit zi de zi si mege , acum as vrea sa reactivez al doilea receptor lam lasat pe TVR1 dar nimic imi da in continuare nota 10

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

multumesc de ajutor

Vornic Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Apelul la 031 400 4000 dureaza 60 secunde daca interactionezi corect cu robotul iar activarea se face in cca jumatate de ora.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

multumesc cazul sa rezolvat (se poate inchide postarea )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by velciu View Post
    Apelul la 031 400 4000 dureaza 60 secunde daca interactionezi corect cu robotul iar activarea se face in cca jumatate de ora.
    ideea este ca eu am impresia ca robotul intra doar cand sunt foarte multi in asteptare in call center pt ca eu am patit de cel putin 3 ori acest lucru :

am 2 abon cu cate 3 stb uri care sunt folosite ocazional toate cele 6stb uri . Stb urile sunt scoase din priza iar in momentul folosirii automat cardurile sunt dezactivate pt ca nu si au mai facut update .

Cea mai simpla metoda de reactivare : suni la 031 400 4000 . tasta 1 pt romana ,tasta 2 daca imi mai aduc aminte pt informatii clienti existenti apoi tasta 1 pt reactivare cartela , introduci seria cardului apoi ast 60 de min pe tvr 1 cu imagine pe tot ecranul .

Sun , fac pasii de mai sus insa am gresit seria smartcardului, era invalida, am inchis apelul am sunat din nou , tasta 1 pt romana si deja ma pune in asteptare pt a intra in legatura cu un consultant ....pffff era mai simplu sa bag cardurile prin robot .., inchid sun iar , iar in asteptare pt agentii din call center, dupa a 4 incercare a intrat robotul , bag cardul totul ok , se inchide automat apelul , sun iar pt urmatorul card , iar ma pune in asteptare , dupa a 2 incercare bag imi "raspunde" robotul , rezolv cardul nr 2.

Pana la urma cu cardurile 3-6 am vb cu o agenta in call center dar a durat mult mai mult decat cu robotul pt ca nu era titularul , dat mama la tel etc etc .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

eu ori de cite ori am fost nevoit sa reactivez am folosit cu foarte mult succes metoda prezentata de @gymi in postul nr. 2. nu dureaza mai mult de 30 de minute (cu conditia sa fie facuta solicitarea in cursul zilei. ultima data nu am avut somn, am facut solicitarea la 5:30 dimineata si cardul s-a reactivat abia pe la 8:30 in aceeasi dimineata, probabil pe la 8 incepe lucrul serviciul tehnic )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)