Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Rebrainduirea unor prg. tv !?

Pe wikipedia , exista o lista a prg. tv romanesti si/sau straine cu continut/traducere romanesc/in romana , nimic nou pana acum , insa conform aceluias site anumite prg. tv existente in prezent isi vor schimba denumirile incepand cu 1 Decembrie 2013 ( aceasta data este vehiculata pe net ) , astfel ca :

Cartoon Network - copii "check it.!" Cartoon Network īn curānd se va redenumi Pro TV Kids
    Boomerang - copii Boomerang īn curānd se va redenumi Pro TV Junior
    TCM - filme clasice TCMīn curānd se va redenumi Pro TV Cafe

Suna destul de ''ciudat'' , insa nu imposibil si ca sa va convingeti singuri - http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4...m%C3%A2n%C4%83

Mai sunt insa si cateva informatii interesante/utile :

Realitatea Plus - știri (pentru minoritatea romānǎ din țǎrile vecine ale Romāniei - īn curānd
    U TV 3D - U TV īn format 3D - oare cine difuzeaza acest canal/prg. tv ?
    National Geographic Channel 3D - documentare prezentate īn format 3D - īn curānd
    Eurosport 3D - sport īn format 3D - oare cine il difuzeaza ?
    Trace Tropical - muzicǎ din țǎri exotice - īn curānd
    Trace Sports - sport - īn curānd

O intrebare/rugaminte pt. Catalinman :
    - Ce sanse avem/exista ca din cele 3 prg. tv 3D ( UTV 3D/Eurosport 3D/National Geographic Cn. 3D ) sa apara pe dvb-c rcs ?

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Cartoon Network - copii "check it.!" Cartoon Network īn curānd se va redenumi Pro TV Kids
    Boomerang - copii Boomerang īn curānd se va redenumi Pro TV Junior
    TCM - filme clasice TCMīn curānd se va redenumi Pro TV Cafe
    Dom'le vorbesti serios ?

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

cred că știți că oricine poate să scrie pe wikipedia absolut ce-i trece prin cap. Așa că unele chestii de pe acolo, sunt scrise de anumiți oameni care nu au ce face. Dacă tot n-aveți ce face, puteți să modificați.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Scary , ca de obicei........, pt. tine hai sa iti scriu altfel :

- Cartoon Network - Proprietar - The Cartoon Network, Inc. (Turner Broadcasting System, deținut de Time Warner) - http://ro.wikipedia.org/wiki/Cartoon_Network
    - Boomerang - Proprietar - Time Warner - http://ro.wikipedia.org/wiki/Boomerang
    - TCM ( Turner Classic Movies ) - Proprietar - Turner Broadcasting System (Time Warner) - http://ro.wikipedia.org/wiki/Turner_Classic_Movies

Bun , pana aici ce avem in comun la Propieter - TIME WARNER - mergem mai departe

- Pro TV - Propietari - Media Pro 5% si CME 95% - http://ro.wikipedia.org/wiki/Central...ia_Enterprises

Iata , insa ce scrie la CME , citez de pe link-ul de la Pro TV :

- Pe 23 martie 2009, TIME WARNER a anunțat că va investi 241,5 milioane de dolari pentru 31% PARTE din ACTIUNILE CME
    - Doi ani mai tārziu, mai exact pe 3 martie 2011, TIME WARNER a cumpărat alte 3.1 milioane de acțiuni din participația la CME, CRESCAND ASTFEL LA 34,4% cu aproape 47 de procente de drepturi de vot și cu un total de 22,1 milioane acțiuni.

Deci in prezent Pro TV-ul are 3 propietari :

- Media Pro cu 5%
    - Time Warner cu 34.4%
    - CME cu 60,6%

Nu crezi ca detinand mai mult de un sfert/25% din Pro Tv , ei pot rebrandui acele posturi ?
    Bine inteles mai mult ca sigur ca a fost hotarata intr-o sedinta cu toti actionari , insa Media Pro ( primul propietar ) avand doar 5% , nu cred ca ar mai aveea vreo putere sa se impotriveasca asupra acestei rebranduiri
    Sau acum , nu ii crezi/nu au avut ce face , nici pe cei care au scris pe Wikipedia despre : Pro Tv , Media Pro , CME , Time Warner , Cartoon Network , Boomerang , Turner Classic Movies ?
    Singura chestie , care si pt. mine este incerta , fiind data , insa timpul imi va afirma/infirma cele scrise aici

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mdea o sa fie destul de naspa. s-ar putea sa ai dreptate.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Scary , ca de obicei........, pt. tine hai sa iti scriu altfel :

- Cartoon Network - Proprietar - The Cartoon Network, Inc. (Turner Broadcasting System, deținut de Time Warner) - http://ro.wikipedia.org/wiki/Cartoon_Network
    - Boomerang - Proprietar - Time Warner - http://ro.wikipedia.org/wiki/Boomerang
    - TCM ( Turner Classic Movies ) - Proprietar - Turner Broadcasting System (Time Warner) - http://ro.wikipedia.org/wiki/Turner_Classic_Movies

Bun , pana aici ce avem in comun la Propieter - TIME WARNER - mergem mai departe

- Pro TV - Propietari - Media Pro 5% si CME 95% - http://ro.wikipedia.org/wiki/Central...ia_Enterprises

Iata , insa ce scrie la CME , citez de pe link-ul de la Pro TV :

- Pe 23 martie 2009, TIME WARNER a anunțat că va investi 241,5 milioane de dolari pentru 31% PARTE din ACTIUNILE CME
    - Doi ani mai tārziu, mai exact pe 3 martie 2011, TIME WARNER a cumpărat alte 3.1 milioane de acțiuni din participația la CME, CRESCAND ASTFEL LA 34,4% cu aproape 47 de procente de drepturi de vot și cu un total de 22,1 milioane acțiuni.

Deci in prezent Pro TV-ul are 3 propietari :

- Media Pro cu 5%
    - Time Warner cu 34.4%
    - CME cu 60,6%

Nu crezi ca detinand mai mult de un sfert/25% din Pro Tv , ei pot rebrandui acele posturi ?
    Bine inteles mai mult ca sigur ca a fost hotarata intr-o sedinta cu toti actionari , insa Media Pro ( primul propietar ) avand doar 5% , nu cred ca ar mai aveea vreo putere sa se impotriveasca asupra acestei rebranduiri
    Sau acum , nu ii crezi/nu au avut ce face , nici pe cei care au scris pe Wikipedia despre : Pro Tv , Media Pro , CME , Time Warner , Cartoon Network , Boomerang , Turner Classic Movies ?
    Singura chestie , care si pt. mine este incerta , fiind data , insa timpul imi va afirma/infirma cele scrise aici
    Ai dreptate, insa.....uiti un lucru semnificativ, aceste canale nu sunt exclusiv pentru Romania. Sansele sa se intample aceste lucruri sunt aproape nule, pentru ca in restul tarilor PRO nu este un brand... Ar fi varianta sa faca un canal special pentru Romania , dar nu vad rostul . La MTV nu au schimbat in Pro Music.

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Pai Pro detine licenta pentru MTV Romania, dar nu cred ca acest fapt inseamna ca pot sa rebranduiasca numele canalului. Adica..MTV e MTV.
    yada yada

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da si TCM e TCM si asa mai departe . Asta ziceam si eu, pentru celalalte tari din estul Europei Pro nu inseamna nimic .

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Nu doresc sa intru in discutii contradictorii cu voi , insa exemplu cel mai recent de rebrenduire este cel al celor 2 prg. tv AXN Sc-Fi si Crime si acum sunt AXN White si Black
    Oricum nu noi hotaram ce si cum sau in ce fel se vor face/fac respectivele rebrenduiri
    Eu am postat si argumentat pt. Scary ca respectivele rebranduiri ar fii posibile , deoarece propietari atat a ProTv-ului , cat si a TCM/Boomerang/CN detin aceeasi ''gradina'' , insa in proportii diferite
    Personal asa cum am scris anterior , nu vad cum Media Pro cu doar 5% s-ar putea ''impotrivi'' nici macar lui Time Warner ( 34.4% ) , ce sa mai zic de CME cu 60.6%
    In plus , aceste schimbari de rebrenduri nu se iau in RO , ci la ei acolo , la noi in RO doar se dau licente pt eventualele noi posturi
    Insa nu cred ca este cazul , fiindca aceasta situatie , mie personal mi-se pare ca in cazul celor 2 AXN-uri rebranduite si la care nu au mai fost nevoie de licente ( din cate stiu eu , paote ma insel )
    Ma repet - Timpul imi va da dreptate sau nu , la cele scrise/copiate de mine de pe wikipedia
    Cat despre logica rebranduirilor.................

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da..."om trai si om vedea". Exemplul AXN nu e chiar cel mai bun....pentru ca ce era mai important a ramas , adica AXN. Eu nu am spus nimic de licente, desi inainte sa se intample cred ca trebuie sa aduca la cunostinta CNA-ului.
    Iar da, nu noi hataram rebrend-uirle dar nici wikipedia ( este de ajutor, insa dupa cum spunea si scary, oricine poate scrie ce vrea ), pentru ca deocamdata este singura sursa care vorbeste de asa ceva.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

lupu s-ar putea sa aiba dreptate. vom trai si vom vedea. anumite lucruri se leaga, si foarte bine. ceva spectaculos o sa se intample pe 1 decembrie, poate asta o sa fie cireasa de pe tort.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Wink

...Eu am postat si argumentat pt. Scary ca respectivele rebranduiri ar fii posibile , deoarece propietari atat a ProTv-ului , cat si a TCM/Boomerang/CN detin aceeasi ''gradina'' , insa in proportii diferite
    Personal asa cum am scris anterior , nu vad cum Media Pro cu doar 5% s-ar putea ''impotrivi'' nici macar lui Time Warner ( 34.4% ) , ce sa mai zic de CME cu 60.6%
    ...
    ... din alta sursa(mavise) principalul detinator al MEDIA PRO INTERNATIONAL SA e bermudiana firma CENTRAL EUROPEAN MEDIA ENTERPRISES, aceasta din urma fiind la randul sau detinuta de TIME WARNER INC

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

@scary : la 1 decembrie? cu ocazia aniversarii a X ani ? Da-ne un hint.
    yada yada

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

O intrebare/rugaminte pt. Catalinman :
    - Ce sanse avem/exista ca din cele 3 prg. tv 3D ( UTV 3D/Eurosport 3D/National Geographic Cn. 3D ) sa apara pe dvb-c rcs ?
    Slabe sanse, asta ca sa nu zic chiar zero sanse

Sa nu uitam ca UTV 3D a fost disponibil pe IPTV RCS si a fost inchis. Asta in conditiile in care UTV este canal propriu RCS-RDS.

Daca a fost inchis pe IPTV, nu sa apara nici pe DVB-C.

Eurosport 3D stiu ca aparea in fiecare vara la UPC (o data cu Roland Garros). Anul asta UPC nu l-a mai introdus in grila, cel mai probabil Eurosport nu au mai dat drumu la Eurosport 3D anul asta.

In America, cel mai tare canal de sport, ESPN a inchis ESPN 3D.

Canalele 3D nu o duc prea bine, nici in Europa si nici in America, asa ca nu ma astep sa avem prea curand canale 3D pe cablu digital RCS.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ups! s-a modificat, modificarea. Dupa cum spuneam cineva s-a distrat. TCM si restul nu se mai rebrand-uiesc, nici pe wikipedia http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4...m%C3%A2n%C4%83

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)