Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    1RoWareZ
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default QualityTV Ce parere avetzi ?

Se pare ca probele free care le fac aduc multe noutatzi,arata a DTH adevarat cu canale tematice ca la frantzuji, action ,magic,Pay Per Wiew,sa vedem shi cat va costa,parerea mea ca se va asresa segmentului bogat din tzara noastra ,pacat ca se va transmite in NDS

RoWareZ

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici o problema ca emit in NDS , e mult mai bine decat viaccess 2.5 . Asteptam lansarea ca din teste nu este prea relevant.In rest le uram multa bafta ca au nevoie de asa ceva.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Nici o problema ca emit in NDS , e mult mai bine decat viaccess 2.5 . Asteptam lansarea ca din teste nu este prea relevant.In rest le uram multa bafta ca au nevoie de asa ceva.

Fanta
    Mai bine si dect nagra2 ca zvonuri sunt multe.... din pacate
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Canalele Premium si PPV nu se adreseaza taranilor de la sat, ci de obicei se adreseaza unui segment de public care stie ce vrea si vrea calitate. La rezolutia actuala, bitrate-ul actual si audio bitrate-ul actual cu 18 canale inghesuita pe un singur TP cu SR 27500 si FEC 3/4, nu prea are public tinta pentru ca pentru "oamenii satului" probabil va fii prea scump si ei nu vro vrea sa vada canale de filme premium si PPV iar pentru public care vrea calitate nu este oferit calitate deloc. Eu mi-as dorii ca acest Magic sa aiba succes si sa ne ofere filme de calitate si vizionare de calitate insa nu prea cred ca este posibil ... si ei se bazeaza pe "filozofia" DTH-urilor romanesti gen: in loc de putin si calitativ mai bine mult si prost. Strategia marketing celor de la Magic ar trebuii sa fie, putin insa calitativ, bazat pe aceste canale proprii fiind o completare la Digi sau Focus sau Max nu concurenta pentru ei. Si poate atunci ar avea ceva sanse. Insa testele nu arata aceste lucrurui, si eu nu m-as abona la un pachet DTH care vrea sa fie Premium insa calitativ este chiar sub Max ... mai ales daca ma gandesc cat se va cere pentru aceste canale premium si ppv ... nu fac concluziile finale inainte de lansare insa previziunile sunt triste

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cine mi-a sters posturile din acest topic

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu , am lasat doar discutiile legate de QTV
    Razboiul bismotti vs all world l-am dus la Recycle Bin
    Sper ca nu te-ai suparat

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Nuu!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

In nici un caz nu vor ramane la ''calitatea'' de acum... vor avea 4 transpondere si se pare ca urmatoarele 2 vor fi pe un satelit ce nici macar nu a fost lansat (Amos3)
    Pana in prezent, sunt lideri la calitatea semnalului in Romania... absolut fara probleme de semnal si mereu peste 97% (uneori si 100%) calitate imagine, asta cu antena de 0.9M (si ei tot de 0.9M vor avea, dar offset)

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu , am lasat doar discutiile legate de QTV
    Razboiul bismotti vs all world l-am dus la Recycle Bin
    Sper ca nu te-ai suparat

Fanta
    RDI Team
    @Fanta
    Ba ma supar, si sa stii ca nu inteleg, desi te-am rugat de nenumarate ori, de ce tolerezi individul *** ce se ascunde sub aliasul @bismotti. Daca in acest topic este vorba de QTV, de ce nu s-au luat masuri la ce a postat @bismotti si care nu avea absolu nici o legatura cu QTV, si s-a intervenit doar dupa ce i-am raspuns acestui individ ?
    Nu mai doresc sa postez pe acest forum atita timp cind @bismotti (si alte eventuale clone ale lui) nu este exclus de pe RDI.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Loko eu am sters topic abia seara , la mult timp dupa ce ai postat , abia dupa ce acest topic devenise unul in care toti useri atacau un alt user.
    M-am uitat la IP-ul lui bismotti si desi nu e frumos sa fac public el nu mai are alte clone de pe IP-urile sale.Degeaba blochez un user , el se va reinscrie si va scrie de pe proxy server.
    Cu masuri radicale nu poti sa stapanesti astfel de iesiri ale anumitori useri.

Pace voua,
    Fanta
    RDI Team

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Pace voua,
    Fanta
    RDI Team

Shi SPIRITULUI (Duhului ) TAU . AMIN

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)