Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce modele de receptoare mai da RDS-ul pentru cablu?

Puteti sa-mi spune-ti si mie modelele de receptoare pt cablu existente acuma in familia RDS?
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Humax,dar nu merge in sharring
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default .

Receptoarele pentru cablu la RCS&RDS, in special receptoarele HD sint marca, Fata Morgana.
    Last edited by washington; 29th December 2012 at 20:37. Reason: ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by washington View Post
    Receptoarele pentru cablu la RCS&RDS, in special receptoarele HD sint marca, Fata Morgana.
    De unde esti?
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Il fac eu sa functioneze fratele meu !
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Poate cineva sa-mi spuna care este ultima versiune de soft pentru HUMAX DIGI+C HD2?
    La mine e: ROCNAA 1.00.11.Am citit undeva pe un forum ca ar fi in unele parti 1.00.14(sau 1.00.12,mumai tin minte) si ar merge si player-ul dupa USB,pe noua versiune.
    La cautare automata a unei versiuni noi de soft imi da ca nu exista.La call-center aia habar nu au.Imi tot repeta ca ultima versiune de soft se face automat,degeaba insist sa-mi spuna care e ca ori nu stiu,ori nu vor sa-mi spuna,parca ar fi secret.
    Pentru utilizarea unui stick USB,pentru a vedea filme sau asculta muzica mai trebuie ceva sau trebuie sa fie doar intr-un format"agreat"?Pentru ca imi recunoaste stick-ul vede folderele,insa nu le pot deschide.Nu-mi da niciun raspuns,pur si simplu nu se intampla nimic.
    Mersi.
    Respect!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Se pare ca in versiunea ROCNAA 1.00.11 a fost anulata optiunea de redare a continutului audio video de pe un device usb.Dar in schimb a fost implementata optiunea de inregistrare,care dupa parerea mea este mult mai importanta.Calitatea inregistrarii este exceptionala,se poate inregistra orice canal,singura problema ar fi ca hdd-ul este formatat in linux de receiver inainte de a putea inregistra ceva pe el iar inregistrarile in format TS nu pot fi vizualizate decat pe receiver.Stie cineva prin ce metoda aceste inregistrari pot fi vazute pe pc?Nici un player existent si nici un soft nu le recunoaste desi sunt in format TS.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Poate nu ai incercat PotPlayer.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu merge, nici macar PotPlayer nu le reda.
    Digi Mobil 4G !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Deci PVR-ul nu mai e asa interesant,era mai util USB -ul.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

La Humax HD1 e invers, nu are PVR, da merge USB-ul (reda filme in format avi, poze in format jpeg si melodii in format mp3).

Personal, consider ca este mai util PVR-ul decat USB-ul.

Pentru functia de mediaplayer poti sa-ti iei un hard extern de 1 TB, sa-l conectezi la TV prin USB si rulezi direct cu mediaplayerul incorporat in TV filme in format MKV.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    da @piciule asa e nu merg , da vezi ca pe ultimul soft ala cu E2 merg astea (Picon) :
    http://rapidshare.com/files/10160508...n%20rEcEsE.rar
    Last edited by mychael86; 15th January 2013 at 03:28.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Oameni bunii numai va agitati asa mult fiindca oricum rcs/rds nu va fii interesat si nici nu a fost in a ajuta abonatii
    In prezent singurul avantaj practic fiind de cei care detin 1-ma varianta a receptorului Humax DVB-C HD , cel cu posibilitatea de a reda cateva fisiere multimedia prin portul usb
    Pt. cei cu receptoare din a 2-ua generatie , cele cu functia PVR , aceasta functie dupa cum unii au observat este foarte limitata , exact ca si la tv-urile cu functie PVR
    Nu pot reda inregistrarile facute cu respectivele device-uri , decat pe acele device-uri pe care sa facut inregistrarea respectiva
    Cel putin la tv-urile cu functie PVR este specificata aceasta observatie in legatura cu inregistrarea facuta pe device-ul in cauza
    Singura rezolvare deocamdata , fiind ceea a detineri/instalarii unui tuner dvb-c intern/extern pe usb pe un pc/htpc , astfel ca cu softul propietar tunerului sau un 3-trd soft dedicat inregistrarile pot fii redate atat pe pc , cat si pe alte device-uri cu functii multimedia sau macar se pot convertii in alte formate video
    Pe cei de la rcs/rds nu ii intereseaza decat ca decodorul/receptorul dvb-c hd sa poata fii functionabil in domeniul in cauza

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Oameni bunii numai va agitati asa mult fiindca oricum rcs/rds nu va fii interesat si nici nu a fost in a ajuta abonatii
    In prezent singurul avantaj practic fiind de cei care detin 1-ma varianta a receptorului Humax DVB-C HD , cel cu posibilitatea de a reda cateva fisiere multimedia prin portul usb
    Pt. cei cu receptoare din a 2-ua generatie , cele cu functia PVR , aceasta functie dupa cum unii au observat este foarte limitata , exact ca si la tv-urile cu functie PVR
    Nu pot reda inregistrarile facute cu respectivele device-uri , decat pe acele device-uri pe care sa facut inregistrarea respectiva
    Cel putin la tv-urile cu functie PVR este specificata aceasta observatie in legatura cu inregistrarea facuta pe device-ul in cauza
    Singura rezolvare deocamdata , fiind ceea a detineri/instalarii unui tuner dvb-c intern/extern pe usb pe un pc/htpc , astfel ca cu softul propietar tunerului sau un 3-trd soft dedicat inregistrarile pot fii redate atat pe pc , cat si pe alte device-uri cu functii multimedia sau macar se pot convertii in alte formate video
    Pe cei de la rcs/rds nu ii intereseaza decat ca decodorul/receptorul dvb-c hd sa poata fii functionabil in domeniul in cauza
    intrebare de baraj daca vreau al 2 lea receiver HD pe acelasi abonament se poate in chirie sau trebuie cumparat ? Chiria e tot 10 lei?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Se poate lua si al doilea tot cu chirie lunara de 10 lei. Nu esti obligat sa-l cumperi.
    Digi Mobil 4G !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)