Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digisport doar reclama e de ei...

De ce se se mai lauda ca au drepturi cand nu transmit meciuri? Sambata seara nici un meci din Franta sau Italia. Meciurile de duminica seara din Brazilia de la ora 22 nici unul. Acuma la ora aceasta in Primera este Elche - Valladolid si ei transmit rezumate. Halal canale de sport. Nu mai zic ca la Champions League si Europa League ar putea transmite si ei in sistem conferinta daca tot se dau asa rotunzi si vor sa faca o treaba serioasa.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Din moment ce nu transmit e posibil sa nu mai aiba drepturi,altfel nu vad de ce n-ar transmite

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu am mentionat doar competitiile pentru care ei au drepturile TV. Dar e ceva tipic la ei aceat tip de atitudine. Cred ca ala de se ocupa cu organizarea transmisiilor e cam paralel cu fotbalul, altfel nu se explica.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Acum ca incepe si Champions League si Europa League e imperios necesar aparitia si a lui DS 3 HD. Altfel nu vad pe ce criterii stabilesc ce meciuri se dau in hd si care in sd. Au disparut de pe acest forum insiderii RCS? De ce nu vor sa faca si ei o treaba profesionista? De ce la noi e mereu atat de greu?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Deci rahatii de la Digisport sunt singurele canale de sport din Europa care detin drepturile pentru Primera Division si astazi cand au fost 2 meciuri din aceasta competitie nu au transmis nici un meci. Multa batjocura din partea lor, sincer ma asteptam ca macar Athletic Bilbao - Celta Vigo sa-l transmita. Dar ei prefera sa dea reluari si rezumate. Sincer chiar nu inteleg aceasta atitudine din partea lor, ei in loc sa evolueze, ei involueaza.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mai un pic si ne scapam de ei
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vad ca aplaudacii, laudatorii si purtatorii de cuvant ai Megarahatului de operator tac malc.

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Serpiko, asta e un fel de a cauta galceava, pentru ca daca apar "aplaudacii, laudatorii si purtatorii de cuvant ai Megarahatului de operator" te ofensezi si nu mai terminati cu invectivele.

Hai sa va vad ...
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu am cu cine si de ce sa ma cert. Eu mi-am expus parerea si opinia. Restul e CanCan...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

niciodata nu am fost fan Digi ba din contra insa in cazul de fata problema e simpla

ai o gramada de alternative ... nu iti convine pleci de la ei - SIMPLU

daca te intereseaza fotbalul eu in locul tau as cumpara asta

Al Jazeera JSC Sports Cannel Card 1-8

714 ron pe an ... si cu ocazia asta scapi si de comentariul de rahat de pe canalele romanesti

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Uiti un aspect important. Accesul la canalele AlJazeera Sport este foarte limitat de repozitionarea lor pe eutelsat 7w, ce se mai receptioneaza pe 13e nu ofera meciurile interesante!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Am instalat la cineva ieri un Digi .. si din vorba .. am zis ca nu mai au Premier League ... a zis ca daca stia nu si-l mai lua ... si am foarte multi clienti , prieteni care numai din cauza asta vor sa renunte .
    DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

In ceea ce priveste preluarea de catre Eurosport a campionatului englez, meciurile din Premier League vor fi achizitionate doar pentru Romania, iar anuntul oficial va fi facut in curand.

“Cadoul de Craciun pentru publicul din Romania are o funda albastru cu rosu si o cruce in mijloc, a mai spus Macovescu, dand de inteles ca e vorba de campionatul Angliei, Premier League.

Valentin Macovescu a facut declaratiile de mai sus in cadrul unei discutii informale la Bucuresti, acesta avand biroul la sediul central Eurosport de la Paris.

De asemenea, la discutii a participat si Adrian Ilie, omul de baza al Eurosport in Romania, cel care coordoneaza tot ce inseamna Eurosport Romania.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

GERMANIA ramane pe ESP 2 si ANGLIA trece pe ESP 1 pentru ca altfel ori renunta la GERMANIA ori se suprapun meciurile

ANGLIA are SAMBATA 14.45 17.00 SI 19.30 GERMANIA 16.30 SI 19.30.......
    ANGLA ARE DUMINICA 15.30 SI 18.00 GERMANIA 16.30 SI 18.30 .....

Logic ar fi sa transmita minim 6 meciuri (cu cel de lunea de la 22 cand e cazul) din ANGLIA altfel mi se pare aiurea.... oricum o veste buna ......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)