Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mercedes arunca bomba la final de an

Nemtii au lansat masina care isi poate ucide concurenta de la prima vedere

Producatorii din toata lumea si fanii Mercedes au amutit cand au vazut cat de spectaculos arata noul model. Este probabil cea mai surprinzatoare lansare din 2012.

CRED CA CHRIS-WALTER A FACUT DEJA PRECOMANDA

De la un facelift logic si anuntat, noul E Klasse poate fi usor trecut la rangul de model nou. Noile faruri, grila si spoilerul sunt complet altele decat la modelul trecut si inseamna mai mult decat un facelift datorita formelor impinse extrem.

Spatele a fost, la fel, redesenat complet, iar pe laterale s-a mai umblat un pic la nervuri. Interiorul a fost si el modificat sa fie mult mai aproape de CLS modelul de rang superior in gama Mercedes.

Schimbarile sunt la ambele variante berlina si break. In afara pozelor oficiale nu exista un comunicat in care sa fie specificate motorizari, preturi sau dotari.

incont.ro

----------------------------------------------

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da, a schimbat farurile, grila si ucide concurenta. Deja Dacia-Renault tremura. Am auzit pe unul ca a fost bun Loganul, dar e mai bun Mercedesul sa faca naveta Crevedia-Fundeni, mai ales ca acum trebuie sa care si porcul cu el.
    Redevenind seriosi, eu nu inteleg deloc noua tendinta germana in design auto. Mi se pare o revenire la anii 80. Pe de alta parte ca design au inceput sa-mi placa masinile coreeene. Nu vorbesc de altceva, doar de design.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

pana una-alta cu mertzanu faci vreo 300000 de km, timp in care la logan schimbi aproape tot ca sa ajungi sa faci km astia.
    la mine la firma i-a plesnit (la propriu-ruptura mecanica) la unu' motoru' la logan (120000 de km) la 130km la ora pe autostrada in austria.
    omu' a trait o experienta mai criminala decat daca l-ar fi prins nevasta calare pe amanta.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Raport preţ/calitate nene..

Cu banii pe merţan, iei 6 Dacii x 120000 Km, eşti mai cștigat...

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Aceeasi linie faruri si in special stopuri cu vw, nu ca ar fi urata dar mi-ar placea sa fie masini total diferite, inklusiv interioarele se aseamana. Varianta berlina e reusita, combi insa as alege altceva...
    Apropos, dar de noua A-Klasse nici o discutie? Sa faca cineva oarecare (laur21) un poll sa vedem cum vad userii sansele Mercedes de a se baga pe "piata Golf-ului".

.

.
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by WebMan View Post
    Raport preţ/calitate nene..

Cu banii pe merţan, iei 6 Dacii x 120000 Km, eşti mai cștigat...
    Omul isi ia o masina ce si-o permite, nu neaparat ce o poate plati pe loc cu banii cash, daca ai salariu bun o iei in rate daca-ti place, producatorii mari de masini au si bancile lor si ai credite cu aproape sau chiar zero dobanda.
    Comparatia asta e aiurea cu 6 Dacii in loc de un Mercedes, cine vrea sa conduca Mercedes nu il va da nici pe 100 de Dacii, fiecare pune pret pe el cum considera de cuviinta. Si serios vorbind, eu merg pe zi 2,5-4 ore cu masina, in vara voiam sa iau un Duster sa-l am prin oras, de la un santier la altul, la pescuit, la iesiri la iarba verde cu copiii, m-am dus si l-am luat in probe. Dupa proba mi-am luat totusi un Touran din 2008, m-am simtit mult mai bine intr-o "vechitura" decat in masina aia noua cu miros de figuri Lego...

.

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    CRED CA CHRIS-WALTER A FACUT DEJA PRECOMANDA[/FONT][/COLOR]
    Eu cred ca chris-walter are deja are masina in curte + 2 soferi
    yada yada

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu are rost comparatii de genul Mercedes - Dacie , cum nici comparatia intre mentalitatea germana si ceea mioritica ( sa numai zic si intre tari Germania - RO )
    Mercedesul este o firma consacrata si asa va ramane si in continuare , insa cu preturi pe masura
    Pana la urma cel mai mult nu te costa sa cumperi un autoturism , ci intretinerea lui zilnica ( mai ales in conditiile actuale din RO ) , afara insa este alta situatie

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

au inceput cu un bot agresiv si au continuat cu o caroserie anosta, e ca si cum ii pui unei babe dinti de vampir si ochelari sport

Junior Member Friend

la voi in cas gratie netului de 6 dimineata
    Posts Thanks / Likes

Pai si de motoarele Renault care echipeaza Clasa A cind ne vorbesc nemtii
    Sau poate ne vorbesc de lagarele de concentrare Finantate de iei in fosta Yugoslavie pina in anii 90' styl Padinska Skella la Belgrad unde nenoroceau Romanii care indrasnise sa sara gardul ,daca te numeai Berger sau Youhasz erai tratat ca un om nu ca un animal daca te chema Petre!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mascacatul View Post
    Pai si de motoarele Renault care echipeaza Clasa A cind ne vorbesc nemtii
    S-a vorbit in toata presa germana si tv, nu se ascunde nimeni sa iti vanda cioara vopsita stai linistit. Si nu toate A-Klasse sunt cu motoare Renault, doar cel Diesel de 1,5.

.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)