Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Card Penthouse 9E.

Aveti careva un asemenea card cumparat? Daca da, de unde si cu cat?
    Cu ce emu il cititi cardul?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Deocamdata sa nu cumperi acest card, ca nu mai merge nici un canal cu el. Au disparut canalele de pe 9° est. Ceva canale de acest gen, Penthouse HD, HD1, HD2 au dat drumul pe 23,5°, dar nu deschide cu acest card deocamdata. Am incercat cardul cu un Viaccess Modul Rosu, si nu ami deschide deocamdata. Subscriptia cardului este pina pe Decembrie activ, dar....suflu in ceva.
    Cardul l-am avut citit cu oscam/ubuntu/smargo. A fuctionat perfect si intern pe VU+ Duo/VU+ Ultimo tot pe oscam.

Numai bine

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

ai incercat sa contactezi, site-ul-- de unde ai achizitionat cardul respectiv, si sa ceri explicatii--la cum poti sa folosesti cardul, pana in decembrie cand expira subscriptia.
    poate iti ofera ei alt card-- care sa functioneze pe noul satelit, - si cu discount pe perioada septembrie -decembrie-deoarece tu ai platit odata un card pe 1 an de zile-- si acum pe ultimul trimestru nu mai poti sa-l utilizezi- din cauza lor logistica.

poate iti faci timp sa trimiti un mail si sa vezi (vedem toti ) raspunsul
    sunt curios de acesta { raspuns } daca vine , si care este acesta.

nu vad de ce clientul sa accepte pierderea- de un trimestru din subscriptie -- doar pentru ca ei modifica satelitul.
    precis ai inca o copie de la tranzactia- de achizitie ( mail de confirmare plata de la ei sau direct extrasul tau de card sau paypal}, si precis o au si ei in contabilitate.
    in aceasta faza -- daca nu-ti primesti ultima perioada de subscriptie si nu poti folosii cardul, --situatia o vad ca un furt ( din buzunarul clientului}, de la contractul initial de 1 an folosinta subscriptie.
    deci trimite un mail sa vedem daca raspund si ce raspund-- nu te costa nimic

all the best

Quote Originally Posted by Bumbu View Post
    Deocamdata sa nu cumperi acest card, ca nu mai merge nici un canal cu el. Au disparut canalele de pe 9° est. Ceva canale de acest gen, Penthouse HD, HD1, HD2 au dat drumul pe 23,5°, dar nu deschide cu acest card deocamdata. Am incercat cardul cu un Viaccess Modul Rosu, si nu ami deschide deocamdata. Subscriptia cardului este pina pe Decembrie activ, dar....suflu in ceva.
    Cardul l-am avut citit cu oscam/ubuntu/smargo. A fuctionat perfect si intern pe VU+ Duo/VU+ Ultimo tot pe oscam.

Numai bine
    Last edited by strike_gabriel; 5th September 2013 at 18:54.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

si eu vroiam in februarie sa cumpar unul de Dolcer ( 5 canale )pe 19E, dar m-am abtinut-- la 50 euro/12 luni plus taxe expediere.
    Last edited by strike_gabriel; 5th September 2013 at 18:57.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

in aceasta situatie sunt si eu cu card activ, dar nu mai mere, si nici pe 23.5. oare ce-i de facut? stie cineva?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai daca mai e valabil pina in decembrie mai apuci sa cureti parbrizul de gheata cu el. (din pacate)
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

HM-Sat, de unde am cumparat eu cardul, vad ca au scos cardul din sortiment, sau mai bine zis au scris ca deocamdata nu este in vanzare.
    Le-am trimis acum un Email, sa vad ce vor raspunde.
    Numai bine

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu am cumparat unul anul trecut in iulie . Card care in mod normal ar fi trebuit sa imi vina inactiv , dar surpriza era deja activ si mai ales valabil doar pina pe 31 mai adica doar 9 luni si ceva din 12 luni platite . Am trimis mail la vanzator pentru lamuriri si nici un raspuns . Ciudat ca era un site de pe la nemti . Cred ca ceva se stia de catre cei care au vandut cardurile acestui provider . Tzeapa noastra !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si eu cand am cumparat cardul, cum zici si tu, cardul era activ, dar primise un nou card ID 042740, si inainte era 042700. Si mie mi-a aratat in subscriptie doar pina pe luna Julie 2013, dupa care am scris un email, deci asta fiind in 20.12.2012, dupa care am primit raspuns ca acest card se v-a activa singur pina pe 12.2013, lucru ce s-a si intimplat dupa cateva saptamani. Probabil se stia deja atunci ca se vor face schimbari, dar na, bani i-au luat.
    Oricum parerea mea este ca nu dealerul este de vina, ci Penthouse HD, unde la ei pe Homepage nu poti citi nici o informatie despre schimbari.
    Nasol, dar nu este primul card de acest gen, la care am luat teapa. Am mai luat teapa si cu un card FreexTv/Xdream acum vreo 3 ani.
    Astept raspuns de la dealer, dar nu cred ca au sa raspunda, pentru ca deocamdata nu au ce.
    Asteptam, asta e.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default nasol

dupa viteza cu care vine feedback-ul-- sunt sigur ca o sa ramaneti cu buzele umflate, cei care aveti cardul respectiv.
    nasol
    sunt sigur ca nu o sa dea nici un raspuns, nici macar scuze despre cele intamplata.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce nu intelegeti cardul e mort ,in Germania sint multi in aceasi situatie. ultimele carduri s-au mai vindut se shopurile serioase cred numai prin primavara. Mai multe info.pe aici :http://www.sat-erotik.de
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)