Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Cu cine joaca vaslui in prima etapa?

Conferinţa de presă de la finalul meciului de baraj dintre Chiajna şi Rapid l-a surprins pe Ionuţ Chirilă, antrenorul ilfovenilor, aproape jubilând: „Sunt foarte sigur că decizia celor de la TAS va fi una favorabilă nouă şi că rămânem în Liga I“, a spus acesta. Chiajna a contestat la Lausanne dreptul Rapidului de a juca în Liga I, pe motiv că nu şi-a luat licenţa.

Contactat ieri de ProSport, Chirilă şi-a menţinut declaraţia: „Am primit ieri o hârtie de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv. Decizia lor ne ve fi comunicată joi, pe data de 18 iulie. Nu am nicio emoţie. Am pierdut un meci, dar nu şi războiul. Chiajna o să aibă, sezonul acesta, şansa să facă reprize secunde excepţionale, aşa cum a fost prima din meciul cu Rapid“, a declarat tehnicianul Concordiei. Şi SCMS Iaşi, prin vocea lui Florin Prunea a anunţat că va depune azi la TAS o contestaţie oficială împotriva barajului.

Rapidul tot nu crede

Tehnicianul giuleştenilor, Marian Rada, a preferat să vorbească moderat despre verdictul celor de la TAS: „Eu încă nu cred că a fost depus vreun memoriu de cei de la Chiajna. Dacă e adevărat, nu ne rămâne decât să aşteptăm. Cred că am demonstrat că merităm să jucăm în Liga I. Cei de la TAS trebuie să ţină cont şi de barajul ăsta, doar nu l-am jucat degeaba“, a declarat acesta. Rapid a învins-o sâmbătă pe Concordia cu scorul de 2-1. Pentru giuleşteni au marcat Coman şi Ioniţă II.
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

taie si tu un i de la semnatura, daca vrei sa fii corect gramatical
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    taie si tu un i de la semnatura, daca vrei sa fii corect gramatical
    Si doi "i" la ultimul cuvant asteapta sa fie taiati ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)