Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Exclusivitati pentru forumul lui Zgrongy !

1.DigiSport 3 se va "rebrendui". Noul DS3 va fi similiar lui Sky Sport News.Vom avea in continuare transmisiuni live, iar in restul timpului vom avea un nou format plin de stiri,clasamente si informatii.

2.Digi Animal World va fi lansat la mijlocul lunii decembrie.

3.Digi Kids, un nou canal tv destinat copiilor, va fi lansat in prima jumatate a lui 2013

4.RCS a renuntat la Discovery Channel deoarece acest canal solicita un pret cu 400% ma mare decat orice canal tematic in conditiile in care contentul era destul de slab in care reluarile ocupau un loc fruntas.Spre comparatie,History Channel este cu 82% mai ieftin decat Discovery.
    Doar 3% din contentul Discovery este productie proprie, restul este achizitiobat ca si in cazul History si Digi World.In cea ma buna luna Discovery Channel a atins o audienta de 1,6%, iar pentru aceasta audienta solicita ca 100% din abonati sa plateasca un pret exorbitant.

Mai am o bomba, dar o dau doar daca finu Zgrongy vine cu o bere la nasu' fanta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

cum au masurat acel nivel de audienta?
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu o masoara cei de la RCS.Ei sprimesc rezultatele de la firme specializate in domeniu.Cei da la Discovery au impus ca cel mai scump canal tematic de pe piata sa fie in pachetul de baza.Credeti ca cei de la RDS i-au scos aiurea ? Din cate imi amintesc cei de la Dicovery au reziliat ei un contract cu un producator de emisiuni documentare pe motiv ca acesta era prea scump.

Nu iau apararea celor de la RCS, nu mai am nicio relatie contractuala cu acestia, dar si in acest caz,similar cu cel al Antenelor, chiar au dreptate.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Era vorba si de Digi Sport 3 HD. S-a abandonat ideea? Desi la cat content au, si cu Champions League si cu Europa League, ar fi binevenit DS 3 HD.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Am crezut ca vi cu ceva noutati, nu cu ceva ce se stie din Septembrie !
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

pai cu dreptatea in mana vor pierde abonati.
    deja se indolcesc din ce in ce mai multi romani, si finalul va fi dezastruos pentru rds.
    din pacate, managementul se pare ca a pierdut legatura cu pamantul.
    in momentul asta in afara de segmentul de sport nu prea sunt cu nimic mai presus decat cei de la rtc.
    si chiar si la acest capitol vor pierde teren, timpul imi va confirma cele spuse....

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum adica nu sunt mai presus decat cei de la RTC. Pai exceptand sportul sunt mult sub cei de la DOLCE si FOCUS.Nu au nici Hd pe satelit (nici nu cred ca vor avea vreodata) si pierd canale pe care concurenta le are. Aburelile cu aceste canale proprii nu prea va tine.Sa vedem ce audienta vor avea acestea.Pariez ca daca Discovery are in jur de 1-1,5 cele proprii vor avea si mai putin.Personal nu ma afecteaza pentru ca pe Digi ma uit doar din cand in cand strict pe Digisport dar aud in jur din ce in ce mai multi nemultumiti ce vor sa migreze la Dolce sau Focus.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Wink

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    1.DigiSport 3 se va "rebrendui". Noul DS3 va fi similiar lui Sky Sport News.Vom avea in continuare transmisiuni live, iar in restul timpului vom avea un nou format plin de stiri,clasamente si informatii.

2.Digi Animal World va fi lansat la mijlocul lunii decembrie.

3.Digi Kids, un nou canal tv destinat copiilor, va fi lansat in prima jumatate a lui 2013

4.RCS a renuntat la Discovery Channel deoarece acest canal solicita un pret cu 400% ma mare decat orice canal tematic in conditiile in care contentul era destul de slab in care reluarile ocupau un loc fruntas.Spre comparatie,History Channel este cu 82% mai ieftin decat Discovery.
    Doar 3% din contentul Discovery este productie proprie, restul este achizitiobat ca si in cazul History si Digi World.In cea ma buna luna Discovery Channel a atins o audienta de 1,6%, iar pentru aceasta audienta solicita ca 100% din abonati sa plateasca un pret exorbitant.

Dau eu mai multe beri nu ma sa ne zici despre ce bomba e vorba!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ca si completare, noul Digi Sport 3 HD este gata de cateva luni, inclusiv cu noua grafica si noul concept

De asta nici nu s-a lansat pana acum Digi Sport 3 HD, pentru ca nu o sa fie doar o varianta HD la Digi Sport 3.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Ca si completare, noul Digi Sport 3 HD este gata de cateva luni, inclusiv cu noua grafica si noul concept

De asta nici nu s-a lansat pana acum Digi Sport 3 HD, pentru ca nu o sa fie doar o varianta HD la Digi Sport 3.
    da,stim VIP.
    fanto,ne-ai lasat cu ochii in soare cu punctul 1.o sa vedem noi ce rebranduire faceti.intrebarea e cand ne-o si aratati.sa nu zici "in curand"

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Bundesliga ?
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Bundesliga ?
    n-am inteles de ce a renuntat la Bundesliga in favoarea Ligue 1... mie cel putin mi se pare mai frumos campionatul german.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bundesliga.De aia ca sa existe alternativa sa ne uitam si la altii ca suntem pe satelit si cu motor.
    Nu va chinuiti sa mai continuati bombele lui Fanta ca dupa ce le lansseaza nu mai revine de frica exploziei.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Incepe totul sa devina asa de plictisitor

Digi Kids? Si ce program vom pierde?
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Angry mda...

Un fel de cacat pansat.....pisat in vant ce zici tu mai fanta.....va cam bateti salamu de noi tata....sper sa ajungeti someri
    Same shit,different day !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)