Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Istar Korea x3500 blocat pe Loading

Ma poate ajuta cineva cu receptorul asta , am gasit soft pe net dar nu am Loader sau instructiuni sa-l bag ...

Am gasit un forum dar e in araba si nu ma pot inregistra .

Ms .
    DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariust5 View Post
    Ma poate ajuta cineva cu receptorul asta , am gasit soft pe net dar nu am Loader sau instructiuni sa-l bag ...

Am gasit un forum dar e in araba si nu ma pot inregistra .

Ms .
    de AICI nu-i nimic valabil?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Da , stiam site-ul .. dar nu erau instructiuni cum sa incarc .. acum am primit email ca trebuie sa bag pe stick si sa apas Menu pe aparat sa incarce .. am sa incerc mai tarziu ... Ms .

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Da , stiam site-ul .. dar nu erau instructiuni cum sa incarc .. acum am primit email ca trebuie sa bag pe stick si sa apas Menu pe aparat sa incarce .. am sa incerc mai tarziu ... Ms .
    aproape toate decodoarele care au o iesire USB pot face update de firmware via Meniul aparatului. deci dupa ce incarci pe un stick formatat in Fat si de preferinta de o capacitate nu foarte mare (pt a fii sigur recunoscut de STB) te duci in Meniul aparatului si acolo la vo rubrica trebuie sa aiba Upgrade (update) by USB, apesi OK si alegi de pe stick fisierul respectiv si il lasi sa-si faca damblaua pana la sfarsit.
    bine este daca in prealabil poti salva pe stick lista de favorite eventual reglajele aparatului. sunt unele aparate care dupa upgrade fac automat un "factory setting" (deci trebuie s-o iei de la 0 cu reglaje, scanarea sat etc, alte nu, doar fac upgrade de FW si toate reglajele raman ca inainte.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai asta e chestia , nu pot intra in Meniu ... la bootare arata Loading pe display si nimic altceva , nu apare imagine .. nimic , deci e corupt softul ..

Mi s-a spus sa apas butonul Menu repetat cu stickul cu .Rom bagat in USB ...

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai asta e chestia , nu pot intra in Meniu ... la bootare arata Loading pe display si nimic altceva , nu apare imagine .. nimic , deci e corupt softul ..

Mi s-a spus sa apas butonul Menu repetat cu stickul cu .Rom bagat in USB ...
    Nu sunt sigur de procedura asta dar poti incerca: dupa ce ai pus pe un stick formatat in FAT 32 fisierul de firmware, introduci stickul USB si apesi Power ON apoi imediat apesi MENIU din fatada aparatlui. In principiu decodorul ar trebui sa scrie USB pe ecran si-l lasi sa-si faca upgrade pana la sfarsit.
    La alte decodoare pt a demara operatiunea trebuie apasat intai pe butoanele CH v si apoi VOL > sau chiar dupa ce-l aprinzi < VOL si chiar si alte combinatii de butoane din fatada, totul depinde de boot-ul fabricantului.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ok , asa a mers , bagat stick cu .Rom , apasat pe Menu de 15 ori si a luat-o . Ms .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)