Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Default samsung– crestere de noua ori mai mare decat Apple pe piata smartphone-urilor

samsung– crestere de noua ori mai mare decat Apple pe piata smartphone-urilor

Grupul sud-coreean Samsung a inregistrat in primul trimestru al acestui an o cota de piata de peste 33% si o crestere de 56% a livrarilor de smartphone-uri la nivel global, de aproape noua ori mai rapida comparativ cu avansul de 6,6% al vanzarilor de iPhone-uri ale rivalului Apple, care detine doar 17,9% din piata, potrivit unui studiu al firmei Strategy Analytics.
    Livrarile Samsung s-au situat la 69,4 milioane de unitati in primele trei luni, iar cele ale Apple la 37,4 milioane de unitati. Pe trei s-a situat LG, cu o cota de piata de 4,9%, informeaza Bloomberg.
    Cresterea de numai 6,6% pentru iPhone este cea mai lenta de la lansarea seriei de catre Apple.

Piata mondiala smartphone a crescut cu 36%, la 209,5 milioane de unitati, si a depasit-o pentru prima data pe cea a telefoanelor mobile traditionale, folosite doar pentru servicii de voce si text, potrivit Strategy Analytics. Evolutia a fost sustinuta de adoptarea serviciilor telecom de generatia a treia in China si de generatia a patra in Statele Unite.
    "Samsung a livrat de aproape doua ori mai multe smartphone-uri si a crescut de noua ori mai repede decat Apple in primul trimestru. Samsung va continua, probabil, sa inregistreze volume solide in al doilea trimestru la nivel global", a declarat Neil Mawston, analist la Strategy Analytics.
    Livrarile totale de telefoane mobile au avansat cu 4%, la 418,6 milione de unitati in primul trimestru, potrivit firmei de cercetare IDC.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

- si Shakira vinde mai multe CD-ri ca The Mars Volta,
    - si Fiat vinde mult mai mult ca Ferrary,
    - etc etc

p.s. 80% de utilizatori iPhone care trec la Galaxy in scurt timp revin la iPhone ( stiu ei de ce).
    Last edited by prodi; 2nd May 2013 at 01:00.

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by prodi View Post
    - si Shakira vinde mai multe CD-ri ca The Mars Volta,
    - si Fiat vinde mult mai mult ca Ferrary,
    - etc etc

p.s. 80% de utilizatori iPhone care trec la Galaxy in scurt timp revin la iPhone ( stiu ei de ce).
    astazi o sa primesc Samsung galaxy S4 si chiar sint curios daca o sa ma intorc vreodata inapoi la Iphone ( am avut Iphone 3. 3gs, 4, 4s si chiar am vrut sa fac o schimbare)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcel View Post
    astazi o sa primesc Samsung galaxy S4 si chiar sint curios daca o sa ma intorc vreodata inapoi la Iphone ( am avut Iphone 3. 3gs, 4, 4s si chiar am vrut sa fac o schimbare)
    - dupa mine marimea ideala la un telefon e taman ca la iPhone 4 (nu si ca la ip5) - galaxy e mult mai mare si putin incomoda ;
    - android-ul eeeee mult sub iOS, adica comoditatea usuala la iOS e evident peste android ;
    - nu in ultimul rand si calitatea touch-lui, care la iPhone e perfecta, iar la galaxy iarasi mai are loc p/u crestere ...

p.s. NU DORESC SA INCEAPA POLEMICA, ESTE DOAR PUNCTUL MEU DE VEDERE SI EVIDENT CA : iPhone si Samsung Galaxy is cele mai bune smartphone-ri.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

- dupa mine marimea ideala la un telefon e taman ca la iPhone 4 (nu si ca la ip5) - galaxy e mult mai mare si putin incomoda ;
    Exact ca VULPEA - Strugurii sunt acri !
    - android-ul eeeee mult sub iOS, adica comoditatea usuala la iOS e evident peste android ;
    Se vede că n-ai avut Android pe mână.
    E ca si cum ai spune că e mai ușor să folosești un calculator CLASIC cu operaţiile de bază (+/-/*/: )decât unul ȘTIINȚIFIC !
    Normal, iPhone-ul e foarte ușor dacă nu-l crackezi, ai 2 sau 3 aplicaţii, nu găseşti nimic, trebuie să CUMPERI TOT !
    Te-ai întrebat de ce toţi încearcă să jailbreckească flaşneta ?
    - nu in ultimul rand si calitatea touch-lui, care la iPhone e perfecta, iar la galaxy iarasi mai are loc p/u crestere ...
    Iar o aberaţie, aici am putea să le dăm M*IE la Apple, pentru că Samsung a inventat multitouch-ul şi DEŞTEPŢII de la Apple au înregistrat cuvântul multi-touch ca propietar unic
    Aşa e, când altul e mai deştept ca tine, trebuie să faci şi tu ceva, în cazul de mai sus, au poleit cu aur o bucătă de rahat...

Nu uita ceva: ecranul, touch-ul, procesorul şi sticla de la iFlaşnetă este produsă de către SAMSUNG...
    p.s. NU DORESC SA INCEAPA POLEMICA, ESTE DOAR PUNCTUL MEU DE VEDERE SI EVIDENT CA : iPhone si Samsung Galaxy is cele mai bune smartphone-ri.
    Bineînțeles, părere PERSONALĂ...
    (Vorbesc ca fost iphone-is - comparaţiile mele sunt făcute între S3 & S4, respectiv 4S si 5)

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Mwie Samasung

Acum serios, sunt curios cat o sa dureze pana o sa gaseasca baietii de pe XDA solutia sa deblocheze bootloaderul la SGS4, mai ales ca e prima oara cand Samsung arunca pe piata un telefon cu locked bootloader.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by WebMan View Post
    Exact ca VULPEA - Strugurii sunt acri !

Se vede că n-ai avut Android pe mână.
    E ca si cum ai spune că e mai ușor să folosești un calculator CLASIC cu operaţiile de bază (+/-/*/: )decât unul ȘTIINȚIFIC !
    Normal, iPhone-ul e foarte ușor dacă nu-l crackezi, ai 2 sau 3 aplicaţii, nu găseşti nimic, trebuie să CUMPERI TOT !
    Te-ai întrebat de ce toţi încearcă să jailbreckească flaşneta ?

Iar o aberaţie, aici am putea să le dăm M*IE la Apple, pentru că Samsung a inventat multitouch-ul şi DEŞTEPŢII de la Apple au înregistrat cuvântul multi-touch ca propietar unic
    Aşa e, când altul e mai deştept ca tine, trebuie să faci şi tu ceva, în cazul de mai sus, au poleit cu aur o bucătă de rahat...

Nu uita ceva: ecranul, touch-ul, procesorul şi sticla de la iFlaşnetă este produsă de către SAMSUNG...

Bineînțeles, părere PERSONALĂ...
    (Vorbesc ca fost iphone-is - comparaţiile mele sunt făcute între S3 & S4, respectiv 4S si 5)

despre ce struguri vorbesti vulpe (adica vrei sa zici ca nu stiu cum sa "scap" de iPhone si mai repede sa-mi cumpar Galaxy ? ) , daca eu am inceput cu 3gs si AM CUMPARAT (adica am bani, vulpea nu ii are) pe rand model dupa model. Acuma folosesc iPhone 4s 64gb Neverlock , Jailbreck (6.1.2).
    iPhone 5 nu e reusit din trei puncte de vedere (dupa mine si nu dupa struguri) :
    - ecran mare (incomod)
    - baterie cu capacitate mica
    - capac spate plastic care se zgaraie (sticla este super OK estetic)
    Last edited by prodi; 2nd May 2013 at 14:45.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu e de bani, ca bani au multi...
    Daca nu-l aveai cu JB, nu te bagai în vorbe...
    Vezi ca la I5 spatele e de aluminiu, le-o fi cerut prea mult Samsung de nu au pus sticla. .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by WebMan View Post
    Nu e de bani, ca bani au multi...
    Daca nu-l aveai cu JB, nu te bagai în vorbe...
    Vezi ca la I5 spatele e de aluminiu, le-o fi cerut prea mult Samsung de nu au pus sticla. .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    il am cu JB de aceia "ma bag in vorbe"

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Clonele il au de plastic

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Mwie Samasung

Acum serios, sunt curios cat o sa dureze pana o sa gaseasca baietii de pe XDA solutia sa deblocheze bootloaderul la SGS4, mai ales ca e prima oara cand Samsung arunca pe piata un telefon cu locked bootloader.
    Aha, deci si pe Samsung va fi nevoie de un fel de Jailbreak, ca altfel trebuie sa cumperi tot ...?

Atunci ma intorc la "flasneta" pentru ca "I love it".

Miracle can happen!

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Fair play mai ales ca (pe surse-zvonuri) Cica in 12 Iunie vine 5s sau care o fi,cu iOS 7

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by icntf View Post
    Aha, deci si pe Samsung va fi nevoie de un fel de Jailbreak, ca altfel trebuie sa cumperi tot ...?

Atunci ma intorc la "flasneta" pentru ca "I love it".

Pai si astealalte se jailbreakuiesc, un fel de a zice, dar cu bootloaderul blocat e mai complicata procedura, mai ales daca vrei sa pui alt soft pe el. Cat am injurat HTC-ul pentru bootloaderul blocat (mwie HTC pe aceasta cale).
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

N-ai nevoie de niciun crack pe Samsung, e de ajuns să ai fişierul, e plin netul

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

dupa ce o sa folosesc galaxy S4 citeva zile o sa-mi pot da cu parerea si o sa postez aici care e diferentza intre ele. ( dar nu cred ca o sa ma mai intorc vreodata la Iphone )
    Numai bine la toata lumea !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)