Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Tuning Made in Germany: Dacia Duster

Poate că Dacia Duster e un SUV ieftin şi fără pretenţii, dar iată că este o bună bază pentru tuning - după cum o demonstrează şi germanii de la LZParts.

Pentru unii, tuning nseamnă n primul rnd creşterea performanţelor. Dacă vorbim de SUV-uri, primul lucru la care ne-am gndi ar fi mbunătăţirea capacităţilor offroad.
    Nu e, nsă, cazul acestei maşini Dacia Duster Admirable, n cazul căreia preparatorul german LZParts a pus accentul pe accesorizare, Duster devenind un mic gadget 4x4.
    La nivelul aspectului, se remarcă n primul rnd folia CarWrap n roşu Burgundi care acoperă mare parte din caroserie. Farurile şi stopurile beneficiază de tehnologie LED, iar n faţă a fost adaptat un mini-bull-bar cu două proiectoare suplimentare. Noaptea maşina va face furori datorită mini-spot-urilor integrate n oglinzi, care proiectează sigla Dacia pe şosea.
    Jantele de bază sunt de 16 inci, fiind finisate n negru mat şi ncălţate cu pneuri Conti CrossContact All Terrain, dar cei care vor o tuşă de bling pot alege şi un set de jante de 20 inch, W-TecExtrem 8.5x20 ET35. Maşina este nălţată cu 3 cm datorită unor noi arcuri H&R, iar partea inferioară este protejată de scuturi.
    n interior, se remarcă n primul rnd integrarea n consolă a unui sistem de navigaţie Parrot Asteroid Smart, cu ecran tactil şi cu o multitudine de funcţii, printre care şi un termometru pentru temperatura exterioară. nsă cel mai interesant lucru este adaptarea unui pilot automat, comandat de o manetă sub cea pentru semnalizare.
    Şi indicatoarele de bord au fost modificate, beneficiind de o iluminare specială pe timp de noapte, iar sistemul audio a fost upgradat corespunzător, roata de rezervă fiind nlocuită cu un subwoofer Sinus Live. Ce alte lucruri mai are Dacia Duster Admirable, puteţi afla direct de la LZParts.

promotor.ro
    ----------------------------------------------

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default completari, completari...

chiar frumos ce s-a putut realiza cu aceasta masina
    si o mica corectura pe marginea articolului - ar face furori pe sosele cu sigla Dacia afisata pe jos daca ar merge cu usile deschise - micile proiectoare sunt chiar in usi nu in oglinzi si proiecteaza sigla pe jos la deschiderea portierelor fata din ce am vazut, nu stiu daca are si in spate la fel.

PS felicitari celui care ne-a atras atentia asupra acestui filmulet
    Last edited by sustinromania; 31st July 2015 at 22:23. Reason: am uitat...ceva

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Mai buni cei de la ELIA

sursa aici
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea este ca arata oribil.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Exact. Au pus prostiile alea de jante care n-au nicio treaba cu masina
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

apai nici masina nu prea are nici o treaba cu jantele....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)