Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dinu- Dezvaluire soc despre Reghecampf !

Dinu, dezvăluire incredibilă despre Reghe: „Primise 200.000 de euro ca să trântească meciul cu Bayern!”

Cornel Dinu, administratorul-delegat al clubului Dinamo, sustine că i-a salvat viata antrenorului stelist Laurentiu Reghecampf.
    Atacat de Anamaria Prodan, care l-a numit, printre altele, „groparul fotbalului românesc”, Cornel Dinu n-a rămas dator. „
    Procurorul” acuză că Laurentiu Reghecampf, sotul Anamariei, a fost implicat în „mafia pariurilor” în perioada în care a jucat în Germania.
    „N-ar trebui să intru în dialog cu un asemenea personaj, dar tin să-i aduc aminte că ar face bine să-mi fie recunoscătoare, deoarece l-am scăpat pe sotul ei de la răzbunarea iminentă a sârbilor!
    Se întâmpla după un meci Bayern - Cottbus. Eram, într-o seară, la masă la Trattoria cu Răzvan Boanchiş şi cu patronul restaurantului, Vali Sălăgean. Şi primesc un telefon de la Iulian Chiriţă, naşul de la prima cununie al lui Reghecampf. Îmi spune: „Tată, cum îl salvăm pe finu', că a dat de necaz?!”. Cu o zi înaintea partidei, primise 200.000 de euro ca să trântească partida cu Bayern, care trebuia să se termine la trei goluri diferentă. Erau el şi încă vreo doi. S-a terminat însă 3-1. Iar lui Reghecampf i-au transmis băieţii că trebuie să se prezinte imediat cu banii înapoi! El credea că-i pârleşte pe sîrbi, avea senzaţia că discută cu Romică Paşcu!
    Am vorbit la Belgrad şi i-am rugat pe oameni să-l mai păsuiască o zi cu banii. Tipii voiau să primească suma înapoi chiar în acea seară, i-am obţinut lui Reghecampf o păsuire până dimineaţa. Aşa i-am salvat viata, credeti-mă, dintr-o actiune de incriminare penală, în care sârbii îl rezolvau repede, cu gloantele! I-am spus şi lui Chirită să-i transmită să nu se joace cu treburile astea, că sârbii te lasă în rigolă pentru cinci dolari! Şi poate că lui Reghecampf îi spune ceva numele Mile!”, a declarat Cornel Dinu, pentru „Gazeta Sporturilor”.
    Din câte se pare, Dinu face referire la Batern Munchen - Energie Cottbus 3-1, disputat pe 21 septembrie 2002.
    În Germania, Laurentiu Reghecampf a evoluat la echipele Energie Cottbus (2000-2004),
    Alemannia Aachen 2004-2008 și FC Kaiserslautern (2008-2009).
    http://www.evz.ro/detalii/stiri/dinu...u-1022280.html
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Boanchiş confirmă povestea lui Dinu » Jurnalistul dezvăluie şi alte personaje în acest caz

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/boan...az-389513.html

UPDATE Reghe dat de gol: "Mi-a spus să-l sun pe Dinu ca să-l scape de problemele cu sîrbii"

UPDATE / Chiriţă a făcut noi precizări pentru GSP.ro:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/upda...ii-389597.html

Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am vorbit la Belgrad şi i-am rugat pe oameni să-l mai păsuiască o zi cu banii. Tipii voiau să primească suma înapoi chiar în acea seară, i-am obţinut lui Reghecampf o păsuire până dimineaţa.
    Ce sa intelegem din afirmatiile lui Dinu de mai sus?

Ca el e foarte sus in piramida mafiotilor de da telefoane si rezolva problemele ?

( si se si lauda cu asta )

Last edited by 007/Ro; 5th February 2013 at 23:29.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Dinu e un megaloman analfabet, care face mereu pe `telectualu` care le stie pe toate si a mancat filozofia cu polonicu`de lichea ce e ...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Inca o data se confirma ca Liga 1 eate o cloaca murdara....e de ajuns sa privesti in ea si o sa vezi numai ape tulburi.....ne adincim in mizerie tot mai mult.Nici nu a inceput campionatul si avem parte de mizerii.Dar asta e ciini latra dar caravana trece mai departe......e bine chiar super bine.Unde esti tu Tepes Doamne....!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 007/Ro View Post
    Ce sa intelegem din afirmatiile lui Dinu de mai sus?

Ca el e foarte sus in piramida mafiotilor de da telefoane si rezolva problemele ?

( si se si lauda cu asta )

Sa inteleg ca nu ai auzit de Arkan?
    Si mizeria daca o ascunzi nu inseamna ca nu mai e.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

daca prodanca nu se baga ca musca in curul calului la replici cu dinu si iordanescu,eu cred ca dinu tacea. cum a tacut 10 ani putea sa taca si acum.
    dar prodanca daca a esuat in a fi cantareata de muzica populara face si ea ce stie,dar se pare ca stie prost.unde ati mai auzit ca nevasta unui antrenor din lumea asta sa se bage in discutiile cu si despre sotul ei ? aceste dezvaluiri ale procurorului s-ar putea sa faca nemtii sa cerceteze,daca iese ceva adevar la lumina eu nu vad bine pe reghe.eu nu cred ca dinu minte.
    asta a provocat-o gurista"esuata"de prodanca.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu sunt stelist nici dinamovist dar hai sa fim seriosi spune-mi un lucru bun pe care l-a facut Dinu la viata lui si se poate mandrii azi ?

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Dinu se dadea filosof pana acum, dar cred ca trebuia sa se gandeasca la expresia " daca tacea filosof ramanea " pentru ca daca e real ceva din acest"scandal" inseamna ca s-a denuntat singur si pe el
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionaioanei View Post
    daca prodanca nu se baga ca musca in curul calului ...
    Asta asa e, da` ce sa-i faci, mahalagoaica tot asa moare ...

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    ....spune-mi un lucru bun pe care l-a facut Dinu la viata lui si se poate mandrii azi ?
    Pai cum buey, a jucat taticu` in nationala pe atunci ... tinea fanionu` de colt sa nu cada in vant ! hehehee

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

dinu la vremea lui a fost unul din cei mai buni fotbalisti ai tarii.mai mult,rar se intampla,ca pe postul TVR sa dea vreun fotbalist interviu,eu zic ca dinu vorbea cel mai frumos din cei solicitati.ani la rand nationala de fotbal nu era fara lucescu si dinu.o fi avut si el pacatele lui,dar nu poate o gurista ca prodanca sa-l judece.de reghecampf n-am auzit niciodata c-ar fi fost mare fotbalist,a trecut neobservat in lumea fotbalului.
    antrenor mare la facut tot prodanca,deocamdata nu se vede nimic deosebit.ea ziccea ca LAUR ii pe val."ce-i ca val,ca valul trece".
    eu vreau ca steaua sa elimine pe ajax.daca asta nu se intampla LAUR va trece cu val cu tot.
    eu nu cred ca dinu minte,cum de altfel nu cred ca ar fi fost implicat in acest scandal.
    gurista de prodanca la provocat sa spuna ceea ce a pastrat 10 ani.de,minte de femeie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)