Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Banned Friend
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Post Romtelecom vrea să cumpere RCS printr-un intermediar grec

Nemții de la Deutsche Telekom intenționează să devină numărul unu pe piața romānească de comunicații prin achiziționarea RCS&RDS. Mișcarea se va face prin intermediul unei firme grecești, pentru ca tranzacția să fie avizată de Consiliul Concurenței

Ziuanews.ro a anunțat īn exclusivitate că Zoltan Teszari a decis să vāndă RCS&RDS Romānia. Afacerea se va face īn următorii termeni: cumpărătorul este Romtelecom, iar ca intermediar va fi folosită o firmă grecească. Acest mijlocitor al impresionantei tranzacții are rolul de a asigura un paravan legal īn fața Consiliului Concurenței, care ar putea īmpiedica īntreaga operațiune. Jucător important pe piața telecomunicațiilor, Romtelecom ar urma să dețină poziție de monopol pe piața operatorilor de cablu și satelit īn cazul ar prelua "pe față" RCS. Mutarea a fost folosită cu succes īn Croația, acolo unde Deutsche Telekom a cumpărat afacerea RCS printr-un intermediar austriac. Compania lui Teszari a vāndut, īn urmă cu nici două săptămāni, și afacerea similară din Slovacia, dar tranzacția așteaptă avizul Consiliului Concurenței din Bratislava. Deutsche Telekom, un gigant īn domeniu, este mult mai pregătită decāt RCS să facă față provocărilor tehnologice ale următorilor 3-5 ani, care vor aduce diminuarea drastică a pieței de cablu Tv și īnlocuirea acestui tip de afacere cu televiziunea digitală sau wireless. Sa ne spuna cineva care este in tema daca este adevarat ce se scrie prin ziare

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

reclamă mascată....

sursa: aici

Nemții de la Deutsche Telekom intenționează să devină numărul unu pe piața romānească de comunicații prin achiziționarea RCS&RDS. Mișcarea se va face prin intermediul unei firme grecești, pentru ca tranzacția să fie avizată de Consiliul Concurenței

Ziuanews.ro a anunțat īn exclusivitate că Zoltan Teszari a decis să vāndă RCS&RDS Romānia. Afacerea se va face īn următorii termeni: cumpărătorul este Romtelecom, iar ca intermediar va fi folosită o firmă grecească. Acest mijlocitor al impresionantei tranzacții are rolul de a asigura un paravan legal īn fața Consiliului Concurenței, care ar putea īmpiedica īntreaga operațiune. Jucător important pe piața telecomunicațiilor, Romtelecom ar urma să dețină poziție de monopol pe piața operatorilor de cablu și satelit īn cazul ar prelua "pe față" RCS. Mutarea a fost folosită cu succes īn Croația, acolo unde Deutsche Telekom a cumpărat afacerea RCS printr-un intermediar austriac. Compania lui Teszari a vāndut, īn urmă cu nici două săptămāni, și afacerea similară din Slovacia, dar tranzacția așteaptă avizul Consiliului Concurenței din Bratislava. Deutsche Telekom, un gigant īn domeniu, este mult mai pregătită decāt RCS să facă față provocărilor tehnologice ale următorilor 3-5 ani, care vor aduce diminuarea drastică a pieței de cablu Tv și īnlocuirea acestui tip de afacere cu televiziunea digitală sau wireless.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai moo scary ai postat aceiasi sursa adica ziuanews..................in afara de linku catre spanilolu
    ----------------------------------------------

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ideea era alta. Prin știrea de mai sus se face reclama mascată la un alt forum care nu știu cum se face, dar are cam aceași denumire cu ăsta. Nu cred că este corect.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si lipseste sursa principala-cum au aflat ce a hotarat Teszari ca nu cred ca a mers la spovedanie la ziuanews

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

deci rusnacu e proxenetu spaniol?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea este grupul romtelecom nu stie cum sa capareze clienti noi si fac reclama cum ar cumpara rds rcs tot ce se posteaza pe acest site de stiri si forum sunt doar minciuni nu are cum sa fie cumparat de romtelecom sau vandut catre romtelecom eu unu sunt de parere ca romtelecom este o firma de nimic am avut 5 ani internet de la iei si sunt varza viteza max 12 mb si retea foarte veche si preturi enorm de marii si pacalesc clienti

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by livyuss View Post
    Parerea mea este grupul romtelecom nu stie cum sa capareze clienti noi si fac reclama cum ar cumpara rds rcs tot ce se posteaza pe acest site de stiri si forum sunt doar minciuni nu are cum sa fie cumparat de romtelecom sau vandut catre romtelecom eu unu sunt de parere ca romtelecom este o firma de nimic am avut 5 ani internet de la iei si sunt varza viteza max 12 mb si retea foarte veche si preturi enorm de marii si pacalesc clienti
    o fi in mare parte o firma de nimic insa gandestete ca panteru cei care in zona lor nu au RCS UPC etc singura optiune sa aiba si ei internet ramane Romtelecom

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Alta tampenie.

Romtelecom este detinut in mare parte de D-Telekom prin actiunile majoritare pe care le are la OTE Grecia prin divizia Central-Europeana T-Home din Ungaria... de fapt investesc nu numai in telecomunicatii, dar cum sunt al dreacu de bine informat avand neste pile pe acolo tac. Nu mai postati prostii!

Din 2006 incoace in fiecare primavara RCS-RDS este cumparata de D-Telekom, devenind o traditie!
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Concluzia e ca ei ar vinde dar nu ai cumpara nimeni.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)