Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default becali e generos de sarbatori si-a umplut jucatorii de bani

Cel mai bun tur de campionat din ultimii 7 ani nu a rămas fără rezultate pentru jucătorii Stelei. Cei mai importanţi oameni din lotul lui Reghecampf se pot lăuda că Gigi Becali le-a umplut conturile. Fiecare jucător a luat deja 100.000 de euro. 60.000 reprezintă salariul, 20.000 de euro sīnt primele īncasate īn Europa League, dar şi alţi 20.000 de euro din primele din campionat.

Dacă īn tur au fost foarte bine plătiţi, pentru retur Gigi Becali le pregăteşte din nou un sac cu bani jucătorilor săi. Steliştii vor mai primi cīte 60.000 de euro, sumă ce reprezintă salariul, dar şi īncă 100.000 de euro primă pentru cīştigarea titlului, obiectiv pe care au mari şanse să īl realizeze.

Patronul Stelei nu se opreşte aici, Becali le mai dă jucătorilor cīte 10.000 de euro pentru fiecare succes din Europa League, iar dacă vor ajunge īn sferturi, elevii lui Laurenţiu Reghecampf primesc la succes alţi 30.000 de euro.
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ti se pare ca ce ai postat tu este o stire sportica Chiar crezi ca ducem lipsa de promovarea mediocritatii in Romania , sau ai contract cu protv-ul
    Fara suparare , nu am nimic cu tine , dar e momentul sa mai gindim si noi si sa ne lasam mai putin influentati de "marile " televiziuni romanesti.
    Craciun Fericit tuturor!
    f11

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nici eu nu am nimic cu tine dar am vazut in sectiunea aceasta si mai nasole gen INJURATURI asa ca asta este parfum.sarbatori fericite tuturor

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

am un singur comentariu(urare) pentru cioban:

MORI MAI REPEDE, MINCINOSULE !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sincer nu e frumos gandestete ca tine o echipa in spate singur,salarii,curent,cantonamente.....etc alti asa zisi patroni si-au dus echipele la dezafiliere gen craiova,poli urmeaza rapid si cine o mai fi.asa cioban cum al considera multi face prea mult inca pentru steaua,maine daca o vinde nu o ia nimeni pe SARACIA asta si sa fie sus in clasament....bafta tuturor in 2013

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adifcsb View Post
    Sincer nu e frumos gandestete ca tine o echipa in spate singur,salarii,curent,cantonamente.....etc alti asa zisi patroni si-au dus echipele la dezafiliere gen craiova,poli urmeaza rapid si cine o mai fi.asa cioban cum al considera multi face prea mult inca pentru steaua,maine daca o vinde nu o ia nimeni pe SARACIA asta si sa fie sus in clasament....bafta tuturor in 2013
    e....grele, domnule ultilizator "adifcsb", maimutza aia a terfelit numele celui mai iubit club din romania, a spurcat cu tziganiile lui emblema stelei, si tu faci propaganda pentru impostor ?
    du-te frate si canta-i lu' becali in alta parte
    sincer, mai bine in B decat sa vad cum se lauda neterminatul ala albanez cu faptul ca e proprietarul clubului
    no offence

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by f11 View Post
    Ti se pare ca ce ai postat tu este o stire sportica Chiar crezi ca ducem lipsa de promovarea mediocritatii in Romania , sau ai contract cu protv-ul
    Fara suparare , nu am nimic cu tine , dar e momentul sa mai gindim si noi si sa ne lasam mai putin influentati de "marile " televiziuni romanesti.
    Craciun Fericit tuturor!
    f11
    Nu te supara, nu el a postat, el doar ne-a scutit pe noi de efortul de a cumpara Gazeta Sporturilor.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/beca...pf-380693.html

Personal, daca m-ar intreba cineva, eu nu cred ca banii au ce cauta la sport.
    Luati orice fotbalist, cat de prost vreti si dati-i 1 milion de euro si aste[ptati sa joace mai bine.
    Fac pariu ca aruncati banii degeaba.

PS
    Daca cineva il lauda pe cioban am o singura rugaminte :
    Dati-mi mie banii cheltuiti de Becali si iau liga Campionilor in 2 ani cu orice echipa din Liga 1.

Una e sa ai bani si sa cheltui cu sacul si ai ceva rezultate, alta e sa ai bani mai putini si sa transformi saracia in aur.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu e grele de loc astai adevaru daca al terfelea dadea clubul in secunda 2 si daca iasi canta in struna nu as mai fi in secunda 3 pe forumul acesta....hai noroace si la mai mare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)