Am vazut acum o saptamana la Altex un mediaplayer care reda de pe USB fisiere video cu subtitrare (filme .avi) de exemplu.

Nimic neobisnuit, dar surprinzator e ca avea doua difuzoare stanga dreapta integrate ( built in speakers ), nu separate. Deci era un produs care continea si boxele si playerul in aceeasi carcasa.

Cu boxe separate am gasit cateva DVD playere ( un fel de minisisteme audio cu redare DVD), dar eu doresc un divx player cu boxele integrate si nu detasabile.

Playerul era destul de ieftin ( sub 200 RON ), iar difuzoarele aveau diametrul de aproximativ 10-15 cm si erau prevazute cu membrane de 1 cm latime.

Problema e ca nu se mai regaseste in magazine si nici nu i-am retinut numele producatorului, iar angajatul a ridica neputincios din umăr cand l-am intrebat despre producatorul si modelul playerului, parca nu ei l-au vandut.

As dori sa il achizitionez pentru a-l folosi in curte ca sursa de semnal video impreuna cu un videoproiector.

M-ar scapa de atatea cabluri si montat-demondat de fiecare data, as avea si playerul si difuzoarele integrate in acelasi produs.

Cunoasteti de unde as putea cumpara un astfel de player video cu boxe integrate la un pret oarecum asemanator? Ma intereseaza oferte din magazine, nu second hand.

Ar fi util chiar si numai producatorul si modelul unui astfel de player.