Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Help!!! DM 800 HD PVR

Salutare, as dori sa ma ajutati si pe mine in configurarea unui dream daca timpul si bunavointa va lasa.
    Intr-o scurta prezentare ... Nu sunt un user, ceva habar am despre un linux dar... asta e prima data cand dau fata in fata cu un dream... satul de rds si canalele scoase m-am hotarat sa imi iau alceva. La sfatul unui amic de pe net mi-am achizitionat unul de pe aliexpress, ceva clona zic ei dar e ok si seamana leit cu cel original.
    Problema e ca nu sunt in romania ci in spania si aici nu am la cine sa apelez decat pe forumuri.
    Antena cu care vedeam rds e pe blok si nu am acces la ea, plus de asta mai am pe cineva care e legat la acelas LNB.
    Apoi brusc o gramada de informatii... cccam.. setari si chestii in care nu am intrat niciodata.
    Sincer am ramas masca in fata sutelor de fisiere si imagini, programele, addonsuri.... e o ceata in mintea mea si nu reusesc sa ma clarific ce si cum.
    Toate setarile primare le-am facut fara probleme dar..... mai vreau sa si vad ceva pe ecran inafara de meniul dreamului . E... aici m-am impormolit rau.
    Am luat un utilitar de pe net dreream toolbox 7.4 dar sincer habar nu am ce sa fac prima data.
    As fi recunoscator daca mi-ati da o mana de ajutor.
    yahoo meu este cris_kross astept cu nerabdare un semn de la cineva.
    Multumesc mult o zi buna.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

salut.spune concret ce vrei sa configurezi daca vrei cardul rds in dm o sa ai o problema ceva mai mare..nb

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Poate dai si tu mai multe detali despre receptor ce clona e cu ce sim ,ce antena ai fixa sau HH ce imagine ai prefera
    ce emulator vrei sa folosesti, card etc, si cine detine un aparat ca al tau poate iti face un Backup cu de toate...
    E mult de sapat de la 0 pana la final... In limita timpului poate iti fac eu un BACKUP , vreau mai multe detalii box etc ..
    Numai bine...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default DM800 hd Pro Alps

Quote Originally Posted by gilboa View Post
    Poate dai si tu mai multe detali despre receptor ce clona e cu ce sim ,ce antena ai fixa sau HH ce imagine ai prefera
    ce emulator vrei sa folosesti, card etc, si cine detine un aparat ca al tau poate iti face un Backup cu de toate...
    E mult de sapat de la 0 pana la final... In limita timpului poate iti fac eu un BACKUP , vreau mai multe detalii box etc ..
    Numai bine...
    DM800 hd Pro Alps Tuner REV M Version BL84 DM800hd Digital Satellite Receiver DM 800HD SIM2.01 Newdvb 800 hd Pro Antena fixa.
    Dream [email protected]
    De doua zile stau si ma uit la el.... in speranta ca voi reusii sa il configurez, i-am pus un hdd, ventilatoare.... lool mai am un piq si il si vopsesc
    As dori sa vad anumite programe HD (ce o merge)in functie de antena mea de 2 lei. pe Humax-ul de la rds imi arata semnal pe intelsat 1002 si Amos1 in rest nu am scanat nici un satelit ca nu mapricep.
    Setarile preliminare le-am facut. Functioneaza U TV. am montat hdd-ul am instalat cccam 213, am nevoie de o linie si cineva sa ma ajute sa o pun la locul ei. Cam atat cred ca ar fi.... probabil si altele dar nu am eu habar.
    Multumesc tuturor pentru atentia acordata.
    Last edited by kross; 11th July 2013 at 22:54.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cand citesc astea:

Quote Originally Posted by kross View Post
    ... satul de rds si canalele scoase m-am hotarat sa imi iau alceva ...
    Quote Originally Posted by kross View Post
    ... am instalat cccam 213, am nevoie de o linie si cineva sa ma ajute sa o pun la locul ei ...
    cred ca formularea de fapt era asa: "satul de rds si canalele scoase m-am hotarat sa imi iau alceva asa incat cu o linie sa vad moka programele ce-au mai ramas".

Daca tot esti satul de RDS ia-ti alt card si vei avea mai multe sanse sa gasesti "linii".
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Cand citesc astea:

cred ca formularea de fapt era asa: "satul de rds si canalele scoase m-am hotarat sa imi iau alceva asa incat cu o linie sa vad moka programele ce-au mai ramas".

Daca tot esti satul de RDS ia-ti alt card si vei avea mai multe sanse sa gasesti "linii".
    K, Daca te ajuta formularea asta rectific, spre placerea ta. "Satul de ceva vechi vreau sa incerc si ceva nou".
    Oricum multumesc pentru completare si ajutor.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Multumiri tuturor

Multumesc tuturor celor care au sarit in ajutor si tin sa precizez ca nu au fost asa multi. Am inceput sa inteleg cat de cat lucrurile de baza. Din amabilitatea celor care m-au ajutat am reusit sa vad ceva pe ecran, cei care puteti sa ma mai ajutati cu cate un sfat sunt receptiv si recunoscator. Inteleg ca totul sta la baza acelei linii C, fara ea nu vezi nimic. Multumesc si iar multumesc.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Intre timp poate ai gasit si prin net sofcamkey, nu stiu ce vrei sa luminezi da pt unele canale merg keys

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)