Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Rapid in insolventa

Tribunalul Bucureşti a înregistrat, luni, dosarul privind procedura de insolvenţă a SC Fotbal Club Rapid SA, instanţa stabilind ca prim termen de judecată data de 7 decembrie.

Acţionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, declara, la 7 noiembrie, că nu intenţionează să demareze procedurile pentru intrarea în insolvenţă şi nici să falimenteze clubul, precizând că soluţia este cedarea grupării giuleştene unei alte persoane.

Rapid se confruntă cu mari probleme financiare, jucătorii şi angajaţii clubului fiind neplătiţi de mai multe luni. De asemenea, FC Rapid are datorii şi faţă de alte societăţi. Vineri, UEFA a anunţat că situaţia echipei Rapid şi a altor grupări europene va fi analizată de a doua cameră a Instanţei de Control Financiar, din cauza datoriilor acumulate. Tot din acest motiv, forul european a blocat premiile pe care trebuie să le acorde clubului din Şoseaua cel Mare, în urma participării în Liga Europa, potrivit Mediafax.

Mai mult: FC Rapid a cerut insolvenţa clubului de fotbal - Fotbal intern | Libertatea.ro
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sa nu confundam insolventa cu falimentul.
    Miscarea asta e menita a pastra Rapidul, nu sa o dizolve.
    E moda la noi, de cind a inceput criza, ca marile companii si nu numai sa isi declare insolventa, urmind o reorganizare, o incepere de la zero.
    Acum, creditorii vor negocia cu Copos un plan de restructurare.

Ce sa mai vorbim, iar a pacalit Copos pe cineva, cu ajutorul legilor proaste.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da pe valvis.pe taher,pe toti papagalii din fotbal
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

In conditiile date mai ramane in liga I ? Mircea Sandu si cu dl Duru de la FRF sunt in concediu ? Acum numai au atitudinea ferma ca si in cazul lui Poli Timisoara sau U Craiova ? Rapid-ul face parte din "grupul echipelor cu cei mai multi fani in Romania" dar pacat ca in competitiile internationale ele raman doar cu ambitia si speranta...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@Victor64 Buna observatie...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ar fi pacat ca club au o traditie mare in spate macar sal arunce dracu pe copos de pe grant
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gata i-a ajutat pe rapidisti.

Acum, dupa ajutorul primit, Rapid are sai- dea domnului Copos 21 milioane de euro.

E ca si cum eu as avea un frigider, ii pun bec, ii dau curent, tot ce trebuie si dupa o vreme, frigiderul imi este dator.

Tare economia asta, o sa imi declar si eu insolventa acasa.

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

un necaz nu vine singur

Rapid, oficial în insolvenţă. Echipa este exclusă din cupele europene doi ani

Intrarea în insolvenţă presupune excluderea din cupele europene pentru cel puţin doi ani: „În insolvenţă există un inconvenient şi anume că un club nu poate participa în cupele europene atât timp cât este în această procedură. Ne asumăm, e mai important să salvăm clubul“, a fost declaraţia lui Ioan Taban, potrivit GSP.
    ---------------------------
    Din momentul în care Rapid va ieşi din insolveţă, clubul va mai avea un an suspendare din cupele europene. http://minilink.ro/wc6

ps. Rapid nu a mai fost echipa de fotbal preluata de Copos , a fost o institutie prin care Copos "a spalat" bani
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)