Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi History va aparea in curand

Asadar, e posibil ca RCS sa lanseze un nou canal concurent pentru Animal Planet, Viasat Nature si Nat Geo Wild.

Se pare ca RCS-RDS se aliniaza la actuala tendinta ca un operator de DTH sau cablu tv sa aiba canale proprii ( semenea celor de la Sky, NtvPlus, Viasat, Digitalb, Telenet, Canal+, Digiturk etc).

Probabil ( cel putin la inceput ) Digi Animal World va fi transmis in format HD, 16:9, fara publicitate.

De asemenea, pe internet au aparut zvonuri precum ca va fi lansat intr-un viitor apropiat si un canal denumit Digi History.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Concurenta?

Probabil digitv le va scoate pe rand la anul si pe aceste 3 posturi ''Animal Planet, Viasat Nature si Nat Geo Wild'' incat Digi History sa nu mai aive concurenta.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default 6

Toate canalele Digi au versiune HD, sunt fara publicitate, iar variantele SD sunt 16:9.
    Digi Mobil 4G !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Digi..Sport..3...hd............................... .......HD.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BITHQ View Post
    Asadar, e posibil ca RCS sa lanseze un nou canal concurent pentru ... Nat Geo Wild
    mai terminati cu aberatiile astea, daca National Geographic nu inventa documentarele RCS-RDS acum nu avea ce sa copie si ca tot ce e copiat si romanesc e de proasta calitate si va muri prematur

... esti foarte priceput de faci asa o afirmatie, ''abtibilde'' de astea sa lipesti pe site-uri cu incepatorii

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by karbit View Post
    mai terminati cu aberatiile astea, daca National Geographic nu inventa documentarele RCS-RDS acum nu avea ce sa copie si ca tot ce e copiat si romanesc e de proasta calitate si va muri prematur

... esti foarte priceput de faci asa o afirmatie, ''abtibilde'' de astea sa lipesti pe site-uri cu incepatorii

Fratioare karbit nu sant fan digi dar cred ca tu aberezi mai mult,nu vad ce legatura este ,hai sai spunem "inventia documentarelor" si lansarea unui nou post de documentare,probabil daca NG nu "inventau" documentarele acuma aveam la digi un post cu o "inventie a telenovelelor" si stau si ma intreb ,mai erai asa de deranjat?
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Toate canalele Digi au versiune HD, sunt fara publicitate, iar variantele SD sunt 16:9.
    Da, doar pe cablu... N-am avut cablu niciodata.
    SHALOM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Fratioare karbit nu sant fan digi dar cred ca tu aberezi mai mult,nu vad ce legatura ...
    sa nu te las fara raspuns am sa ma repet special pt tine si de data asta fi atent, iti traduc:
    Originally Posted by BITHQ
    ... canal concurent pentru ... Nat Geo Wild
    cat de prost poti sa fi sa spui ca ai inventat un canal de documentare preluate si nu produse, care face concurenta celor de la NG care au inventat documentarul si chiar le produc.

pentru cei ca tine e o informatie credibila si probabil ai sa fugi disperat sa te abonezi, fratioare

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

PARDON..nu sint preluate ci cumparate...si nu intra in tematica lui NG...dixit...
    Rapidist pur singe...

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

hai sa simplificam un pic tema discutiei

poate ca karbit are intr un fel dreptatea sa,doar ca e exprimata mai dur si asta ptr unii iubitori de digi e aproape revoltator

pai ca sant cumparate,necumparate,preluate,nepreluate chiar nu conteaza...singura diferenta e sigla DIGI asa cum au multe dth uri,gen viasat etc

deci untr un cuvant e o schimbare la fata...vb religios

precum se vede nici digi nu o da ca sant productii proprii sau alte abureli...se trezesc iubitori nostalgici de la digi prin propria lor declaratie ca ar face concurenta ca sant productii propriii.......ce naiba

cand un cameraman de la digi va alerga prin padure sa culeaga fragi si mure.....atunci da,se poate numi productie proprie...uraaaa

maaaa,cica sky ita ar avea productii propri...asa ca nu cred ca vreodata in istoria dth urilor nu ar trebui facuta vreo comparatie sau asemanare cu sky it.........e jignitor

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by karbit View Post
    sa nu te las fara raspuns am sa ma repet special pt tine si de data asta fi atent, iti traduc:

cat de prost poti sa fi sa spui ca ai inventat un canal de documentare preluate si nu produse, care face concurenta celor de la NG care au inventat documentarul si chiar le produc.
    Pai stai sa vedem unde este prostia,se pare ca TU ai facut afirmatia cu inventia nu eu ,eu doar am adaptat-o pentru a o intalege si prosti dar se pare ca nu am avut succes!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)