Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Pana unde poate merge TUPEUL si nesimtirea ???

Nu am mai scris de foarte mult timp pe forum dar nu mai pot cu acest DTH pe care il am de la infiintare si pana acum , am avut o rabdare de fier , am fost intelegator cand calitatea era discreta la inceputuri , cand cu bucurie se mai introducea un nou canal ...
    Eu cand m-am abonat la acest operator am avut in grila de programe , canale la care ma uitam cu interes : Antenele , Gsp , N24 , Analog TV , pachetul cinestar , pachetul discovery . In mod clar NIMENI nu ma obliga sa raman cu digi dar in timp , am facut investitii ( montat antena separata pe bloc ) am renuntat la cablu la netul de la upc , telefon digimobil , in concluzie am avut INCREDERE ,AM PLATIT CAT A CERUT rds rcs , iar DIGI ce ne ofera acum ? Un pachet de programe care se aseamana cu ARD ( daca tot au fost alegeri ) mi-au resoftat conserva PROPRIETATE fara acordul meu , etc !
    Inainte de a renunta TOTAL la serviciile lor as avea cateva intrebari la care sper ca voi primi un raspuns rezonabil :
    1. exista vreo sansa sa fie reintroduse antenele la digi ?
    2. exista vreo sansa sa vad din nou pachetul discovery la digi ?
    3. daca raspunsul este NU , cum pot sa reziliez contract cu decodor dublu tuner 7610 parca , fara sa vin in tara ( daca exista doritori stau in Torino )
    4. stie cineva DACA va fi introdus la vreun operator DTH , canalul discovery investigation ?
    5. antenele AU SANSE sa ramana la focus sat sau vor zbura si de acolo ?

Multumesc

P.S. Scuze pt semnatura , e demult pe cand inca mai speram la un dth de calitate ...
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu pot decat sa raspund la intrebarea din semnatura: Hahaha haahaha! Digi a depasit HD-ul, deja a scos HDD-ul. Nu l-a bagat, la scos fara sa fie nevoie sa-l bage.
    Iar chestia cu resoftarea conservelor fara acordul proprietarului.... mi se pare in afara legii.
    La restul ....

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

1.Dupa zvonuri(inca nu e nimic concret)antenele ar putea reveni la digi.
    2.Canalele discovery ar putea intra din nou la digi doar daca asta a fost o strategie de a forta mana sa scada pretul.(digi a mai facut asa ceva de-a lungul timpului).Sant sanse mari sa nu fie asa si digi sa fi scos acest pachet de tot pentru a reduce drastic cheltuielile.
    3.Rezilierea o poate face o ruda de-a ta cu copia buletinului tau doar daca il cunosti pe cel de la caserie.Ar fi bine sa intrebe cineva la caseria respectiva .
    4.Nu stiu
    5.Nu cred ca antenele vor fi scoase de la focus sau dolce.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Inainte de a renunta TOTAL la serviciile lor as avea cateva intrebari la care sper ca voi primi un raspuns rezonabil :
    1. exista vreo sansa sa fie reintroduse antenele la digi ? Posibil
    2. exista vreo sansa sa vad din nou pachetul discovery la digi ? Nu cred
    3. daca raspunsul este NU , cum pot sa reziliez contract cu decodor dublu tuner 7610 parca , fara sa vin in tara ( daca exista doritori stau in Torino ) Vezi raspunsul lui @Gymi
    4. stie cineva DACA va fi introdus la vreun operator DTH , canalul discovery investigation ? FocusSat care au si HD si sunt si pe 1W deci in caz ca te intereseaza, nici nu trebuie sa mai misti antena.
    5. antenele AU SANSE sa ramana la focus sat sau vor zbura si de acolo ? Nu garantez nimic, dar nu sunt nebuni sa scoata antenele, mai ales ca usl-ul a castigat alegerile.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    Nu garantez nimic, dar nu sunt nebuni sa scoata antenele, mai ales ca usl-ul a castigat alegerile.
    Problema arzatoare e ca se apropie revelionul manelistilor de pe antena1 cu superaudiente,d-aia sunt multi ingrijorati si vor sa se mute la altii care au antenele

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

as forta o afirmatie, acum ca tot ca a castigat acum usl-ul alegerile, va veni timpul ca rcs-rds sa faca nani.
    ca era cam portocalie firma, cu un canal de stiri cam violet.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by award View Post
    3. daca raspunsul este NU , cum pot sa reziliez contract cu decodor dublu tuner 7610 parca , fara sa vin in tara ( daca exista doritori stau in Torino )
    Strict legal...ai 2 posibilitati:
    1. mergi la consulat/ambasada romana si faci o procura (imputernicire) unei persoane din Romania in acest sens;
    2. mergi la un notar din Torino si faci o procura in italiana unei persoane din Romania, iar persoana din Romania va face o traducere legalizata a acelei procuri la un notar din Romania.

...e imperios necesar ca in procura sa scrie ca tu il imputernicesti pe X (cu toate datele de identificare...trebuie sa ai copie CI a acelei persoane) cu puteri depline sa te reprezinte la RDS-RCS SA (sau cum s-o numi) in vederea rezilierii contractului de furnizare de servicii nr. xx/xx.xx.xxxx...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    Problema arzatoare e ca se apropie revelionul manelistilor de pe antena1 cu superaudiente,d-aia sunt multi ingrijorati si vor sa se mute la altii care au antenele
    Eu credeam ca superevelionul se tine la giga tv , sau sa nu mai vorbim de excursia la contro-ceni promisa de Labe 1 unde turcescu promite revelion cu micul dejun inclus in cina .
    dar... cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Partial problema este rezolvata , in sensul ca am gasit pe cineva care vrea sa preia abonamentul , insa nu stiu cum se face daca stie careva ii multumesc anticipat precum si celor care au dat raspunsuri pertinente

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu va mai faceti atatea probleme, eu ieri am reziliat la o casierie, nu mi`a cerut absolut niciun act de identitate, nici nu m`a intrebat cine sunt. A luat doar numele si adresa de pe chitanta cu care platisem cu 2 minute inainte.
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

apropos de tupeu si nesimtire, asta ca sa fim ontopic:
    merg aseara sa reziliez contractu cu gunoaiele, totul merge parca dubios de lejer. Ajung acasa...si dau si eu drumul la conserva lor de iptv. Surprizde surprizde...pachetele extra si maxpack out..nu mai erau...gone...pa pa pa si pu la....rcs (mentionez ca ieri dimineata inainte de vizita la ei, totul era la locul lui). Atentie, reziliera e semnata cu data de 1 ianuarie 2013! Oare ce sa ii fi motivat atat de tare incat sa fie asa operativi...pe serviciile platite in avans la mai putin de jumatatea lunii in curs? Daca era vb de rezolvat un ticket (dupa cum si am deschise vreo 2 la ei, unul de 3 luni si altul de 1 luna jumatate, pb diferite si la niciuna nu s`a operat macar de ochii lumii un apel telefonic ceva)....pai nu stiu daca erau intr`atat de prompti dupa cum au fost aseara. Ce pot sa mai spun si sa urez catre rcs&rds ...decat ca sper sa muriti innecati in flegme, injuraturi si tot ce va mai dau clientii "multumiti", si asta cat mai curand. Voi fi onorat sa particip la parastasele voastre.
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ..............

domnilor acesta este rcs, cea mai mare teapa din romania

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by freeloader View Post
    apropos de tupeu si nesimtire, asta ca sa fim ontopic:
    merg aseara sa reziliez contractu cu gunoaiele, totul merge parca dubios de lejer. Ajung acasa...si dau si eu drumul la conserva lor de iptv. Surprizde surprizde...pachetele extra si maxpack out..nu mai erau...gone...pa pa pa si pu la....rcs (mentionez ca ieri dimineata inainte de vizita la ei, totul era la locul lui). Atentie, reziliera e semnata cu data de 1 ianuarie 2013! Oare ce sa ii fi motivat atat de tare incat sa fie asa operativi...pe serviciile platite in avans la mai putin de jumatatea lunii in curs? Daca era vb de rezolvat un ticket (dupa cum si am deschise vreo 2 la ei, unul de 3 luni si altul de 1 luna jumatate, pb diferite si la niciuna nu s`a operat macar de ochii lumii un apel telefonic ceva)....pai nu stiu daca erau intr`atat de prompti dupa cum au fost aseara. Ce pot sa mai spun si sa urez catre rcs&rds ...decat ca sper sa muriti innecati in flegme, injuraturi si tot ce va mai dau clientii "multumiti", si asta cat mai curand. Voi fi onorat sa particip la parastasele voastre.
    Asa am patit eu dar la UPC mai aveam 1 luna platita si l-au taiat imediat dupa ce am semnat cerererea de reziliere ..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by award View Post
    Nu am mai scris de foarte mult timp pe forum dar nu mai pot cu acest DTH pe care il am de la infiintare si pana acum , am avut o rabdare de fier , am fost intelegator cand calitatea era discreta la inceputuri , cand cu bucurie se mai introducea un nou canal ...
    Eu cand m-am abonat la acest operator am avut in grila de programe , canale la care ma uitam cu interes : Antenele , Gsp , N24 , Analog TV , pachetul cinestar , pachetul discovery . In mod clar NIMENI nu ma obliga sa raman cu digi dar in timp , am facut investitii ( montat antena separata pe bloc ) am renuntat la cablu la netul de la upc , telefon digimobil , in concluzie am avut INCREDERE ,AM PLATIT CAT A CERUT rds rcs , iar DIGI ce ne ofera acum ? Un pachet de programe care se aseamana cu ARD ( daca tot au fost alegeri ) mi-au resoftat conserva PROPRIETATE fara acordul meu , etc !
    1. exista vreo sansa sa fie reintroduse antenele la digi ?
    2. exista vreo sansa sa vad din nou pachetul discovery la digi ?
    4. stie cineva DACA va fi introdus la vreun operator DTH , canalul discovery investigation ?
    5. antenele AU SANSE sa ramana la focus sat sau vor zbura si de acolo ?

Multumesc

P.S. Scuze pt semnatura , e demult pe cand inca mai speram la un dth de calitate ...
    1. digi cablu
    2. nu, dar te poti abona la un provider italian, gasesti tu unul cu discovery si pret bun

p.s ai dth de calitate in italia, sky are multe canale HD

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

sa fim seriosi. doar naivii au impresia ca rcs scoate un canal anume "ca nu au platit" sau ca "cer aia prea mult" . RCS in ultimii 2 ani a scos canalele doar dintr-un singur motiv si atat, ca sa omoare concurenta.cand si-au luat drepturile tv doar pe digi au scos gsptv care facea audienta intr-o emisiune cu samuila si becali cat un real barca. au lansat digi24 si au scos antena3 de pe satelit . si-au lansat canalele de documentare au scos principalale si cele mai urmarite canale de documentare discovery. si-au scos digifilm si se aude ca scot si digifilm 2 si o sa scoata hbo si cinemax la finalul lui decembrie oficial "tot din cauza neintelegerii cu hbo romania" . de parca hbo il da la 2 lei,nu dai 9 lei pe el.

astea cu neintelesul la bani sau ca cer aia prea mult e pentru prosti si naivi. rcs are bani incat sa plateasca achizitionarea la toate canalele posibile dar ei nu asta doresc,ei vor sa detina monopol cu televiziunile.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)