Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Tranziția la televiziunea digitală se apropie de final n Bulgaria

Tranziția la televiziunea digitală se apropie de final n Bulgaria

Autoritatea națională de telecomunicati NURTS din Bulgaria a acordat catre Harris Corporation un contract n valoare de aproape 8 milioane de dolari pentru a ajuta la răspndirea serviciilor DVB-T in zonele mai slab populate rurale ale țării.

Colaborand cu dealerul New Tek din Bulgaria, Harris Corporation va furniza 196 de locatii de transmisie digitala in Bulgaria, ajutand tranziția la digital n domeniul radiodifuziunii incepnd cu anul 2013.

Probabil unele dintre aceste emisii, desi se presupune ca vor fi de slaba putere, vor putea fi receptionate si in sudul Romaniei.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Bravo lor...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sau cum se cheltuiec bani inutil din dorinta detineri controlului...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BITHQ View Post
    Tranziția la televiziunea digitală se apropie de final n Bulgaria
    Probabil unele dintre aceste emisii, desi se presupune ca vor fi de slaba putere, vor putea fi receptionate si in sudul Romaniei.
    De slaba putere zici ?
    Pai daca intra la noi in capitala de la sute de km emitatorul Hannu pro, cu antena directionala indreptata la 90 de grade spre est de emitator, tu ce putere crezi ca au ?

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

BITHQ, ma bucur ca ai inceput sa dai copy-paste articole de pe http://hdsatelit.blogspot.ro/ , inseamna ca esti unul dintre cititorii mei fideli...

Nu ma supar pentru asta, rdi-board. com imi este chiar mult mai drag decat blogul meu, fiindca de pe rdi-board am invatat tot ce stiu.

Daca vrei ai acordul meu sa dai copy-paste la tot blogul pe forumul numarul unu pentru mine, aka rdi-board.com ( aici si nu in alta parte ), dar incearca sa vii si tu cu lucruri noi si originale de care sa ne bucuram impreună.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)