Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vu+uno si shoutcast

Imi intrerupe dupa vreo 3 min de la rulare, dupa care repeta 3-4 sec. din melodia care curge la fel ca si cum ar fi un CD defect.Am ramas uimit.Voi va confruntati cu asa ceva? Ciudat.Am ultima versiune de BH cea fara Hbbtv.Si inca ceva,pe display-ul receptorului nu imi apare scris programul care il vizionez ci imi scrie ultima comanda data de ex. main menu,parental control etc.si uneori Vu+ iar cand intru in standby nu imi afiseaza ceasul.Va multumesc.
    Vu+ Duo 2

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

La shoutcast la melodii nu afiseaza pe ce melodii dai ci pe display scrie "shoutcast",iar in standby este ceasul afisat,chiar daca comuti pe posturi de radio nu cele din shoutcast nu afiseaza postul de radio ci afiseaza "channel sele"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ok! Dar eu ma refeream la afisajul pe display cu scris ex. pro tv,tvr1,etc.Am schimbat mai multe skinuri si tot la fel merge.Totusi ma framanta mai mult shoutcastul cu intreruperea lui,mentionez ca netul are viteza buna.Or fi existand mai multe versiuni de shoutcast?
    Vu+ Duo 2

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

vu+ uno / imagine vti / iar radiourile online le ascult din webradio FS. nu am intalnit problemele voastre. ascult zile intregi si cel mai tare ca imi apare pe ecran la receptor nume radio - piesa ca un crawll.
    accepta si aac+ streams
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)