Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default CFR merge sau nu mai departe ? a fi sau a nu fi in primavara....

se spune pe la tv , in presa si pe multe posturi tv cum ca united ar juca fara rooney, nani , sanchez....Si asa cred ca cfr nu are puterea sa o darame pe united.. sica sa fie cireasa pusa pe tort ar fi culmea ca braga sa bata galata si cfr sa piarda.. si turcii bat ungurii

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Marian** View Post
    se spune pe la tv , in presa si pe multe posturi tv cum ca united ar juca fara rooney, nani , sanchez....Si asa cred ca cfr nu are puterea sa o darame pe united.. sica sa fie cireasa pusa pe tort ar fi culmea ca braga sa bata galata si cfr sa piarda.. si turcii bat ungurii
    No ca nu ti-a iesit
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu mia iesit ca am spus-o in aceasta discutie , aici pe acest forum.. dar la pariuri am pus ca bate cfr si turcii fac egal .... mia iesit chelsea peste 3,5 bayern la fel , ca valencia bate si se da sub 1,5 la sahtior.... mau ars doar galata si nenorocitii de barcelona .. la -1 am avut 340 de lei ...asta e..oricum cfr merge in europa league si a mai strans puncte pentru coeficient

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Marian,
    Frumos era sa spui acelasi lucru si pe forum si la pariuri.
    Altfel, cum pui tu problema, ai acoperire indiferent de rezultat.

Asa, si eu am spus ca CFR ori bate, ori face egal, ori pierde...
    In diferite locuri.

Pentru restul, stiam ca daca prin absurd CFR va bate (bravo lor ca au facut asta) Braga se va lasa batuta (asa a fost, dupa ce conduceau cu 1-0).
    Este stiut ca cea mai mare cota la pariuri este "1 pauza, 2 final", cam 40-45.
    Braga e cu bani seriosi in buzunar (si de la Galata si de la pariuri).

Si la noi a fost asta, mai ales la meciurile lui Dinamo, dar s-au speriat de cind au inceput arestarile...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

singurul lucru care conteaza este faptul ca cfr merge mai departe in europa league... acolo cred ca ar avea mai multe sanse decat in optimile champions league numai sa nu dea de o echipa gen : inter , leverkusen, liverpool sau young boys,napoli , tottenham ..! dar daca au facut fata unei grupe cu united si galatasaray.. nu ar fi exclus sa mearga mai departe de 16-imi

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Ba da, mai conteaza un lucru.
    Sa nu ne mai lasam furati de Europa, sa ne unim in tara noastra toti patronii, sa facem o echipa cum a facut Steaua (desi unii spun ca Ceausescu a facut) si sa intoarcem iar Europa pe dos, timp de 3-4 ani...

Daca nu ar falsul patriotism local, ba Craiova e mai buna, ba Clujul, ba Dinamo, am fi si noi uniti.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

am fost uniti de niste interese, tot din niste interese ne vom si destrama la un moment dat....

pe multi ii deranjeaza performantele cfr-ului doar prin simplul fapt ca patron e un ungur.
    cati dintre ei au habar cine e patronul lui manchester united?

daca ati vazut meciul aseara, englezii ii aplaudau la un moment dat pe ai nostri pentru daruirea cu care alergau sa "agate" mingea.
    la un moment dat unul de-al nostru a facut o alunecare ca sa scoata o minge care iesea in tusa, si a fost aplaudat pentru faptul ca joaca fotbal, si din spirit de fair-play.
    nu figuratie cum fac altii.

chiar, sunt curios, cati dintre suporterii romani stiu ce inseamna fair-play?
    sau pentru ei e un termen abstract?
    pana si antrenorul lor a laudat supergolul dat de cfr.
    asta inseamna sute de ani de civilizatie in plus.....fata de noi....

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    am fost uniti de niste interese, tot din niste interese ne vom si destrama la un moment dat....

pe multi ii deranjeaza performantele cfr-ului doar prin simplul fapt ca patron e un ungur.

daca ati vazut meciul aseara, englezii ii aplaudau la un moment dat pe ai nostri pentru daruirea cu care alergau sa "agate" mingea.
    la un moment dat unul de-al nostru a facut o alunecare ca sa scoata o minge care iesea in tusa, si a fost aplaudat pentru faptul ca joaca fotbal, si din spirit de fair-play.

nu stiu altii cum gandesc,dar pe mine ma deranjeaza nu ca e ungur,ci ca nu prea s romani prin echipa si ciciu material pt nationala.Asta-i buba

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Numai asa ca fapt divers - pt. fair-play si civilizatie in "plus" - imi traduce si mie cineva ce au
    scris ziarele bozgoresti iar despre "echipa lor" cu privire la meciul de aseara

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Daca vorbim de fair play, explica de ce Rooney nu a dat mingea inapoi cind era accidentat un clujean si un alt clujean o daduse in mod special afara, desi faceau toti semne ca e unul cazut ?

Despre apartenenta, nici portughezi nu poti sa spui ca ar fi, altfel Braga nu se lasa batuta de Galata, dupa ce conducea cu 1-0.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

daca ai bagat aici braga cu galata, atunci putem vorbi si despre sahtior cu juventus nu?dupa parerea mea sahtior o putea bate lejer pe juve .. insa am vazut meciul si mi sa parut ca nu prea au vrut sa inscrie !oricum si in europa sunt interese foarte mari , si aici vorbim de milioane , zeci de milioane ,sute daca nu miliarde de euro imi e aantipatica cfr in romania dar daca reuseste sa mearga pana app de sferturi , sa vezi atunci laude si circ si tocmai asta numi place la cfr! exact cand a luat bataie vasluid e la inter , ciobanul de jiji anunta :NOI O PUTEAM BATE CU OCHII INCHISI PE INTER !au intalnit stutgart si le-a dat cu terenul in cap cand a luat bataie cfr de la galata cu 3-1 conducerea cfr anunta:mergem sa scoatem minim 1 pct pe old trafford dar ne rugam si la o victorie a lui braga, pe cand la steaua ciobanul anunta: mergem sa batem! atat stie dar sa nu zica ca se asteapta la un meci greu si spera la o minune a lui molde ...asta e mentalitatea a echipelor romanesti se bat cu pumnul in piept si cand dau coltul dau de o echipa de genul fc copenhaga care le da 4-5 si le scot din dex cuvantul fotbal

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)