Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sunetul pe Cinemax, AXN & Viasat Explorer

Eu inteleg ca unii doresc limba maghiara la unele posturi si le respect dorintele, dar de cand s-a introdus limba maghiara pe Cinemax, AXN si Viasat Explorer sunetul este MIZERABIL! Am sunat la rel. cu clientii si mi-au spus ca se rezolva in cel mai scurt timp! Au trecut 2 zile si...nimic! Faceti ceva pentru ca nu platesc MaxPak ca sa nu ma pot uita pe Cinemax din cauza sunetului execrabil!
    Cipy

---®---
    Guest

cipy_1982 : Duminica aveam semnal de peste 80% pe toate frecventele! Ieri, pe 12.527 aveam 50%, iar astazi a scazut la 25% si la 60% pe celelalte, in afara de 12.643 care are maxim (98%)

la asa semnal ce sunet ai vrea?...

---®---
    Guest

Quote Originally Posted by cipy_1982
    I-am dat si factory reset! Situatia este urmatoarea:tp1=60%, tp2=55%, tp3=98%, tp4=30%, tp5=50%.

la tine e problema, frate. O spun rar, dar nu e Digi de vina de data asta...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Asa este un sunet de rahat . In plus si promo este cam in limba maghiara ,ceea ce cam zgarie la urechi (la varianta in lb engleza).
    Sa speram ca fac ceva baietii si o sa se auda iar in engleza si romana (la promo-uri) ca doar unii din tara asta mai sunt romani si le place asa sa raamna.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunetul se va rezolva, insa eu nu fac sperante ca acest lucru se va intampla in 2005 ... noroc ca mai avem inca 3 zile oricum sunetul se va rezolva 100%

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

dar chiar asa de ce trebuie sa inghit promo-uri in limba maghiara daca tot nu sunt abonat la extra2 si in plus stiu foarte bine limba romana si bine limba engleza?
    inteleg ca sunt vreo 10% () din aia 200.000 care mormaie in alta limba dar nu cred ca sunt obligat sa o ascult la promo-uri pe un pachet platit separat si care in mod clar nu li se adreseaza direct acestora...
    nu sunteti in stare sa puneti romana, perfect, nici o problema, dar atunci lasati sunetul original in engleza...

---®---
    Guest

Cred ca cei de la Digi nu au observat inca ca merge sonorul la promo in limba maghiara, pe amandoua canalele audio .eng si .hu.
    Nu cred ca este ceva intentionat....

In rest....
    sunt vreo 10% (Question) din aia 200.000
    aici gresesti amarnic......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am facut reclamatie ieri si mi s-a spus (din nou) ca se va rezolva in cel mai scurt timp posibil! Astept , dar presimt ca nu se va intampla nimic! Nu prea-mi convine sa platesc maxpak iar Cinemax sa aiba un sunet de rahat! Sa vedem!
    Cipy

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

mi se pare penibil cum se aud posturile unde pe canalul doi s-a introdus maghiara ( aici ma refer la AXN, Viasaturile, cinemax)! penibil...
    RadioMix www.mixcraiova.ro Muzica Dance

R a d i o P o p u l a r Muzica p o p u l a r a si de petrecere www.radio p o p u l a r.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by JOhNY_DJ
    mi se pare penibil cum se aud posturile unde pe canalul doi s-a introdus maghiara ( aici ma refer la AXN, Viasaturile, cinemax)! penibil...
    asa e, suna ca naiba, dar pe de alta parte, mi se pare ca se accentueaza prea mult pe aspectul "maghiar" si nu cred ca e cazul...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Incepind de astazi sa reintrodus sunetul de calitate buna la programele Cinemax si Viasat History...asteptam cu nerabdare reintroducerea sunetului si la programele AXN si Viasat Explorer...

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Se lucreaza....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Confirm si eu! Cinemax se aude din nou bine! Insa AXN si Viasat Explorer au, in continuare, aceeasi problema! Mai dureaza mult?
    Cipy

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

ce draq moo....nu mai aveti rabdare?!?
    voi va dati seama la aproape saptezeci de canale sunt cam tot atatea receivere....baietii lucreaza din greu sa afle pe care din ele sunt alea doo canale pe care le tot trambitati voi.....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si iata ca minunea sa intimplat: de astazi a revenit sunetul normal si pe AXN si Viasat Explorer...la capitolul sunet ar mai fi de rezolvat sonorul de pe Hir tv care se aude in continuare ca o banda de magnetofon stricata...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)