Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: Salut

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Salut

Cum se incarca online,cartela de HD+ astra,am bagat codul de 12 cifre de pe spatele cardului,si imi cere cod pin de 16 cifre,acela cum il obtin,trebuie sunat la ei sau cu,cardul de credit,cum e procedura....
    Imi apare asa cind am bagat cardul seria Transaction could not be completed.
    Dar ca si tara nu merge cu Romania ,sa ma loghez, duar cu Germania, de aceea sa nu mearga...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BURIAN_E_FLORIN View Post
    Cum se incarca online,cartela de HD+ astra,am bagat codul de 12 cifre de pe spatele cardului,si imi cere cod pin de 16 cifre,acela cum il obtin,trebuie sunat la ei sau cu,cardul de credit,cum e procedura....
    Imi apare asa cind am bagat cardul seria Transaction could not be completed.
    Dar ca si tara nu merge cu Romania ,sa ma loghez, duar cu Germania, de aceea sa nu mearga...
    https://www.hd-plus.de/#/reload

Ala cu 16 e cod ul , care il primesti de la ei ( ca si la cratelele PrePay de aici ),dupa ce vad ca au money in dotare de la tine( 50 € ) , ala se introduce in WebPage ul de mai sus , si astepti spre exemplu pe RTL HD , si la mine urmeaza in april ,

in PDF aici :
    https://www.hd-plus.de/download/web-...laengerung.pdf
    Last edited by Heidecken; 7th January 2013 at 21:59.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs up HD+

Dar de ce apare tot asta Transaction could not be completed...
    Cat dureaza pina vad ei ca au cei (50euro)in cont
    De aceea nu ma lasa sa trec de etapa aceasta
    Daca ar fi ceva,ma gindesc ca ar scrie,ca nu e bun credit cardul de Romania...
    Cred ca pina vad ca au bani in cont si trec de Transaction could not be completed,atunci imi da pin-ul din 16.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dar de ce apare tot asta Transaction could not be completed...
    Cat dureaza pina vad ei ca au cei (50euro)in cont
    De aceea nu ma lasa sa trec de etapa aceasta
    Daca ar fi ceva,ma gindesc ca ar scrie,ca nu e bun credit cardul de Romania...
    Cred ca pina vad ca au bani in cont si trec de Transaction could not be completed,atunci imi da pin-ul din 16.
    De unde ai Crad ul HD+ ? Direct din DE sau de la SatMultimedia ? Baietii de la SMM ti-ar putea raspunde mai precis ( cred ca merge bine cu PayPal ! parca , altfel nu stiu).

http://www.hd-plus.de/#/alles-ueber-...gen-zu-hd-plus
    Last edited by Heidecken; 8th January 2013 at 18:21.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs up HD+

Din Germania

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Florine, e un card nou sau incerci doar o reincarcare ? daca e nou, esti platit si incarcat.
    Ip-ul si Providerul tau:

-=Sambata - 9 - Februarie - 2013=-

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din Germania
    Am pus un Link in Post ul anterior , daca cumva nu stii Germana , Goagal traduce destul de bine , am incercat mai inainte se poate intelege , ce vor sa spuna !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs up HD+

Incerc o reicarcare,cardul e cumparat din germania dar a expirat,am bagat codul de pe card arata ca e ok verde,dar nu ma lasa sa fac plata cu cardul de credit ca sa ajung la pin codul din 16 cifre

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Incerc o reicarcare,cardul e cumparat din germania dar a expirat,am bagat codul de pe card arata ca e ok verde,dar nu ma lasa sa fac plata cu cardul de credit ca sa ajung la pin codul din 16 cifre
    Primul pas l-ai facut bine (aia cu seria Card ului , dupa aia tre sa scrii cod ul di 16 cifre , care iti vine prin Email , daca nu e o treaba din aia cu razuire din DE , jos tre sa bifezi cele doua casute , dupa aia stat constant pe RTL HD , pina vine prin Satelit inperechea ( prin ECM , sau alta sistem control abonat ) dar tre sa fie ceva cu CI+ fahig , TV , cu CAM de al lor original . (nu diablo etc)

Spre exemplu :

Last edited by Heidecken; 8th January 2013 at 19:13.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs up HD+

Stiu ce trebuie sa fac,dar nu stiu de ce nu ma lasa sa fac plata cu cardul de credit
    ca sa activezi sau sa prelungesti cardul de nemti HD+ TREBUIE sa-ti faci o identitate din germania
    adica pui numele tau adevarat sau care doresti tu
    pui o adresa valida din germania cu cod postal cu tot (cu google gasesti una si gata)
    totul se face pe adresa lor de net nu trebuie sa dai nici un telefon nicaieri
    pune cardul intr-un receptor care stii ca face actualizarea dar pe canalul RTL HD si lasa-l un timp
    de regula face rapid eu nu am avut probleme cu el pana acum
    ai sa primesti un document pdf cu activarea cardului dar sa ai grija de el pentru ca vei avea nevoie de el si la anu
    vezi ca nu merge sa pui alt nume deoarece el este activat cu alt nume
    eu am uitat datele mele si am pus altele si nu a acceptat noroc ca am gasit in calculator documentul pdf si asa am reusit sa-l prelunjesc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)