Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Horia Ivanovici - out

Bine ca l-au dat afara pe grasul infect care numai emisiune de sport nu facea la Digi.
    Numai barfe, inventii, cancane, toata mizeria care o poate aduna un gras care mai bine muncea in port, la carat saci, nu la masa unei televiziuni.

De ce a plecat Ivanovici de la Digi Sport?

by Stefan Beldie on 04/09/2013 · 4 comments

in Media

Pentru că nu l-a mai vrut Digi. Și de ce nu l-a mai vrut Digi?

Gazeta de astăzi merge pe varianta unei înțelegeri între compania de cablu și FRF.

Adică Mircea Sandu, care era tocat în fiecare emisiune în care se discuta despre “națională”, ar fi reușit să-i determine pe cei de la Digi să renunțe la Ivanovici.

Ziarul aduce ca argument în favoarea acestei variante faptul că imediat după ce Ivanovici a fost dat afară, celor de la Digi Sport li s-a ridicat interdicția de-a participa la acțiunile organizate de FRF.
    Ivanovici nu era o miză pentru Mircea Sandu

Dacă-i așa, ar fi trebuit să se întâmple legat câteva lucruri.

În primul rând, Mircea Sandu să fi cerut asta.

Adică un președinte al FRF care se va retrage curând din funcția pe care o deține și va merge să lucreze pentru UEFA a considerat o miză aparte plecarea lui Ivanovici de la Digi.

Puțin credibil.

Mai mult, din ce-am mai vorbit și eu cu diverși șefi de redacții, Sandu nu a cerut vreodată nici tratament preferențial în presă, nici vreo înăbușire a vreunui ziarist care scria sau vorbea prea multe.

Asta în condițiile în care cele două ziare de sport i-au expus constant timp de peste 20 de ani toate erorile făcute la conducerea FRF. Mult mai concret decât o făcea Ivanovici în ultimii doi ani.

Nu spun că varianta Gazetei e falsă, spun doar că eu nu cred în ea și ofer cele două argumente de mai sus.
    Ce-nseamnă de fapt plecarea lui Ivanovici

Într-un interviu acordat acestui blog, Ivanovici mărturisea că îi datorează lui Dragomir venirea sa la Digi Sport:

“Dragomir n-a făcut decât să le sublinieze celor de la Digi un fapt care, prin prisma audiențelor, nu poate fi negat. Și anume că, dacă ar lua și Fanatik Show, pentru Digi ar însemna plus valoare la program. Eu n-am știut de lobby-ul pe care mi l-a făcut, dar când am aflat, i-am mulțumit.”

În lumea noastră, a celor profund invidioși pe succesul lui, se spune că Dragomir l-ar fi impus pe Ivanovici ca pe o clauză nescrisă a contractului de transmitere a meciurilor din Liga 1.

Probabil că lucrurile sunt însă cum le spune Ivanovici, mai ales că-i greu de crezut că RCS – RDS, după ce-a “investit” în saloanele de nunți ale lui Dragomir, accepta și impuneri suplimentare.

Apropo, că tot suntem la capitolul bârfe – una care l-ar putea interesa pe posibilul viitor înlocuitor al lui Ivanovici – câștiga 30.000 Euro lunar, bani care ar fi mascat alte înțelegeri legate de contractul pentru transmiterea meciurilor din Liga 1.

Oricum, sunt doar speculații, Andrei Nourescu

Bun, care-i concluzia?

O plecare a lui Ivanovici ar putea înseamna o răcire a relațiilor cu Dragomir?

Posibil, deși Dragomir are capacitatea de-a se împrieteni cu cine trebuie, iar marile companii de-asemenea.

Pe de altă parte, unii vor remarca rapid că acesta-i ultimul sezon cu meciuri la Digi înainte de noua licitație și că Dragomir vrea să lanseze propriul produs – o televiziune a Ligii care să transmită meciurile pay-per-view.

Ca părere personală, nu cred că Dragomir sau oricine altcineva din afara industriei telecom poate lansa cu succes o nouă platformă, așa, peste noapte.
    Ce-a făcut Ivanovici trebuie să fie mai grav decât bănuim

Horia Ivanovici a avut o poziție foarte puternică la Digi Sport.

Nu știu cum definești tu termenul “prieten”, dar dacă îi dai o interpretare modernă, se poate spune că a fost prieten cu unii dintre oamenii aflați la vârful RCS – RDS.

De-asemenea, relația cu Vizer e posibil să-i fi fost de-ajutor, dar și capacitatea sa de-a se apropia de foarte mulți oameni influenți.

Prin urmare, Ivanovici trebuie să fi făcut vreo boacănă majoră ca să fie dat deoparte din scurt. Interesul Digi pentru meciuri ale “naționalei” sau pentru a avea acces la acțiunile organizate de FRF nu e suficient.

Repet, Ivanovici chiar a avut un statut aparte la Digi Sport.

În plus, ideea că s-ar fi strâns prea multe și cei de la Digi brusc au hotărât să țină cont de imagine și alte chestiuni din zona asta, iar nu mi se pare credibilă.

Dacă aveau o astfel de problemă, renunțau la contractul cu Horia Ivanovici în 2009, la faimoasa fază cu jucătorul Stelei care a povestit ce s-a întâmplat în vestiar la pauza meciului Steaua – Sheriff Tiraspol.

Atunci, cei de la Digi n-au fost impresionați.

Deci, e vorba de ceva mai grav. Mult mai grav în opinia omului care controlează RCS – RDS.
    De ce Ivanovici se va descurca excelent în continuare

Cei care nu-l suportă speră acum că acesta ar putea fi sfârșitul moderatorului Ivanovici în lumea emisiunilor de sport.

Dincolo că-i trist să te bucuri intens cu ocazia unor astfel de situații – viața ar trebui să-ți ofere alte motive de bucurie – realitatea este că Ivanovici se va descurca foarte bine în continuare.

De exemplu, Ivanovici are experiență de supraviețuitor. A trecut deja printr-un episod de “îngropare” atunci când a plecat de la Gazeta lui Voiculescu și nu mai era nicăieri.

Atunci era mult mai vulnerabil decât acum și s-a descurcat.

O va face din nou.

Are relațiile necesare, are capacitatea de-a-și face unele noi dacă-i nevoie și are un talent al naibii de important în ziua de astăzi.

Aici fiecare poate spune o sută de mii de lucruri: că-i șpăgar, că-i nesimțit, că-i lingău, că-i…

Fiecare cu ale lui.

Părerea mea este că cel important talent al lui Ivanovici este că știe să vândă.

Nu o spun ironic, vorbesc profund serios.

Chiar știe să vândă.

Nu discut metodele, ci explic motivul pentru care se va descurca.

Cei care se uită la televizor probabil că se întreabă ce importanță are asta.

Are cea mai mare importanță când vine vorba de succes în ziua de astăzi. Ivanovici va avea succes în continuare pentru că știe să vândă.
    De ce mă uitam la emisiunile lui Ivanovici

Știu bine cum sunt alții, dar eu mă uitam la emisiunile lui Ivanovici.

În primul rând pentru că aducea în studio oameni care în altă parte nu veneau. Sau măcar prin telefon.

Așa că pur profesional, aveam tot interesul să-i urmăresc emisiunile.

Normal, acei “alții” vor spune că are importanță și cum erau respectivii invitați aduși, și ce se discuta în emisiune, care era nivelul discuției etc.

Așa este, are mare importanță.

Pe de altă parte, puține lucruri erau mai amuzante decât să vezi cum diverși oameni de fotbal îl acuzau în particular că-i în fel și chip, dar intrau rapid în direct dacă erau sunați.

Ce-ți poți dori mai mult de la o emisiune? Exclusivități + distracție… Să facem show!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

HORIA IVANOVICI nu are voie sal critice pe tovarasul mircea sandu daca nu batem maine pe ungurii sa vezi ce de sex oral are parte piti si tov sandu de la microbisti si in al 2 lea rand cred ca de la anul pa si pusi liga 1 la gigitv
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca Ivanovici va merge la orange.Anul viitor nu mai are sansa RCS-ul in fata lui orange.Asa se aude prin targ.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

... cum zicea "defunctu`": probabil cel mai bun (fost) talk show de fotbal din Romania !

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

@gäbitzä

prima datä cand trebuie sä-ti dau dreptate in rest esti varzä ca de obicei

in sfarsit bine cä am scäpat de papagalul äla gras, ieftin si prost si .... papagal am zis
    bleahhh
    adevärul este inventia unui mincinos

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

hidrice,
    Daca eu sunt praf, tu esti pudra, mosule.

Mai deschide ochii cand scriu eu ceva, ca vine din intelepciunea popoarelor...

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

i-o fi phootot nevasta bozgorului si i-a sarit aluia tzandara

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    hidrice,
    Daca eu sunt praf, tu esti pudra, mosule.

Mai deschide ochii cand scriu eu ceva, ca vine din intelepciunea popoarelor...

mai bine nu
    care popo-are?

din alte ordine de ideii am väzut cä cel mai bine te pricepi la fotbal si pe baza asta te-ai apucat si de strans cärämizi

PS: footä-l tacsu pe goagel äla
    adevärul este inventia unui mincinos

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Jigodia boratä a umblat cu cioara vopsitä:
    http://m.prosport.ro/sport-life/spec...ctima-11329109

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    Jigodia boratä a umblat cu cioara vopsitä:
    http://m.prosport.ro/sport-life/spec...ctima-11329109
    Toti in astfel de functii sunt "baeti destepti" in Romania. TOTI umbla cu cioara vopsita si cu ilegalitati!
    Ca i s-a infundat lu`asta tocmai acum ... e un joc de culise si a depins de o conjunctura - altfel ar fi "picat" altu`
    Las` ca la cat a luat salariu - ii ajunge sa isi indeparteze si burtile chirurgic ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanatik Show revine pe TV. Ivanovici va avea emisiune pe Etno TV, pentru că “fotbalul e folclor”

La mai puțin de o lună după ce Horia Ivanovici s-a despărțit de Digi Sport, realizatorul TV va prezenta emisiunea Fanatik Show la Etno TV, anunță site-ul Fanatik.ro.
    Etno TV, postul de muzică al familiei Prigoană, va difuza talk-show-ul de sport Fanatik Show din 30 septembrie, de luni până joi, în intervalul orar 20.30-22.30.
    De ce un program ca Fanatik pe un post de muzică populară? Răspunsul îl dau cei de la fanatik.ro: “Pentru că fotbalul e folclor“.
    La începutul lunii septembrie, realizatorul emisiunii Fanatik Show, Horia Ivanovici, s-a despărțit de Digi Sport, după patru ani, după cum Paginademedia.ro a scris aici. Pe 2 septembrie, jurnalistul a prezentat ultima ediție a Fanatik Show la Digi Sport, canal deținut de RCS&RDS.
    În momentul plecării de la Digi Sport jurnalistul a spus: „Ne vom vedea cu Fanatik în altă parte”.

Sursa
    5°W-4°W-3,1°E-5°E-9°E-10°E-13°E-16°E-19.2°E-39°E-42°E-45°E-46°E-52°E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

pai parca a mai fost la prigoana ,la tv sport...

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

A inceput Fanatik la Etno .
    DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)