Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default E oficial, Rapid a fost retrogradată, bravo Copos..

Comisia de Disciplină a decis să nu acorde licenţa Rapidului pentru sezonul viitor!
    Giuleştenii au fost īnştiinţaţi oficial prin intermediul unui mail.

UPDATE 20:50 Conform Radio GSP, Comisia de Disciplină a reintrat din nou īn şedinţă pentru că un membru al acesteia nu este de acord cu decizia luată.
    UPDATE 19:49 Taban, preşedintele celor de la Rapid: “Nu am primit nici o veste īncă, dar nu e nimic ciudat. Data trecută faxul a venit la 23:56″
    UPDATE 19:45 Conform Radio GSP, Rapid şi CS Severin NU au primit licenţa pentru a evolua şi īn sezonul viitor īn Liga 1! Din cele patru echipe care aveau astăzi emoţii, numai Oţelul şi U Cluj sīnt sigure că vor avea dreptul să rămīnă şi la anul īn primul eşalon.
    Comisia de licenţiere va anunţa azi decizia īn privinţa licenţei pentru sezon viitor. Patru cluburi stau cu emoţii.
    Cluj, Rapid, Severin şi Oţelul aşteaptă să vadă dacă vor putea evolua īn sezonul viitor īn Liga 1, īn cazul īn care se vor salva de la retrogradare. Giuleştenii nu mai au dubii, dar celelalte trei nu şi-au asigurat matematic prezenţa pe prima scenă īn sezonul următor.
    Comisia de licenţiere condusă de Viorel Duru va analiza situaţia celor patru formaţii şi va comunica decizia cluburilor pīnă la ora 24, informează Gazeta Sporturilor.
    Īn acest moment ne aflăm īn faţa unui fapt ireal, niciodată nu am avut atāt de multe echipe fără licenţă īntr-un sezon.

http://ofsaid.ro/2013/05/update-e-of...e+ani%21%21%21
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Campionatul national de cricket nu va mai fi la fel fara rapid
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default rapid retrogradata

ura ura ura lege este pt toti nu numai pt craiova timisoara ...........

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mas mira sa ramana batuta in cuie decizia comisiei de lincentiere.....restul cancan!
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Liga 1 Romaneasca

Intodeauna se da si se va da exemplu cu cei mai mici penalizati si retrogradati si dati ca exemplu ca bataie de joc......dar oare CEI MARI sunt curati ca apa pura de izvor si nu le are nimeni treaba?Sau sunt asa de tare sus pusi si stiu sa UNGA bine de tot pe cei care impart dreptatea?......cel care ia un cirnat din magazin si maninca de foame primeste ani grei de puscarie si alti cu evaziuni de mii de euro se plimba linistiti in masini de lux.Tot cam asa ceva e si cu licentierea totul e la comanda numai cum vrea REGIZORUL.
    Campionatul Romanesc de Fotbal=Mizerie,mocirla,intuneric,lasitate,blaturi ordinare.......TOT INAINTE.....
    Sanatate Maxima.
    Vu+ SOLO2;DM 800 HD PVR;DISEQ 16 CENTAURI;H-H DIGITAL

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu as fi scris nimic, pentru ca in fotbalul romanesc totul se rezuma la un singur cuvant: penibil .
    Insa pe site-ul ziuaveche.ro apare printre altele si aceasta afirmatie: "Dar este trist că un club ca Rapid stă la māna unor oameni care nu īnţeleg cum se corelează o lege a insolvenţei cu reglementările sportive privind acordarea licenţei”, ma intreb ce mare club e Rapid Bucuresti de nu are voie sa nu primeasca licenta, ce mare nedreptate ?
    De management prost nu a auzit nimeni ? De parca cluburile departamentale, Steaua sau Dinamo ar fi scutite de asa ceva...
    Dar cand pe Poli Timisoara au decimat-o niste cretini din Bucuresti sau cand Craiova a fost pulverizata de un cretin de manager ( si nu sunt fan Craiova) atunci unde a fost opinia publica din Romania ?
    De Leeds United ati uitat

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ??

Quote Originally Posted by stiintacraiova View Post
    ura ura ura lege este pt toti nu numai pt craiova timisoara ...........
    Daca era Dinamo te intelegeam..dar Rapid?
    Omule e ca si cum a cazut Timisoara a doua oara.
    E doliu iar in tara....
    Dar nah...asa e in viata..daca nu dai cu banu nu ai nimic!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Rapid in b !! Rapid in b!! Rapid in b !!

Stati calmi, desi e o "stire bomba". vai vai vai... dupa atatia ani ( rapid in b) ,jegul dragomir si armata de avocati a jegului copos vor face orice ca rapid sa ia licenta, si pot pune PARIU CA O VOR LUA . la stirile sportive TV si stirile on-line de azi am inteles ca au urmat acelasi tipar: " cate legi si regulamente vor calca in pcicioare cei de la LPF SI FRF ca rapid sa ia licenta? " . Sa se duca draq in divizia Q si dupa ei potopul : CFR , VASLUI , STEAUA, DINAMO .... GLORIA E DEJA CAZUTA , CEAHLAUL SA SE DUCA SI EI.. Eu unul nu inteleg cum au putut cei de la digi sa dea atatia bani pe circul asta de fotbal numit liga 1( 80-90 de mil de euro din cate imi aduc aminte) .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oierul se bucura la televizor ca a scapat de Rapid si nu mai are cine sa-l mai injure. Mariane, pune tata mana pe o carte de gramatica, si apoi mai treci pe aici. Te bucuri ca un prost. Asa te-ai bucurat si de Craiova si Poli Timisoara?
    5°W-4°W-3,1°E-5°E-9°E-10°E-13°E-16°E-19.2°E-39°E-42°E-45°E-46°E-52°E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

nu vede otzelu' din orasul lui, dar e bine ca vede aschia din ochiu' altuia.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu am treaba nici cu otelul nici cu poli timisoara sau craiova! in ultimii 5 ani nu stiu daca am fost la 4-5 meciuri pe stadionul otelul ... se stie ca au cumparat campionatul dar mie nu imi da nimic de mancare .La fotbal ma uit doar la germani, anglia, spania, olanda , franta asa ca liga 1 nu este intre optiunile mele. Poate ca nu am pus virgulele si punctele unde trebuie ,dar nu trebuia sa arunci tu domn' profesor cu noroi ca am scris gresit nu te-am jignit cu nimic innesat91 Si daca ai citit bn , inseamna ca ai vazut ca am scris ca mi-as dori sa se duca in B si steaua si restul echipelor "puternice" chiar daca e si otelul pe acolo ! si daca imi doresc sa cada rapid in B asta e punctul meu de vedere, ar fi un soc pt celelalte... s-ar crea un precedent ( cred) ! dupa parerea mea timisoara a cazut pt ca iancu nu sa asociat cu mafia becali- dragomir - sandu si bn a facut.. craiova la fel.. Rapid o sa cada ( sau nu ) ca domnul copos sa scape de datorii, sa iasa din centrul atentiei parerea mea... RESTUL E CAN- CAN !

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

fiecare cu parerea lui...
    pacat de liga1
    @fanta vinde liga1.ro cat mai valoreaza ceva...

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Interesant banner in fata stadionului
    "Rapid nu moare,Copos DA"

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca licenta nu ajunge nici pt. liga 2

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ......

felicitari lui copos

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)