Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DM 7000 si MaxTV

In primul rand sunt incepator asa ca nu dati cu pietre Am cateva intrebari pt cei care au mai intalnit astfel de probleme.

1.Am cumparat recent un DM7000 80G si de jumate de an aproape pachetul maxtv.
    Probleme apar atunci cand incerc sa vad programele.totul merge ok insa la un anumit interval de timp imaginea ingheata pt 1-2 secunde apoi isi revine si tot asa.BTW am un AlphaCrypt Light iar softul de la DM e cel curat.As vrea sa stiu de la ce pot aparea problemele astea.(autoupdate face fara probleme)

2.Daca as avea un memory stick pe care sa pun o imagine gen Gemini cum as putea sa fac recieverul sa foloseasca imaginea de pe stick si nu cea de pe flash sau unde mai e instalata acum nu de alta dar nu as vrea sa pierd setarile pe care deja le-am facut. Astept un link de la cei cunoscatori si daca permite timpul si cateva explicatii.As cauta pe forum sau in alta parte dar nici macar nu stiu de unde sa incep.

thx

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

1.nu te pot ajuta,sorry !
    2. http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=15496

citeste aici si incearca sa intelegi despre ce e vorba !Ti se va parea greu,dar apoi cand intri in paine va face sens si vei intelege.Nu cred ca iti pot explica cum se pune o imagine daca nu intelegi acesti termeni! Citeste sectiunea de 7000,arunca-ti o privire si pe la 7020 si alte posturi in sectiunea de Dreambox,apoi vino cu intrebari.Te pot ajuta ,dar pentru tine va fi mai bine daca vei si intelege ce iti explic sau ceea ce vei face tu pe Dream-ul tau !
    Cel putin asa mi s-a intamplat si mie,cand maestrii in Dream de aici de pe forum m-au invatat aceste chestii ! !

Putem intra pe yahoo,daca consideri ca te simti mai confident ! !

Tinem legatura !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

adryanus
    Guest

Sper ca nu ai cumparat dream-ul doar pt HardDisk...
    Cauta o Imagine All-in-One,cu Newcamd si totul se rezolva!Te sfatuiesc sa incepi cu RuDream Image's,sunt usor de utilizat,si pe intelesul tuturor!
    Sper pentru tine ca pricepi macar un pic de engleza scrisa,sau germana(ar fi si mai super)!
    Bafta!Daca ai intrebari,contact per PM

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

vorbim deseara !
    Sper sa pot "plati inapoi" ceea ce m-au invatat maestrii,de aici de pe forum!

OK.
    1.mergi aici: http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/index.php
    unde folosesti un si pass rdisat.
    apoi click pe "database" in menu,Scroll down in noua fereastra si click in "Dreambox - Programme / Tools" pe "Programme zum Flashen".Da jos "FlashWizard 6 RC 1 - Public beta - released 09/10/2005".

-acest program este pentru punerea imaginii in flash si/sau pe USB stick-

2.Inapoi la window "database",du-te la "Gemini Tools" si click pe "DCC - Dreambox Control Center" si da jos din noua window "Dreambox Control Center v2.6".

-acesta este pentru a accessa DB-ul prin network,in a user interface mod-

3.Du-te si da jos aceasta imagine,pentru moment: http://www.satnews.tv/images/109.1d_SDT_DaVinci5.zip

-nu e cea mai buna,dar sunt cel mai familiar cu ea-

Fa-ti un backup la orice files ai pe HDD,pentru orice eventualitate.Nu mi-ai spus ca fel de antena ai.Fii sigur ca poti prinde Sirius.Spune-mi ceva de felul in care ti-i configurat DB pentru retea,daca ai access la web.

Daca esti din Romania,iti pot da un numar de Bucuresti VOIP sa ma suni.

Da un bip pe yahoo cand ai toate astea pregatite.Si...nu uita de cafea si...culca copiii si nevasta
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)