Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default RCS-RDS, afacere suită n plopi

Articolul il gasiti http://jurnalul.ro/special-jurnalul/...nt-641028.html

Cateva fraze interesante :
    - Pnă acum nici o bancă nu şi-a arătat public disponibilitatea de a credita RCS-RDS cu suma vehiculată de acţionari ( 800 milioane euro )
    - .... circuite de telecomunicaţii aparţinnd societăţii RCS-RDS este de 561,2 km, din care pentru 187 km nu există aviz de amplasament şi autorizare de construire. Adică o treime este agăţată ilegal n acest moment
    - n ceea ce priveşte numărul stlpilor din patrimoniul acestei filiale Electrica utilizaţi ca suport de operatorul de cablu 158.515 bucăţi din care pentru 40.694 bucăţi nu există aviz de amplasament şi pentru 54.596 bucăţi nu există autorizaţie de construire

De ce am impresia ca de cand digi a inceput scoaterea antenelor si culminand cu scoaterea pachetului discovery a inceput MAREA PRABUSIRE ? Incet dar sigura ...
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

O prostie de articol de la dusmani.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si ar trebui sa cred ce spun cei de la intact? trust care plange si acuma pentru latrinele scoase de pe satelit? O sa tratez ca un banc rasuflat si stirea asta!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pe mine nu am intereseaza cine l-a postat , ci DACA este ADEVARAT sau NU . Si ce daca l-a scris dumanu' , important este sa corespunda cu realitatea !

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Parca mai e nevoie de vreun articol. Nu se vede cu ochiul liber felul in care merg treburile. Hd promis de ani de zile aparate ioc la fel de demult ,iesirea de pe unele piete externe eliminare de programe din grila etc. Odata cu portocala se cam duc la vale si sustinatorii ei.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ca unii merg prost si altii scriu prostii e alta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Un astfel de patrimoniu atrage oricand investitori. Nu se pune problema falimentului. In caz extrem insolventa.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Emme Esse 115cm, h-h Stab 120,Vu+ Solo​2, Samsung UE40ES6710, tevii s660 dvb-s2,

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si Romtelecom foloseste subsolul fara sa plateasca impozite si autorizatii
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu stiu de ce e o problema pt RDS ca nustiu cati stalpi nu au autorizatie si nu e problema pt aia cu energia electrica distribuita pe aceeasi stalpi cu mult timp inainte.Daca RDS muta cablurile in alta parte cum ramane cu autorizatiile?Parca infracstructura e deja in gaj pt imprumuturi mai vechi si nu are rost sa fie adusa in discutie pt un eventual alt imprumut.Normal ca nici o banca nu zice nimic pe baza de zvonuri asteapta un demers oficial.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Intotdeauna vor exista aplaudaci care sa arunce cu noroi in RDS. Mai duceti-va sa mai cautati si in latrinele altora! Voi chiar nu aveti ce face? Mai degraba mai cititi si altceva pe net nu numai rahaturi de stiri...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Intotdeauna vor exista aplaudaci care sa arunce cu noroi in RDS. Mai duceti-va sa mai cautati si in latrinele altora! Voi chiar nu aveti ce face? Mai degraba mai cititi si altceva pe net nu numai rahaturi de stiri...
    In sfarsit un raspuns "ADEVARAT ". Daca tu esti obisnuit sa cauti in latrine e PROBLEMA TA , eu ma INFORMEZ . Apropo , tu chiar nu ai ce face decat sa cauti ce cauta altii in latrine ? Gandire tipic COMUNISTA , daca nu esti cu mine esti impotriva mea ...si intotdeauna vor fi fi caini care vor muri de drum lung si prosti de GRIJA ALTORA

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Rcs cauta de mai multa vreme finantare, si nu e primul articol pe aceasta tema. Partea mai putin buna e ca nu prea gaseste pe nimeni dispus sa o faca, asa incat se anunta vremuri tulburi. Faptul ca a eliminat din grila Antenele nu poate fi un prilej de bucurie decat pentru fanii destui de putini ai celor ce au cam iesit pe usa din dos a politicii. Deocamdata cei care castiga premii pe la World's Best Television sunt cei de pe la "latrine" si nicidecum jalnicele caricaturi ce pupa azi unde au scuipat ieri de pe labe1, iar proiecte de rasul curcilor gen 10tv s-a vazut ce reusite au. Managementul celor de la aceasta companie pare o gluma facuta de amatori si vom vedea in curand ca odata cu pierderea unor drepturi de transmisie sportive din lipsa banilor va fi o alternativa tot mai putin de luat in seama. Ca deocamdata doar sportul si pretul mic sunt singurele atuuri.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Abordarea aceasta era buna doar pe vremea comunismului sau a pdl. Adica nimeni nu are voie sa spuna nimic rau despre "zei" toata lumea trebuie sa aplaude. Mai incearca prin Coreea de Nord ca acolo poate merg replici de genul asta.Aici sunt doar penibile.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Faptul ca o firma cauta finantare din timp nu e un lucru rau.Rau e ca la RDS e un management defectuos sau cineva cu putere de decizie ii saboteaza la greu pe fata.De ex problema HD pe sat,e doar partial valabila problema cu banii pt TP ;din moment ce recurile au sosit probabil ai si echipamentul pt up-link atunci il lansezi.Au scos canale fara sa introduca mare lucru se mai pot scoate- ex KanalD si il preia de dincolo-mai inghesui doua trei pe alt TP si eliberezi unul pt sa zicem 9 canale HD suficiente in prima faza.Nu e greu nici prosti nu sunt,dar e cineva cu sabotajul ca pt un 10 lei pt HD nu e mult si mai faci si abonati noi care intra si la baza cel putin.Mai sunt ,dar nu e treaba mea.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu nu caut in latrine. Eu imi caut de treaba mea. Se pare ca unii din noi sunt pusi neaparat pe calomniat. De asta am sarit in sus. Eu am urat comunismul, dar acum il regret, cumva. Urasc tot ce este politic si nu ma intereseaza deloc opiniile celor pro sau contra pdl. Cat despre "informarea" dumitale domnule award, imi pare rau dar ar trebui sa te mai informezi si depsre altceva decat sa arunci cu noroi in stanga si in dreapta. Ceva bun nu ati posta pe forumul asta. Voi astia sunteti precum temebliziunile pe care le urmariti. Vedeti doar partea goala a paharului. Si reusiti sa transmiteti rautatea pe unde lasati voi umbra pamantului. Ar fi cazul sa ma bagi la ignore daca te deranjeaza. Nu te deranja sa imi raspunzi pentru ca sincer sa fiu nu o sa mai citesc. Sunteti toti astia ce va aduceti aminte de rds de cate ori nu va reuseste v'un sex ceva, ce stiu eu... Sfatul meu e s-o lasati mai moale si sa vedeti de adevaratele probleme care ne inconjoara. astea-s fleacuri. Daor daca cineva va plateste sa faceti balci, cine stie. In fiecare firma de asta mare exista treburi mai mult sau mai putin bune, dar nu ne pune nimeni sa ii rasucim pe toate partile. Imi amintesc vremea cand nu aparuse nici un dth, ca am fi dat orice sa avem programele noastre pe satelit si nici nu visam la un internet gen rds, dar iata acum cand avem atatea optiuni ne cacam pe noi ca iarba-i verde. Daca sunteti atat de tari de ce nu faceti voi o firma asa mare?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)