Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    ---®---
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default La Focus toate programele sunt libere de sarbatori

pentru abonatii lor, binenteles...cel putin asa scrie pe canalul lor de promo---(pe care-l prind cu conserva Digi.. )

Ce faci Digi? Ai adormit? O ia focusul inainte !....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: La Focus toate programele sunt libere de sarbatori

Quote Originally Posted by ---®---
    pentru abonatii lor, binenteles...cel putin asa scrie pe canalul lor de promo---(pe care-l prind cu conserva Digi.. )

Ce faci Digi? Ai adormit? O ia focusul inainte !....
    E liber Focus ? nu cred ...verificati cei care aveti antena la 1 grad
    Las' s-o ia Focus inainte !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

---®---
    Guest

repet: e liber pt abonatii lor. Adica, daca un abonat plateste pt un pachet are liber la toate programele de sarbatori. Nu e FTA.

Nu ma intelegeti gresit, nu sunt simpatizant Focus, ba chiar am o parere foarte proasta despre UPC , unde am fost abonat.
    Dar una e asta, si alta e sa fi obiectiv .... am zis numai asa... ca fapt divers...

PS: Dealtfel sa scris pe forum, ca UPC e o firma mare, cu putere, eu stiu ca firma mama era falimentara.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Oare de unde stiu unii sau altii ca o firma este sau nu falimentara ? In fiecare zi dupa unii useri, da faliment Focus. Acum e si UPC falit (sau firma mama). Bravo clarvazatorilor !
    Pe ce te bazezi cand faci aceste afirmatii ?

---®---
    Guest

"Aug 15 2002 5:45PM
    AMSTERDAM, 15 aug (MEDIAFAX) - Cel mai important grup european de televiziune prin cablu, United Pan-Europe Communications NV (UPC), a avertizat, joi, ca s-ar putea plasa sub protectia legii falimentului daca actionarii si creditorii sai nu vor reusi sa ajunga la un acord in privinta restructurarii datoriilor sale, informeaza Reuters. UPC, controlat de societatea UnitedGlobalCom (UGC) a grupului american Liberty Media, a ajuns in pragul colapsului financiar dupa ce o campanie agresiva de achizitii si modernizarile costisitoare ale retelei au condus la acumularea unor datorii de peste 10 miliarde de euro, imposibil de administrat. 'Daca United, UPC si detinatorii de obligatiuni nu vor finaliza documentatia pentru restructurarea datoriei, convenita in principiu, sau daca UPC nu va putea incheia cu succes planul de restructurare, grupul ar putea apela la un moratoriu in privinta rambursarii datoriei', a mai indicat UPC. Grupul a intrat deja, in acest an, in incapacitatea de a plati dobinzile, moment in care au fost lansate negocierile cu creditorii. In cazul in care nu se va ajunge la un acord asupra restructurarii datoriilor, UPC va lansa procedura de intrare in faliment, a mai indicat grupul intr-un document adresat Comisiei americane pentru operatiuni bursiere - Securities and Exchange Commission. " sursa: MEDIAFAX

A...asta era acum cativa ani, poate de atunci sa intamplat vreo minune, si acuma toate-s bune si infloritoare.... ha ha ha...... dar imaginea asta este: falimentar!

.....Binenteles ca nu o sa dea faliment, dar nici sa nu se vorbeasca de UPC ca o super putere financiara...

Oricum, e o firma care nu are nici un pic de respect fata de clienti, asta o spun din experienta proprie.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

long time ago...acum este LIBERTY GLOBAL...www.lgi.com...

au bani sa cumpere toti cablistii din romania cu tot cu electrica...ca sa nu mai plateasca chirie pe stilpi

---®---
    Guest

"Liberty Global Europe (formerly UGC Europe, and previously United Pan-Europe Communications or UPC, and still usually primarly trading under that brand)"

Sunt de acord ca ar putea cumpara ce zici tu, doar ca....ar mai acumula inca vreo 10 miliarde de euro datorii....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu asta am vrut sa spun...inainte vreme LIBERTY MEDIA era actionar la UNITED GLOBAL COM...acum s-au unit si sunt probabil cel mai mare si mai puternic grup media din lume...liberty are fonduri uriase investite in afaceri telecom...

in europa este UPC la care este actionar LIBERTY GLOBAL prin subsidiara LG EUROPE...

acum 3 ani erau probleme cu lichiditatile...atunci UPC au cumparat ANALOG cu cash si actiuni ...care actiuni au scazut foarte repede din valoare din cauza problemelor financiare...

sa ai peste 10 milioane de abonati in europa este enorm si valoreaza in consecinta...

---®---
    Guest

ok, ne intelegem pana la urma

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

unde ati vazut moo amerikani sa dea faliment?!?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Prima care imi vine in minte este :

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

domeniul energetis - Enron
    telecomunicatii --Global Crossing siWorldCom

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)