Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Telecomanda Medion X10

Sunt interesat sa cumpar o telecomanda pt. un tuner Medion CTX1924 v2 si arata asa :
    - http://www.von-thuelen.de/lib/exe/de...l_ubuntu_10_04
    - http://www.von-thuelen.de/lib/exe/de...o45s2njg5dns36

Cine detine o astfel de telecomanda sau poate sa imi faca rost , il rog frumos sa imi trimita prin PM :
    - pretul pana in Bucuresti
    - numar de telefon pt detalii

Vor aveea intaietate cei care locuiesc in Bucuresti , in cazul in care are asa ceva

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Valabil in continuare

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Din cautarile de pe net , aceasta telecomanda se mai comercializeaza si sub denumirea de - Telecomanda MEDION OR24 - Telecomanda + receptor radio

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cam greu cu telecomenzile astea de Medion.Si eu am un Medion MD20148 pe post de bibelou deoarece nu gasesc telecomanda.Am contactat filiala de la firma respectiva din Italia(la noi nu are reprezentant)care mi-au spus ca a-mi dau alta telecomanda gratis doar daca am bonul cu care a fost cumparat.Dat fiind ca nu mai am bonul nu vor sa-mi vinda o telecomanda.Am incercat si cu toate tipurile de telecomenzi universale si nu merge nici una.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

eu va recomand telecoenzile harmony de la logitech, nu exista scula pe care sa nu o poata comanda si totusi daca gasiti un asemenea aparat, le scrieti si ei va v-or trimite updateul pt telecomanda, telecomanda se updateaza prin portul usb via internet printr-o interfata web foarte usor de folosit si care va da acces la baza de date pt tot ce este aparat cu telecomanda de pe planeta, pt a putea folosi interfata trebuie sa va faceti un cont, gratuit! in romania gasiti telecomanda la sponzorul RDI

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema e doar ca telecomanda respectiva costa mai mult decit receptorul.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

problema e ca inlocuieste cu succes tot ce e telecomanda in casa, p'afara, masina, space shuttle si cea mai buna telecomanda ca material, pe care o poate avea cineva in casa, arata ca un obiect accidentat pe langa o harmony, parerea mea e, isi merita banii, scumpa sau nu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

se poate cumpara modelul cel mai ieftin.. 300i.. isi face treaba fara problema...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cine locuieste in Germania/Italia ii rog sa imi dea un PM pt. niste detalii , multumesc anticipat de intelegere

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cine are cont pe Allegro.pl , il rog sa imi trimita un PM pt. niste detalii

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Nimeni , nimic

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu pina ieri imi gasisem nasul cu un tuner combo incapatinat peste poate,din sapte telecomenzi universale una singura il misca citeva functii,beleaua dracu,apoi un amic mi-a recomandat o telecomanda programabila prin calculator,upgrade permantent descarcabil pe net,senzor IR cuplat la calculator,CD de instalare...instalezi programul,il deschizi,faci upgrade cu baza de date de pe net sa fii la zi cu ce a mai aparut nou de la producator de cind a fost produsa telecomada si pina a fost vinduta sa fii la zi,selectezi brandul,selectezi modelul,bifezi codul,incarci prin senzor IR codul in telecomanda si apoi te relaxezi.Marge precum cea originala,fara nici o belea.Se zice ca nu a dat chix niciodata indiferent de scula comandata.Pret-50 lei,nume-Made 4 You.Am fost in Bucale la controlul medical periodic trimis de la servici,ca lucrez in SAI si am dat o raita si pe la magazin.De la biserica Razoare cobori in jos in capatul celalalt al bulevardului la parterul blocului turn de pe colt,nu mai stiu cum ii zice strazii ca am fost in fuga,dar este adresa pe net.
    Bafta.
    Last edited by mouse; 13th June 2013 at 21:14.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

E veche de vre-o 7 ani telecomanda respectiva si nu merge pe multe aparate.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Am gasit pe un alt forum , pe cineva care vinde 3 telecomenzi :
    - telecomanda PC nVidia - era odata folosita la anumite modele de pl. grafice nVidia care aveau si tuner tv
    - ATI Remote Wonder si ATI Remote Wonder II
    O sa discut cu el azi sa vad poate am sanse cu una dintre ele , personal m-as orienta catre cele 2 ATI , avand pl. grafica ATI 6850

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pentru Medion modelul MD20148 nu il are in baza de date,in schimb codurile cele mai apropiate sint pentru modelele MD20137 si MD20155.Idem si pentru CTX1924v2.Are ori sub 1900 sau peste 2000.
    Am vazut in tirg la Vitan o singura telecomanda Medion,dar alt model,cautam telecomenzi pentru un Nokia 9500,9800 si un pozitioner Super Jack V-box2.Mai eram interesat si pentru un Echostar si un Humax 1000HD.Cu asta le misc pe toate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)