Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Marele Blat

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Marele Blat

Acum in Ghencea Steaua este condusa cu 4-1 de Viitorul Constanta,ce blat fac corectii patroni de la cele 2 echipe.Pt un meci de genul asta ar trebuie depunctate la greu cele 2 echipe.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

regheblat ii f.suparat.poate-l bate prodanca.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Acum in Ghencea Steaua este condusa cu 4-1 de Viitorul Constanta,ce blat fac corectii patroni de la cele 2 echipe.Pt un meci de genul asta ar trebuie depunctate la greu cele 2 echipe.
    lasa ca maine are oierul proces poate-l ascund astia la umbra vreo cativa ani.
    acesta este totodata momentul in care eu nu mai dau 2 bani pe Hagi.
    o mizerie de om, fara caracter, fara scrupule, fara rusine.
    pacat ca acest om a fost cel mai bun jucator de fotbal.

o dovada in plus ca acest popor si cand scoate valori acestea se dovedesc in final exact ca-n versurile "din bube, mucegaiuri si noroi/iscat-am frumuseţi şi preţuri noi."
    sunt scrbit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

dobrin a avut 100 de clase peste hagi/sa traiasca cronicarii sportivi care l-au ridicat in slavi pe hagi/
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    acesta este totodata momentul in care eu nu mai dau 2 bani pe Hagi.
    o mizerie de om, fara caracter, fara scrupule, fara rusine.
    pacat ca acest om a fost cel mai bun jucator de fotbal.

o dovada in plus ca acest popor si cand scoate valori acestea se dovedesc in final exact ca-n versurile "din bube, mucegaiuri si noroi/iscat-am frumuseţi şi preţuri noi."
    sunt scrbit.
    Bomba si mai tare,Reghe pleaca de la Steaua,a fost tras pe sfoara.A declarat ca nu-i plac jocurile de culise,Becali era mai bucuros ca a batut Viitorul,am trait sa o mai vad si pe asta.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mandria "fotbalului" romanesc. Daca mai era nevoie de o dovada, iat-o! Cel putin pentru cei care mai au un dram de minte si de bun simt. Pentru toti ceilalti: Hai Steaua, hai "Regele"Hagi!

Posts Thanks / Likes

ora 23,31 - hagi urla la digisport exact ca ceausescu inainte de urcarea in elicopter.

JENANT!

pe aceasta cale sa le multumim celor de la rcs-rds ca au bagat sute de milioane de euro in curul unor mafioti care sa-si bata joc de fotbalul romanesc.

"Am o singură rugăminte. V-am rugat să mă respectaţi (tocmai ti-ai ftut tot respectul). Terminaţi cu circul ăsta. Băieţii ăştia au jucat fotbal (teatru de comedie). Ce e n casă la Steaua (pute a oaie), nu e la mine.

Aceşti copii au dat goluri, au alergat. Au muncit n acest campionat de la cap la coadă (serios ?!?). A venit acest meci, pe care nici nu l visam (serios ?!?). Eu nu vreau să mă bag, dar nu luaţi din meritele acestori copii. Nu ştiu ce a făcut Steaua, nu e treaba mea (serios ?!?), dar respectaţi munca acestor copii. Nu am vrut să intru n aceste scenarite, n polemicile astea.

Steaua a băgat doar jucători foarte buni (serios ?!?), care au jucat n Champions League (serios ?!?). De ce nu au dat randament, treaba lor. Nu se poate aşa. Toţi muncim şi ncercăm să facem....(ce, blaturi?!?) Dacă alţii sunt dezamăgiţi, nu e problema mea.

Dumnezeu ne-a dat acest rezultat (serios ?!? - il cheama cumva becali?), pentru că aceşti copilaşi au muncit tot sezonul. Au obţinut acest rezultat istoric (mai degraba jenant, frumos meci..frumos blat..chiar ca o sa ramana in istorie!).

Zi de zi am investit şi ne-am asumat acest risc... Iată că acum suntem cştigători şi am obţinut un rezultat la care nici nu am visat. Am avut noroc ct n toate celelalte meciuri (a fost pomana! - loaza). Ţineţi minte că am condus n 12 meciuri.

Ce să creadă aceşti copii cnd se uită la televizor?! (sa le crape obrazul de rusine) Nu eu fac programul Stelei... dacă ei au trimis jucătorii n vacanţă. Nu e problema mea ce a făcut Steaua, dar nu luaţi din munca acestor copii",
    a declarat Gică Hagi la DigiSport.

o singura intrebare am pentru licheaua asta: de ce pzda matii nu ai jucat in restul campionatului cu talentatii astia ca sa nu fi nevoit sa faci blat ca o loaza ordinara ce esti?

Posts Thanks / Likes

bate-i Doamne!

Gigi Becali a fost oprit de politisti, duminica noapte, pe Aeroportul "Henri Coanda", de unde voia sa plece din tara, si urmeaza sa fie dus la audieri la Parchetul ICCJ, fiind cercetat pentru inselaciune si abuz in serviciu intr-un nou dosar, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

Potrivit surselor citate, politistii au pus in executare mandatul de aducere emis de procurori pe numele lui Gigi Becali, acesta fiind dus la Parchetului instantei supreme pentru a i se aduce la cunostinta ca are interdictie de a parasi tara. Gigi Becali ar fi cercetat pentru inselaciune si abuz in serviciu intr-un dosar privind Avicola Iasi.

Sursele citate au precizat ca Becali a plecat de la Parchetul instantei supreme in jurul orei 00.30, el urmand sa fie rechemat pentru alte proceduri in acest caz la sediul Parchetului Inaltei Curti de Casatie si Justitie.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu a fost blat a fost OMENIE,ce sa facem astai desenu.
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Bomba si mai tare,Reghe pleaca de la Steaua,a fost tras pe sfoara.A declarat ca nu-i plac jocurile de culise,Becali era mai bucuros ca a batut Viitorul,am trait sa o mai vad si pe asta.
    Reghe era suparat ca nu l-au anuntat si pe el, si lui nu i-a iesit nimic

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    3 ani de bulău.

AMIN!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Lasa ca prea se credea invincibil, uite ca si buricul pamantului a dat de greu. Saracutul...

Cat despre meciul de aseara, daca erau baieti destepti, ramneau si ei la un 2-1, dar asa, tu ca echipa ce ai jucat cu Chelsea si ai dat gol, care ai rupt campionatul in doua, nu poti sa vii cu scuze de genul lui Falemi, "jucatorii sunt cu gandul la vacanta". Da-o naiba de treaba, pacat ca si-a batut joc de echipa un oier.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

O rusine de meci, o rusine de campionat si rezultatul o echipa nationala penibila !
    Astia si-au batut joc de acest sport.
    Oameni penibili. Hagi o fi fost mare fotbalist, despre sport si fair-play habar nu are.
    Nu are talent de antrenor, nu a reusit nimic.
    Iar imbecilul ala de presedinte de club, s-a comportat exact ca si nicolae ceausescu, si asta a incercat sa fuga, un las !
    Macar Bernard Tapie si altii ca astia, in Europa, au avut demnitate...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ce naste din pisica soareci mananca! Coincidentele cu personajele reale nu sunt intamplatoare.
    Daca Steaua a facut-o urat, trebuia s-o faca si Dinamo, dar mai putin urat, normal ca astia-s mai versati.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hagi si-a platit toate articolele laudative pentru ca avea bani frumosi pe vremea aceea...in plus a beneficiat din plin de sprijin politic...ca om zero barat...poate va amintiti retragerea din nationala pentru motivul ca presedintele de atunci, Constaninescu, nu le-a vindut lui si lui G. Popescu ceva hoteluri in Poiana Brasov...
    Rapidist pur singe...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)