Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Recomandare receptor linux HD

Domnilor,

Dupa mai bine de 6 ani batranul meu Optibox 500S si-a dat obstescul sfarsit. Spun asta deoarece in seara asta nu mai aveam semnal deloc si l-a o prima examinare concluzia a fost ca e dus tunerul. Desi multi au hulit asa zisele clone din care ar face parte si Optiboxul eu pot spune ca am fost foarte multumit de el.
    Acum as dori o recomandare pentru un receptor HD care sa mearga bine in sharing (sa nu se blocheze), sa fie suport tehnic pentru el, sa aibe un tuner bun, nu vreau variante cu DVB-T sau C, deoarece in Cluj DVB-T nu este, iar pt. DVB-C am UPC.
    Bineinteles ca prima optiune, ca recomandare, ar fi iar, o asa zisa clona, avand experienta celei dintai.
    Astept recomandari si eventual link-uri care site-uri de incredere de unde ati cumparat.

Multumesc
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

trebuie sa te gindesti si pentru viitor , pina la sfarsitul anului se va trege la dvb-t acoperire nationala

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Recomand in functie de "cascavalul de care dispui" un original sau o clona, DM800 SE(clona/original) sau din gama VU+ clona/original !
    Daca vrei sa ai un receptor cu tuner triplu DVB-C/S/T recomand un Sunray , face de toate ....
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu am Optibox 500S care isi face treaba foarte bine ,
    dar am trecut si eu la un Dm800SE Sunray OK

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si eu m-am gandit la un Sunray dar mi-e cam teama ca nu o sa ma descurc nu instalarea. Trecerea de la SD 1 tuner la HD 3 tunere mi se pare cam complicata pentru mine.
    Referitor la Vu+Uno am citit tot pe aici ca ar avea ceva probleme : http://www.rdi-board.com/threads/128289-VU-Uno/page41 , plus pretul mi se pare mare.
    Pentru cei care-mi recomandati Sunray imi dati va rog si niste linkuri de unde pot cumpara ?

Multumesc
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)