Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Focus Sat nu va da faliment!

din surse sigure din interiorul unei companii (concurente RDS) am aflat ca va fi preluat....

bucurati-va cei care aveti abonamente la ei, nu veti ramane cu ochii in soare...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Focus Sat nu va da faliment!

Quote Originally Posted by ntire2000
    din surse sigure din interiorul unei companii (concurente RDS) am aflat ca va fi preluat....

bucurati-va cei care aveti abonamente la ei, nu veti ramane cu ochii in soare...
    Pai singura companie cu adevarat concurenta la RCS este UPC, care deja are 50% din Focus. Probabil ca UPC nu s-a implicat pana acum, si a asteptat ca la FOCUS sa-i scada pretul (prin ceea ce a facut FOCUS pana acum) pentru a cumpara ieftin tot

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da-mi voie sa nu te cred pentru ca un provider cu nici 7000 de abonati si doua pachete de baza nu poate avea decat o singura soarta.Nici Sky-ul lui Murdoch nu-i scoate din rahat.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Salut colegi de forum

urmaresc si eu zilnic ceea ce scriu unii si altii ....mai scriu si eu cand am ceva informatii sau cand am de intrebat....

...ceea ce vreau a spune in legatura cu subiectul topicului este ca nici Focus, nici Max nu vor da faliment....Focus are in spate o firma mult prea mare si cu experienta ca sa faca mutari proaste....ori o va sustine financiar ca are de unde fie o va vinde cuiva care are forta financiara.....Max, poate, cine stie, sa aibe probleme de finantare ...sa sustina pe o perioada mai lunga platforma , dar Focus nu este nici pe departe in aceasta situatie....

...eu cred ca va fi o concurenta serioasa intre platformele Focus si DIGI...

...nu am nici una din platforme si nici nu o sa-mi iau in curand ceva....

....inca o problema : Romania este singura tara din Europa sau printre putinele care au nu 2 ci 3 platforme DTH

cine ce mai are

1. Italia a avut 2 acum are 1
    2. Franta are "inca" 2, a avut "3"
    3. Spania are 1, a avut 2
    4. Olanda 1 DTH
    5. Polonia 2 DTH
    6. Ungaria, Cehia - 1 DTH
    7. Germania "2" DTH ..... cred ca doar Premiere este considerat DTH restul este ptr cablu
    7. Nordicii 2 DTH-uri

Deci sunt putini cei care au 3 dth-uri sa nu mai vorbim ca noi mai asteptam inca unul.....piata nu poate sustine mai mult de 2 DTH in Romania dupa parerea mea.....

Cred ca va ramane DIGI si FOCUS (sau cine stie viitorul DTH de anul viitor daca va apare) ....Max-ul cu toate ca are marele avantaj ca vinde doar cartela nu prea il vad bine......

O zi buna tuturor

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Focus = UPC...ramane...

DigiTV = se va vinde ....

Max = poate supravietui prin intermediul micilor firme prin cablu care il preiau...

Oricum, viitorul va limpezi situatia DTH-urilor... Sa nu uitam ca se pregateste intrarea pe piata romaneasca a inca 2 competitori...Ramane de vazut ce se va intampla...
    Salut Prieteni!

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

acea sursa da ca sigura detinerea pachetului majoritar la focus (mai mult de 51%)....deci....

anul care vine va fi destul de interesant....

PS: la timisoara upc a dus un razboi dur asupra rcs....pe piata de telefonie...cine stie ce s-a intamplat acolo poate numara vanataile produse rcs-ului

@gepeto
    lui Deutchse Telekom....
    si uite asa pe teritoriul tarisoarei noastre se vor lupta din nou nemtzii cu americanii...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

niciodata abonatii la o firma telecom nu vor ramine cu ochii in soare...ei sunt preluati de alt operator...

focus va fi preluat de cineva in mod sigur...greseala focus este pur romaneasca...management si marketing romanesc fara legatura cu realitatea de pe piata dth...au gresit si au mers cu prostia un an inainte...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si uite asa pe teritoriul tarisoarei noastre se vor lupta din nou nemtzii cu americanii...
    Da, si tot romanii vor pierde...
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

...si cineva de la adresa 82.76.51.5 va posta in cateva momente un raspuns...
    KSC-570[12.01.A5]/Invacom 0,3dB/1,4m Al/ SRT V-50/ 18'/vizibilitate 62E-30W/ lat. 44.85N, long. 24.87E + DolceTV cu antena lui Digi. NOU! Acum cu montura polara ca sa vad 16E-ul!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by k-mel
    Ai vreo problema?
    SHALOM

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by k-mel
    Nu serios ? Esti mama omida ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sunt convins ca ce am scris pare offtopic (este offtopic). Dar mai lasati mesajul asta vreo 15 minute; sunt curios daca am dreptate. In caz afirmativ, teoretic oricine poate afla adresele de ip ale celor care au postat (nu numai administratorul forumului).

edit (ca sa nu mai scriu alt post, sa fie mai usor de sters la final):

Wed Dec 21 13:52:28 2005
    82.76.51.5
    http://www.********.com/f2/posting.ph...quote&p=292784

Din pacate am avut dreptate...
    Acum poti sa stergi discutia asta.
    KSC-570[12.01.A5]/Invacom 0,3dB/1,4m Al/ SRT V-50/ 18'/vizibilitate 62E-30W/ lat. 44.85N, long. 24.87E + DolceTV cu antena lui Digi. NOU! Acum cu montura polara ca sa vad 16E-ul!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate nu ai avut dreptate .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

acea sursa da ca sigura detinerea pachetului majoritar la focus (mai mult de 51%)....deci....

anul care vine va fi destul de interesant....

PS: la timisoara upc a dus un razboi dur asupra rcs....pe piata de telefonie...cine stie ce s-a intamplat acolo poate numara vanataile produse rcs-ului

@gepeto
    lui Deutchse Telekom....
    SA VEDEM DACA MEGE

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Citesc si ma minunez.Digi Tv nu va fi vandut in urmatorii 5 ani , nu stiu RCS sau RDS dar Digi TV va ramane cu aceasi propietari.
    Asa cum scria si cineva mai sus ma indoiesc puternic ca Focus va putea reveni.In conditiile in care Digi TV va lansa la primavara al 6 transponder si noul receptor ce ar putea aduce Max si Focus pentru a fi peste oferta lui Digi TV. Nu raspundeti PPV , pentru ca tot Digi le va introduce primul.
    La ora actuala e clar un moment de recesiune foarte puternica a concurentei dupa lovitura data de Digi cu noua oferta.
    Se vorbeste mult , se speculeaza enorm , se tot fac planuri si sperante dar adevarul e unul singur , Digi Tv a avea pana la sfarsitul anului 200.000 de abonati iar Max si Focus in cel mai fericit caz vor avea impreuna 20.000.
    Mici dealari Focus si Max spera sa de-a lovitura si sa resisuciteze atentia clientilor catre oferta celor doi operatori dar ar fi bine sa invete din experienta Digi TV care nu promite niciodata nimic si abonatii lor au cel putin parte de o surpriza pe luna.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)