Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pro tv a reintrat pe dolce

Pro tv reintra pe dolce incepand din aceasta noapte.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

... faci misto, nu?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Moo Scary
    Tu ai o problema cu sursele(si nu ma refer la alea de alimentare)
    Nu le citezi niciodata
    ----------------------------------------------

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default sursa ?

Ne dai si sursa?

Ai postat la DTH-Romania, nu la Offtopic, totusi. Daca era ala cu blană...

LE: multumim @catalinman.
    There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Va da eu sursele, scary a vorbit cat se poate de serios.

http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...-ianuarie.html

PRO TV S.A. si ROMTELECOM au ajuns la un acord in baza caruia cele 11 canale PRO TV (Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, Acasa Gold, Sport.ro, MTV, Pro TV International, VH1, PRO TV HD, Acasa HD si Sport.ro HD) vor reintra in grila Dolce TV din 9 ianuarie.

Pana la 31 ianuarie 2013, partile vor finaliza detaliile negocierii pentru formalizarea noului contract.

Chiar si in conditiile continuarii contractului cu ROMTELECOM, canalele PRO TV vor fi disponibile in voyo.ro. De la 31 decembrie, abonatii voyo.ro au oferta completa de entertainment: filme, seriale, show-uri si canalele ProTV, Acasa, Acasa Gold, Sport.ro si ProCinema. Pe langa cele doua canale exclusive pe care le are, Voyo Cinema si Voyo Comedy, voyo.ro a inclus in oferta de abonament si cele 5 canale PRO TV, toate integrate in noua sectiune a site-ului, TV ONLINE. Astfel, abonatii voyo.ro au posibilitatea sa urmareasca emisiunile, filmele si programele de stiri ale canalelor PRO TV in timp real, ca si cum s-ar uita la TV. Prin achizitionarea unui abonament voyo.ro de 3 euro + TVA, utilizatorii pot vedea ProTV, Sport.ro, ProCinema, Acasa si Acasa Gold. Cei care aleg sa se aboneze prin card, PayPal sau trec de la plata cu SMS la cea cu cardul pana la data de 31 ianuarie 2013 vor plati pentru abonamentul Voyo 1 Euro + TVA / luna in primele doua luni. Din a treia luna, abonamentul Voyo revine la valoarea de 3 Euro + TVA/ luna.

PRO TV S.A. este liderul pietei de televiziune din Romania, inca de la lansarea din decembrie 1995. Parte a grupului CME (Central European Media Enterprises), PRO TV S.A. opereaza pe teritoriul Romaniei cu 11 canale de televiziune - Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, Acasa Gold, Sport.ro, MTV, Pro TV International, VH1, PRO TV HD, Acasa HD si sport.ro HD 3 posturi de radio PRO FM, PRO FM Dance si Music FM si 28 de website-uri . PRO TV S.A. ofera o gama variata de productii locale de succes, dar si formate internationale de renume.

Informatii si detalii privind receptionarea televiziunilor Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, Acasa Gold, Sport.ro, MTV, Pro TV International pot fi obtinute la numarul de telefon (021).250.50.63 si (021).250.50.64, la Departamentul de Relatii cu publicul al PRO TV.

http://www.romtelecom.ro/companie/ce...ianuarie-2013/

Canalele Pro TV revin n grila Dolce din 9 ianuarie 2013
    Romtelecom şi grupul Pro TV au ajuns la un acord n baza căruia cele 11 canale ale grupului reintră n grila Dolce din data de 9 ianuarie 2013: Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, Acasa Gold, sport.ro, MTV, Pro TV International, VH1, PRO TV HD, Acasa HD si sport.ro HD.

Pnă la 31 ianuarie 2013, părţile vor finaliza detaliile negocierii pentru formalizarea noului contract. Chiar şi n condiţiile reintroducerii canalelor ProTV, Romtelecom va păstra n grilele Dolce TV canalele BBC Knowledge, Comedy Central, Shorts, BBC World News. Aceste canale, introduse ncepnd cu 3 ianuarie 2013, rămn n continuare disponibile n toate pachetele de bază pentru platformele de televiziune prin satelit şi televiziune prin internet - IPTV, cu titlu gratuit şi promoţional, pnă la 31 martie 2013. După această dată, canalele respective vor rămne n grilele Dolce TV, urmnd să fie redistribuite n mod diferit n pachetele de programe.

Romtelecom se bucură că demersurile sale pentru continuarea negocierilor au dus la găsirea unei soluţii pentru retransmiterea canalelor Pro TV fără costuri suplimentare pentru clienţii săi.

n procesul de reintroducere a canalelor ProTV n grilă, există posibilitatea apariţiei unor disfuncţionalităţi temporare ale altor canale, care vor fi remediate n cel mai scurt timp. Ne cerem scuze anticipat pentru orice eventual inconvenient.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

scuze, se pare ca nu e misto. Inca o sursa: http://www.evz.ro/detalii/stiri/cana...e-1018524.html

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pina la urma au ajuns si ei la concluzia ca e mai bine putin decit deloc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In sfarsit se mai intelege cineva si in tara asta.......jos palaria
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu tot nu-l iert pe scary ca n-a pus sursa
    ----------------------------------------------

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mai bine nu reveneau/pierdem alte canale de calitate cistigam laturi frumos impachetate in staniol/marmotele stiu de ce/
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Eu tot nu-l iert pe scary ca n-a pus sursa

nu am citat nicio sursa... ))) sunt curios sa vad ce face dolce cu canalele promise.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

sa inteleg ca vor scoate Eurosport HD?
    sa ma cac in el canal sport.ro cred ca este singurul canal de sport din lume care nu da sport (fotbal ca noi n-are nimeni) aici le dau dreptate ca nu au fotbal deloc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    nu am citat nicio sursa... ))) sunt curios sa vad ce face dolce cu canalele promise.
    sa intelegem ca tu esti sursa?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nup, am vazut pe PROTV.RO, mare cat o posta, si am postat si aici. Doar ca nu am mai avut timp sa pun si linkul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)