Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default circuit integrat

Cumpar circuit integrat ptr HH-OPTICUM DM-2800 ca in poza sau unde gasesc in Ro ..

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mă îndoiesc că găseşti aşa ceva pe stoc în România. În cel mai fericit caz poate găseşti o firmă care să ţi-l aducă la comandă. Prin China se vinde la 1$ dar nu am găsit pe nimeni să dea la bucată. Încearcă să trimiţi un e-mail la reprezentanţii firmei producătoare şi poate ai noroc:

http://www.holtek.com.tw/english/con...utor_Agent.htm

Pe de altă parte, întreb şi eu, de ce ai nevoie de el?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default c.i

Quote Originally Posted by gilboa View Post
    Cumpar circuit integrat ptr HH-OPTICUM DM-2800 ca in poza sau unde gasesc in Ro ..

http://img163.imageshack.us/img163/363/11226899.pngUploaded with ImageShack.us
    se gaseste si in pozitioner Strong SRT V50 ,daca are cineva unul care este tras pe dreapta

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

HT48R50A-1 este un microcontroler şi este folosit în diverse aparate. În caz că nu mai merge montura Opticum, simpla înlocuire a lui nu va rezolva problema. Microcontrolerul trebuie programat: e nevoie de programator şi firmware. De asemenea în specificaţii se precizează că este OTP (One Time Programmable), adică se poate programa doar o singură dată (nu este cazul de făcut experimente pe el).

Dacă este vorba de "repararea" monturii H-H Opticum atunci trebuie înlocuit cu unul gata programat pentru Hardware Opticum sau clone de Opticum.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Dupa o constatare mai amanuntita si sugesti primite de niste prieteni am constatat ca defectiunea este la unul din : http://www.tme.eu/en/details/s2-12b/...hori-electric/ nu la circuitul integrat cum o credeam eu, oricumi iti multumesc de sugesti @mac000934 nu prea le-am cu lipiturile...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Detaliaza te rog defectiunea ...am un motor hh exact cu placa aia ...a luat-o razna am postat AICI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)