Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @Digi satelit !!!

Mai, oameni buni, faceti, naibii, ceva la bitrate-ul ala de la Digi24HD de pe satelit! Se vede ca o caseta VHS! E unul din cele mai urmarite programe, da-o dracului de treaba! S-a vazut asa de bine la lansare si o vreme dupa aia, dar de vreo jumatate de an i-ati distrus imaginea! Am prins exact momentul cand ati schimbat, am si scris pe forum la momentul respectiv. S-a oprit deodata emisia, ecran negru, dupa vreun minut, gata, surpriza! - imegine de caseta video. Macar la programele importante nu umblati!
    SHALOM

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

E unul dintre cele mai urmarite canale de tine ,ai vrut sa spui.Are audienta care nu justifica nici macar curentul folosit pt alimentarea aparaturii.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

E cel mai impartial/decent program de stiri. Faptul ca nu promoveaza circul si nu au breaking news tot la 2 ore este un mare atuu in raport cu ceilalti.
    Am vazut emisiuni cu mari artisti care nu incap prin alte parti de otv-isti.
    Ca nu prinde la prea multi romani, asta e altceva...

Sent from my GT-S6802 using Tapatalk 2

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    E cel mai impartial/decent program de stiri. Faptul ca nu promoveaza circul si nu au breaking news tot la 2 ore este un mare atuu in raport cu ceilalti.
    Am vazut emisiuni cu mari artisti care nu incap prin alte parti de otv-isti.
    Ca nu prinde la prea multi romani, asta e altceva...

Sent from my GT-S6802 using Tapatalk 2
    mare dreptate ai ....
    "Orice obstacol are in el si bucuria omului care il va depasi"

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai daca le-au inchis haznaua la Otv trebuie sa mearga si ei in alta parte sa se bage in seama.Sint destule televiziuni care le copiaza "formatul".
    Mie digi24 mi se pare un canal de doi bani la fel ca marea majoritate a canalelor romanesti.De cite ori am facut zapping vorbeau numai de regionalizare.De parca intereseaza pe cineva subiectul asta.Vor sa faca ceva diferit dar nu prea le iasa.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

TVR 2 face de cateva zile niste intreruperi dese pe imagine, foarte dese si deranjante. E de la voi, pentru nu face asa nici la Focus , nici terestru DVB-T. Chiar nu monitorizeaza nimeni imaginea transmisa?
    Cred ca e un cablu defect, cam asa se comporta.
    SHALOM

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru majoritatea cred ca nu are nici o importanta daca se vede bine sau prost.Duzina de telespectatori ai acestui program vor intelege ce e austeritate si la bitrate iar ceilalti nici nu stiu ca mai exista. E la fel de importat ca si prohoditul 10tv.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    TVR 2 face de cateva zile niste intreruperi dese pe imagine, foarte dese si deranjante. E de la voi, pentru nu face asa nici la Focus , nici terestru DVB-T. Chiar nu monitorizeaza nimeni imaginea transmisa?
    Cred ca e un cablu defect, cam asa se comporta.
    Confirm...chiar vroiam sa scriu si eu legat de problema asta. nu sunt fan tvr2 dar ma mai uit. Deci pe tvr 2 de la digi "fuge" imaginea cam din 10 in 10 sec. e deranjant ptr cineva care vrea sa urmareasca .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a rezolvat cu TVR2
    Pentru Digi24HD probabil e nevoie de o hotarare 'mai sus'.
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma uit la un interviu in direct, din studio. Se vede execrabil. Nu e mare diferenta intre calitatea transmisiei lui si calitatea posturilor italiene de vanzari de pe 13 est. Nu mai zic nimic...
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)