Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default WTF? Eurosport out?

urosport ar putea iesi din pachetele de cablu RCS & RDS si Dolce de la inceputul anului viitor, potrivit unor surse din piata de media TV, citate de adplayers.ro.
    Dupa un an in care a pierdut buletinele de stiri locale, conform informatiilor adplayers, canalul de sport paneuropean ar putea pierde transmisia pe reteaua RCS & RDS si Dolce, incepand cu luna ianuarie 2013, scrie adplayers.ro.

Contactati de catre adplayers, oficialii de comunicare Dolce au afirmat ca Romtelecom nu are niciun plan privind iesirea canalului de sport din pachetele de programe. RDS & RCS (DIGI) nu a raspuns pana la ora publicarii articolului.

Fara a comenta cazul Eurosport, surse din piata de media TV sunt de parere ca iesirea unui canal de sport din grila de programe a unei retele de cablu din Romania ar putea antrena pierderi de venituri de cateva milioane de euro pe an in vistieria canalului de sport, in functie de importanta sa in pachetele distribuitorilor de cablu.

Discovery Channel, scos din grila RCS&RDS

Postul Discovery Channel a fost scos, azi dimineață de pe platforma de televiziune Digi deținută de operatorul RCS&RDS.

Potrivit unei poziții oficiale a celor de la Discovery, “acordul de retransmisie între Discovery și RCS expiră pe 30 noiembrie”.

RCS&RDS a scos din grilă toate canalele Discovery

RCS & RDS a lansat două canale de documentare, Digi World şi Digi Life, pe 1 octombrie, acestea făcând concurenţă posturilor Discovery.

Digi World şi Digi Life “oferă o paletă foarte largă de informaţie, care răspunde cerinţelor din acest moment ale telespectatorului de gen şi în plus, dau publicului accesul la informaţie aşa cum şi-o doreşte: concentrat, axat pe esenţă şi pe poveste - o pastilă de informaţie într-o formă apetisantă!” – declara managerul de proiect al celor două televiziuni, Bogdan Chiriţoiu.

Cele două canale au fost lansate la scurt timp după ce operatorul a scos din grila de bază canalele Discovery World, Discovery TLC România, Discovery Science, Investigation Discovery.

“A fost o pură întâmplare. Nu am scos din grilă posturile menţionate, ci doar le-am mutat într-o grila superioară. Aceste canale au fost oferite gratuit timp de un an de zile, facând parte dintr-o promoţie”, declara la lansarea celor două canale, Florin Nemeş, coordonator Marketing şi PR RCS&RDS.

RCS&RDS are 3 milioane de abonaţi la serviciile TV, 1,2 milioane la televiziunea prin satelit, iar 1,8 milioane sunt abonaţi la CATV.

Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

si uite asa ramine doar ZeroTV

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

"Audienta subunitara" in ceea ce ma priveste, daca e sa ma iau dupa unii, spalati pe creier cu Jos Base... Eu nu ma mai uit la Eurosport de vreo 10 ani, in afara de turneul de tenis de la Rolland Gaross ; nu-mi place deloc sorin hobana, ce spurca sporturile de iarna... Nu-mi plac majoritatea programelor, urasc comentatorii de pe Eurosport 2(in special gargara derbedeului cristi petre si a lui emil gradinescu ce face caterinca la BUNDESLIGA ), nu ma uit la fotbal australian samd. Dar ,preferintele mele sunt unele (NBA si NHL) iar majoritatea preferintelor telespectatorilor e alta : nu scot io eurosportu' ca asa vor mushkii mei, ci RESPECT abonatii...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ne-ai uimit/cite stii despre eurosport!/mai mult chiar decit eurosportul/si l-ai bagat si pe tembelul ala in discutie[gratuit]/deh sportul cu minciuna/
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ma intereseaza pe mine (cred ca si pe ceilalti colegi de forum) ce canale urmariti dumneavoastra (optiuniile sunt influentate de varsta,sex ,scoala absolvita,cultura formata etc.) este vorba de modul de tratare al megaoperatorului in relatia cu clientii (marea majoritate) pentru ca atunci cand a avut nevoie de clienti a ales programele dupa niste criterii (audienta sigur) iar acum le-a schimbat si tine cont doar de dorintele unei mici parti (vezi cazul dumneavoastra).Nu mi se pare normal!
    Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    "Audienta subunitara" in ceea ce ma priveste, daca e sa ma iau dupa unii, spalati pe creier cu Jos Base... Eu nu ma mai uit la Eurosport de vreo 10 ani, in afara de turneul de tenis de la Rolland Gaross ; nu-mi place deloc sorin hobana, ce spurca sporturile de iarna... Nu-mi plac majoritatea programelor, urasc comentatorii de pe Eurosport 2(in special gargara derbedeului cristi petre si a lui emil gradinescu ce face caterinca la BUNDESLIGA ), nu ma uit la fotbal australian samd. Dar ,preferintele mele sunt unele (NBA si NHL) iar majoritatea preferintelor telespectatorilor e alta : nu scot io eurosportu' ca asa vor mushkii mei, ci RESPECT abonatii...
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar crezi ca preferintele tale intereseaza pe cineva? Oricum am observat ca esti userul cu cele mai multe aberatii postate .Dar probabil ca nu prea ai ce sa astepti de la un fan al marinarului si implicit al culturii promovate de acesta.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Chiar crezi ca preferintele tale intereseaza pe cineva? Oricum am observat ca esti userul cu cele mai multe aberatii postate .Dar probabil ca nu prea ai ce sa astepti de la un fan al marinarului si implicit al culturii promovate de acesta.
    CE legatura are marinarul sau politica cu subiectul asta ?

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Se apropie 9 decembrie. O sa ajungem, si daca anuntam ca mergem sa ne cacam, sa fim acuzati de afilieri politice
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=Tutuhugoneata;1216938]"Audienta subunitara" in ceea ce ma priveste, daca e sa ma iau dupa unii, spalati pe creier cu Jos Base...

Asta ce legatura are cu Eurosportul?
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nici una dar pupicuristii......
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Pupincuristii cui ?...

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Pupincuristii locatiei dumitale ; unde se gaseshte si camaradul tau, ce are ca motto Jos...Tizul tau "maestre " : http://www.cotidianul.ro/iliescu-a-f...nerete-119914/ .Asta a fost de fapt -si a ramas - ultimul comunist !Ce legatura are cu Eurosportul ? Retine : volei ,ping -pong, inot si patinaj !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pupincuristii locatiei dumitale ; unde se gaseshte si camaradul tau, ce are ca motto Jos...Tizul tau "maestre " : http://www.cotidianul.ro/iliescu-a-f...nerete-119914/ .Asta a fost de fapt -si a ramas - ultimul comunist
    O sa ramina ultimul comunist dupa ce moare base .
    Digi e in cadere libera.Numarul de abonati scade si din cauza ca nu mai au receptoare ( nici reparate nu mai sint).De cativa ani nu au mai adus receptoare de satelit.Mai nou celor care se aboneaza la digi li se cere sa-si cumpere parabolica si LNB-ul din alta parte.Vreau sa infirme macar un angajat starea asta de fapt.
    Daca s-au terminat banii si creditorii te string cu usa incepi sa tai de unde poti.Eu zic ca sfarsitul transmisiei digi prin satelit va veni mai repede decat va asteptati.Dupa alegeri daca ajunge USL-ul la putere cred ca-i vor stringe cu usa sa-si plateasca si datoriile la stat.Sa vezi atunci distractie.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    urosport ar putea iesi din pachetele de cablu RCS & RDS si Dolce de la inceputul anului viitor, potrivit unor surse din piata de media TV, citate de adplayers.ro.
    Dupa un an in care a pierdut buletinele de stiri locale, conform informatiilor adplayers, canalul de sport paneuropean ar putea pierde transmisia pe reteaua RCS & RDS si Dolce, incepand cu luna ianuarie 2013, scrie http://www.capital.ro/typo3/sysext/rtehtmlarea/res/accessibilityicons/img/external_link.gifadplayers.ro.

Contactati de catre adplayers, oficialii de comunicare Dolce au afirmat ca Romtelecom nu are niciun plan privind iesirea canalului de sport din pachetele de programe. RDS & RCS (DIGI) nu a raspuns pana la ora publicarii articolului.

Fara a comenta cazul Eurosport, surse din piata de media TV sunt de parere ca iesirea unui canal de sport din grila de programe a unei retele de cablu din Romania ar putea antrena pierderi de venituri de cateva milioane de euro pe an in vistieria canalului de sport, in functie de importanta sa in pachetele distribuitorilor de cablu.
    deci nu se va sari doar la gatul lui RDS cu scoaterea lui Eurosport, sau acum nu se pune si nu vor campanii de denigrare si atacuri gen Intact.. ce pacat ca aceste contracte sint confidentiale ca si tarife si conditii de retransmisie.poate va face public RDS fara a risca vreu-un proces legat de nerespectarea confidentialitati. oricum respect RDS pentru ca a facut public cererea Intact si acum si despre Discovery.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)