Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default grija la cumparatuile de la mixeshop

https://www.dropbox.com/sh/opdv2akrr...404_112614.jpg
    Buna ziua aici aveti toate fotografile cum a dat teapa chinezu am loat legatura cu el si o da din coate
    spune ca dhl este vina pentru mine nu are explicatie cum sa dea tapea Dhl sal sa incurce pachetele el primeste si da mai departe
    asa ca aveti mare grija astept raspunsuri daca ati patit la fel sal ceva idei am facut reclamatie la paypal sper sa se rezolve ceva
    O zii buna tuturor

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asta este antireclama? Eu nu am avut nicio problema cu pachetul meu.
    Emme Esse 115cm, h-h Stab 120,Vu+ Solo​2, Samsung UE40ES6710, tevii s660 dvb-s2,

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca si cu chinezul ai vorbit engleza la fel de bine cum vorbesti romana cu noi...
    Sutienele alea cu steagul Americii fac toti banii!
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    Daca si cu chinezul ai vorbit engleza la fel de bine cum vorbesti romana cu noi...
    Sutienele alea cu steagul Americii fac toti banii!
    ce treaba are una cu alta eu fac comanda si platesc ti se pare ceva anormal sau trebuie sa stiu multa engleza ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by perseus View Post
    Asta este antireclama? Eu nu am avut nicio problema cu pachetul meu.
    daca ti se pare ca fac misto sau anti reclama asta ee eu vreu sa trag un semnal de alarma inainte sa postez am vorbit cu chinezu si el acuza dhl deci trage tu concluzile

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ne poti pune la dispozitie si discutiile cu chinezul? Din cate vad eu, intr-adevar eticheta pentru expediere pare sa fie DHL.
    Bineinteles ca poate fi si din vina/neatentia chinezului, dar nu cred ca chinezoiul ar face-o special. Dupa cum vezi imediat oamenii incep sa posteze pe forumuri. Oamenii se vor gandi de mai multe ori sa comande din china pe cont propriu si vor apela la intermediari.
    Incearca sa vorbesti si cu DHL.
    Emme Esse 115cm, h-h Stab 120,Vu+ Solo​2, Samsung UE40ES6710, tevii s660 dvb-s2,

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

deci, cred ca au inceput chinezoii sa traga tepe... parca zici ca au inceput sa copieze ce se intampla pe okazii...
    Deja e un val de reclamatii la adresa aliexpress, alibaba, acum si mixeshop. Asta e tare, comanzi Sunray si sim a8p si sa primesti sutiene cu steagul SUA.
    @edani78:La naibii, parca astia de la mixeshop parca erau mai seriosi, eu am luat dm800se de la ei cand se numeau yaoxin si nu au fost probleme.
    Faptul ca,chinezul da vina pe DHL ma face sa cred ca nu o sa-ti mai recuperezi banii.

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe AWB apare greutate 2,5kg...asa grele sunt sutienele alea ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salut

Nu vreau sa iau apararea celor de la mixeshop.com dar eu comand de la ei de ani de zile pentru uz personal si prieteni, dar niciodata nu am avut probleme cu ei.
    S-a intamplat sa uite cate un produs minuscul la o comandar unde erau mai multe repere, dar cu siguranta acel produs se regasea in comanda urmatoare, nu trebuia decat sa ii reamintesc sa il puna.
    Ultima comanda primita de la ei a fost acum mai putin de o luna si totul a fost ok.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu am avut o experienta neplacuta cu ei. Ma rog, cu ele.... Viki, Lia, etc, probabil acelasi smecheras in spatele tastaturii. Mi-am recuperat banii, nimic de zis, dar e meritul PayPal, mai degraba. Daca plateam cu ordin de plata, sau direct cu cardul, cred ca nu-i mai vedeam asa usor. Fa reclamatie la departamentul de investigatii al PayPal si cred ca-ti vei recupera banii.
    Singurii cu care nu am avut probleme au fost dealextreme.

Bafta !
    Sunaray SR4, Dreambox DM 800 HD PVR, Dreambox 500 s, antena 1,2 m, montura H-H

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)