Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.


Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default Programul F.O.T.E

    Duminică 17.02.2013
    09:00 – 17:30 Antrenament Hochei (RUS SUI, FIN CZE LAT ROU),
    10.00 – 13.00 Antrenament Schi Fond Tehnică Liberă (FT)
    10:00 – 14:00 Short Track – 1500 m Fete, 1 500 m Băieţi, 3000 m Calificări ştafetă mixtă
    10:30 – 13:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Băieți HS 100 – 3 runde
    13:30 – 16:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Fete HS 71- 3 runde
    19:30 – Ceremonia de deschidere Arena “Ion Ţiriac”, Braşov


    Luni 18.02.2013
    09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON Fete, Cheile Gradistei
    09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
    09:30 – 10:30 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE
    10:00 – 11:30 SCHI FOND – 7,5 km Tehnică liberă, Fete
    10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş, Fete, Runda 1
    10:00 – 14:00 SHORT TRACK pe pistă scurtă – 500 m Fete, 500 m Băieţi, 3 000m semifinale ştafetă mixtă
    11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Băieţi HS 100
    11:30 – 13:00 SCHI FOND – 10.00 km Tehnică liberă Băieţi
    13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Fete – runda 2
    14.30 – 16.30 Antrenament oficial Schi Fond Technică Clasică (CT)
    16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Rusia – Elveția
    19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
    20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Finlanda – Cehia


    Marţi 19.02.2013
    09:00 – 15:30 Antrenament Oficial HOCHEI
    09:00 – 10:00 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE Fete
    09:15 – 10:15 Antrenament oficial SBX SNOWBOARD
    10:00 – 11: 30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 1
    10:00 – 11:30 BIATLON – Individual 10 km Fete
    10:00 – 11:30 SCHI FOND – 5 km CT Fete
    10:00 – 14:00 SHORT TRACK – 1000m Fete, 1000 m Băieţi, 3000 m Finală ştafetă mixtă
    10:30 – 13:30 SNOWBOARD – Calificări SBX
    11:00 – 13:30 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Fete HS 71
    11:30 – 13:00 – SCHI FOND – 7,5 km CT Băieţi
    13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 2
    13:00 – 14:30 BIATLON – Individual 12, 5 km Băieţi
    13:30 – 16:00 Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE Băieți HS 100 – 2 runde
    14:00 – 15:30 SNOWBOARD – Finale SBX
    16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ . Meci Elveția – Letonia
    16:30 – 19:30 Antrenament oficial Fete PATINAJ ARTISTIC
    19:45 – 22:00 Antrenament oficial Băieți PATINAJ ARTISTIC
    19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
    20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci România – Finlanda


    Miercuri 20.02.2013
    08:00 – 11:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Fete
    09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON – Fete
    09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
    10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Fete – Runda 1
    10:00 – 13:00 Antrenament PGS SNOWBOARD
    10.00 – 13.00 Antrenament oficial Sprint SCHI FOND
    10:30 – 13:00 SĂRITURI CU SCHIURILE . Competiţia de băieţi HS 100
    11:00 – 14:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Băieți
    12:00 – 14:00 Antrenament oficial BIATLON – Băieți
    13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Fete – runda 2
    13:00 – 16:00 Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE HS 71 Fete – 2 runde
    14:00 – 17:30 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Fete
    16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Letonia – Rusia
    18:00 – 21:00 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Băieţi
    19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
    20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Cehia – România


    Joi 21.02.2013
    09:00 – 12:30 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil liber Fete
    09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
    09.45 – 13:00 SNOWBOARD – Calificări PGS
    10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi- Runda 1
    10:00 – 11:30 BIATLON – Sprint 6 km Fete
    10:00 – 10:35 SCHI FOND – Calificări Spint FT Fete
    10:45 – 11:30 SCHI FOND – Calificări Sprint FT Băieţi
    11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia pe echipe Fete HS 71
    12:30 – 17:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Fete
    12:30 – 14:30 SCHI FOND – Finala Sprint FT Fete + Băieţi
    13:00 – 14:30 BIATLON – Sprint 7,5 km Băieţi
    13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi – Runda 2
    13:30 – 15:30 – Snowboard –Finala PGS
    15.30 – 16.30 Antrenament oficial SCHI FOND
    16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 5 Grupa A3 -Grupa B3
    17:30 – 19:45 Antrenament PATINAJ ARTISTIC stil liber Băieți
    19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
    20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 3 Grupa A2 –Grupa B2


    Vineri 22.02.2013
    08:00 – 17:00 SCHI ALPIN – Concurs pe echipe mixt – paralel
    09:00 – 10:30 Antrenament oficial HOCHEI
    10:00 – 12:00 BIATLON – Ştafetă mixtă 2×6 km Fete+ 2×7,5 km Băieţi
    10:00 – 12:00 SCHI FOND – Ştafetă mixtă 4×5 km
    10:00 – 14:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Băieţi
    11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia de echipe mixte HS 71
    14:30 – 17:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Finala
    17:00 – 18:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Ceremonia de decernare a medaliilor
    19:00 – 19:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
    19:30 – 21:00 Ceremonia de închidere


    Intrarea este gratuită la toate competițiile!


    Competițiile de Schi alpin se vor desfășura în Poiana Brașov, la pârtia Subteleferic.
    GPS: 45°34‘76“N, 25°33‘30“E
    Competițiile de Biatlon se vor desfășura la Cheile Grădiștei – Fundata
    GPS: 45 ° 27 ’10”N; 25 ° 17′ 59” E.
    Competițiile de Schi Fond se vor desfășura pe Valea Rasnoavei (Predeal)
    GPS: 45°29’21, 66“N, 25°32’49, 31“E
    Competițiile de Patinaj Artistic se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
    GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E
    Meciurile de Hochei se vor desfășura la Patinoarul Olimpic Brașov:
    GPS: 45o39’49’’N, 25o36’44’’E
    Competițiile de Short Track se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
    GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E
    Concursurile de Sărituri cu Schiurile se vor desfășura pe Valea Cărbunării – Râșnov
    GPS: Lat: 45o35’N ; Long: 25o33’E
    Concursurile de Snowboard se vor desfășura pe pârtia “Clăbucet Sosire” – Predeal
    GPS: 45°29‘36“N, 25°34‘49“E
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  2. #2
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Cu 60 de sportivi la startul intrecerii, Romania este a treia delegatie ca marime de la a 11-a editie de iarna a Festivalului Olimpic al Tineretului European, informeaza Agerpres.

    Cei mai multi sportivi din intrecere: Rusia (67), Cehia (64), Romania (60).

    Delegatia Romaniei, prezentare:

    BIATLON (8 )
    Feminin: Dorottya Buzas (CSS Miercurea Ciuc), Oana Valean (CSS Baia Sprie), Renata Racz (CSS Miercurea Ciuc), Bernadette Focze (CSS Miercurea Ciuc).
    Masculin: Raul Demeter (CSS Baia Sprie), Richard Craciun (CSS Miercurea Ciuc), Norbert Kristo (CSS Miercurea Ciuc), Hunor Gego (CSS Miercurea Ciuc).
    Antrenori: Simon Marton, Marin Ananie, Izabela Gecse.

    SCHI ALPIN (8 )
    Feminin: Raluca Ciocanel (CS Carpati Sinaia), Ania Caill (CS Caraimanul Busteni), Bianca Copot (Toplita), Sarolt Sogor.
    Masculin: Koppany Papp (CS Miercurea Ciuc), Renaldo Fratila (CS Carpati Sinaia), Andrei Centiu (CS Universitar Brasov), Alexandru Nicolescu (ASC Montana Schi Poiana Brasov).
    Antrenori: Florin Cristea, Bianca Stan, Andrei Burchiu.

    SCHI FOND (8 )
    Feminin: Erzebet Sara (CSS Gheorgheni), Reka Bajko (CSS Gheorgheni), Daniela Capata (LPS Bistrita), Edith Vakaria (CSS Gheorghieni).
    Masculin: Daniel Pripici (CSS Sinaia), Alin Cioanca (LPS Bistrita), Daniel Cojocaru (CSS Sinaia), Marius Talpas (LPS Bistrita).
    Antrenori: Ioan Poponeci, Istvan Ianosi.

    SCHI SARITURI (6)
    Feminin: Daniela Haralambie (CS Sacele), Raluca Trambitas (CSS Brasovia)
    Masculin: Iulian Pitea (CSS Dinamo Râsnov), Robert Tatu (CS Dinamo/CS Brasov), Eduard Torok (CSS Dinamo Râsnov), Robert Purice Buzescu (CSS Brasovia).
    Antrenori: Florin Spulber, Csaba Magdo, Adrian Comanescu.

    SNOWBOARD (4):
    Feminin: Luana Chereches (CS Crazy Bike Sibiu)
    Masculin: Peter Almasi (CS Triple S Predeal), Ionut Ungureanu (CS Triple S Predeal), Bogdan Nan (CS Crazy Bike Sibiu)
    Antrenor: Florin Staicu.

    PATINAJ ARTISTIC (2):
    Feminin: Denisa Sandu (ASC Corona Brasov).
    Masculin: Catalin Dimitrescu (ASC Corona Brasov)
    Antrenor: Marius Negrea.

    PATINAJ VITEZA (SHORT TRACK) (4)
    Feminin: Bianca Stanica (CSM Brasov), Teodora Pana (CSS Viitorul Cluj);
    Masculin: Emil Imre (CSS Miercurea Ciuc), Tamas Antal (CSS Miercurea Ciuc);
    Antrenoare: Maria Bogyo este antrenoarea lotului.
    Toti sportivii vor concura in probele de 500 m, 1.000 m, 1.500 m, 3.000 m si stafeta.

    HOCHEI PE GHEATA (20)
    Portari: Attila Adorján, Arnold László;
    Fundasi: Tihamér Györfy, Alex Oszkár Przibislawszky, Zsolt Mátyás, Arnold Kovács, Arnold Bors, Ákos Molnár;
    Atacanti: Péter Balázs, Norbert Antal, Mátyás Kovács, Róbert Győrgy, István Geréb, Milán Karda, Gergő Iszlay, Tamás Részegh, Tibor Albert, Norbert Karda, Cosmin Marinescu, Attila Janovits.
    Antrenor: Ottó Keresztes.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to Top