Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Receptor pentru Sci-Fi Channel

Sal all,

am si eu o problema. Ma aflu in BC, Canada, iar furnizorii astia de cablu nu vor sa puna in grila lor canalul Sci-Fi. Am vb. si cu americanii de la DigitalTV. Mi-au raspuns ca nu le da voie legea sa-mi ofere canalul ala si nici sa-mi vanda receptoare etc. Daca stie cineva ce receptor, antena si alte chestii ar trebui sa cumpar ca sa ma bucur de canalul asta de-a dreptul fantastic, pls. ... spuneti-mi!
    Plus, am mai auzit ca poti sa te abonezi la nu stiu ce serviciu ca sa ai internet prin antena satelit. Este adevarat sau sunt doar basme?

Numai bine.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Premierul are SCI FI

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by monalisa
    Premierul are SCI FI
    Mersic anyway ... dar pe mine ma interesa ce anume trebuie sa cumpar ca sa am acces la Sci-Fi Channel. M-am uitat pe net si canalul Sci-Fi este emis doar in format digital.
    Eu am din Romania un WinFast TV2000 XP Expert. Am luat teapa cu el, pentru ca nu merge decat PAL, iar TV aici in Canada e in NTSC, iar sa cumpar cu 70 de bucks un adaptor ... nu prea da bine la inteligenta Plus ca Winfast-ul asta nu e pentru receptie satelit. De ce am adus vorba de Winfast? Pentru ca ma tem ca nu cumva sa patesc aceeasi chestie cu receiverul. Sa iau unul care nu e bun pentru Sci-Fi.
    Anyways ... daca are cineva un sistem care recepteaza deja canalul Sci-Fi, sa-mi spuna pls. si mie ce si cum are, ca sa ma apuc de cumparaturi

Mersic.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum vrei tu sa prinzi in Canada sateliti europeni? E imposibil. Intereseaza-te daca Sci-Fi emite pe vreun satelit cu acoperire pe Canada.
    SHALOM

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Cum vrei tu sa prinzi in Canada sateliti europeni? E imposibil. Intereseaza-te daca Sci-Fi emite pe vreun satelit cu acoperire pe Canada.
    Imi pare rau daca numai la sateliti europeni se pricepe lumea. Ma gandeam ca exista si altii ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cauta pe cineva care sta in State pe numele caruia sa cumperi pachetul de la DirectTV. Nu stiu care in afara de DirectTV mai transmite Scifi-Channel

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Thor819
    Cauta pe cineva care sta in State pe numele caruia sa cumperi pachetul de la DirectTV. Nu stiu care in afara de DirectTV mai transmite Scifi-Channel
    O sa intreb niste prieteni daca au alti prieteni in state, poate - poate. Pana atunci ... torrente Thanx! I mean it!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristi2005
    Quote Originally Posted by isr2002
    Imi pare rau daca numai la sateliti europeni se pricepe lumea. Ma gandeam ca exista si altii ...
    Imi pare rau ca trebuie sa intervin.
    Dar lumea asta care se pricepe "doar la sateliti europeni" nu stie sa vorbeasca pe intelesul oricaruia...

De fapt, tu trebuia sa intelegi din postul lui isr2002 ca este IMPOSIBIL.

Vorbeste cu cretinii aia de americani sa cumpere programul, pentru ca este emis doar pe satelitii europeni.

Daca ai si alte intrebari, poti consulta aceasta pagina, foarte importanta pentru oricine pune intrebari despre sateliti.

http://www.kingofsat.net/en/find.php...i&standard=All

Daca nu te pricepi sa intelegi ce scrie pe pagina respectiva, astept intrebari.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)