Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Golden Interstar HD FTA

Azi am cumparat acest receiver care,trebuie sa fiu sincer,m-a impresionat placut de cat de bine se misca la capitolul HD si nu numai.Cei de la firma respectiva mi-au spus ca merge si in sharing,decodare canale.Poate careva din voi sa-mi spuna cum sta receiverul la aceste capitole?Mersi anticipat.Week-end fain tuturor

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

daca i asta de aici nu merge in sharing
    http://www.ebay.co.uk/itm/Golden-Int...-/151170791623

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Ok.Dar care e faza cu introducerea de keys?

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nandy007 View Post
    Ok.Dar care e faza cu introducerea de keys?
    "faza e" ca in softul receptorului tau sa fie inclusa si posibilitatea asta, ceea ce nu prea cred fiind un receptor fara iesire la Net nu vad cine s-ar fi deranjat sa-i faca un soft in afara celui original, cu astfel de optiuni. cauta prin meniu si vezi daca ai vre-o rubrica unde "e faza" de chei sau EMU si daca nu foloseste-l pt ce a fost plamadit: FTA.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Ceau.Am citit undeva pe un forum german ca introducand din telecomanda 6666 sau 7777 apar doua meniuri speciale pentru key si sharing.Inca nu l-am incercat fiindca nu mi-am instalat inca antena.Merge si cu stick wireless.Stiti careva unde pot gasi keys pentru acest receiver?Mersi anticipat.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ceau.Am citit undeva pe un forum german ca introducand din telecomanda 6666 sau 7777 apar doua meniuri speciale pentru key si sharing.Inca nu l-am incercat fiindca nu mi-am instalat inca antena.Merge si cu stick wireless.Stiti careva unde pot gasi keys pentru acest receiver?Mersi anticipat.
    din pacate nu prea are suport soft,ideal ar fi fost sa intrebi inainte de a achizitona

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

nici nu trebuie sa-ti instalezi antena ca sa vezi ce are in Meniu, doar trebuie sa-l cuplezi la un Tv cu ajutorul cablului hdmi sau jack galben si apoi sa-l aprinzi si sa vezi singur ce optiuni are prin Meniu, ce se intampla daca apesi cum ai citit 6666, 7777, etc. mda, am citit ca are Wifi dongle deci se poate scoate la Net ceea ce inseamna ca daca vei putea gasii v-un firmware masluit unde sa poti introduce macar un cline/nline, vei putea sa-ti faci treaba cu el. in caz contrar m-as mira ca fabricantul sa puna optiunea asta in FW original.
    nu sunt chei pt aparatul asta sau altul ca doar nu-s broaste sa le descuiem cu chei, exista chei destinate unor sisteme de cryptare, dar sistemul cu chei este demult depasit, cheile care mai deschid v-un program sau altul sunt destul de putine iar programele deschise cu ele destul de ne-interesante. daca totusi ai posibilitatea scrierii lor in STB atunci cauta pe siturile care publica asa ceva iar Googul te va ajuta sa le gasesti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)