Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Receptor ieftin,HD,original,etc..?!

salut,ce receptor( pana in 800 lei )HD original se gaseste in comert care sa poata fi folosit in sharing client si server ?
    sa poata folosi in el si card focussat,conax.
    nu imi trebuie mie,un amic cu locatia intr-un sat vrea.

va multumesc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionaioanei View Post
    salut,ce receptor( pana in 800 lei )HD original se gaseste in comert care sa poata fi folosit in sharing client si server ?
    sa poata folosi in el si card focussat,conax.
    nu imi trebuie mie,un amic cu locatia intr-un sat vrea.

va multumesc.
    ....receptor care sa poata fi folosit in card sharing client si server cu EMU CCcam ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

salut rog si pe ceilati sa te ajuta!

Deci Cccam poti folosi: Dreambox 500Hd, Dreambox 800Hd, Dreambox 7020Hd, Clonele lor ,Azbox 3 modele, Vu Multimedia 3-4 modele, Technomate iara are vreo 3 modele, Gigablue iara cu 3 modele pe care il stiu eu, In general boxuriile cu procesoare Mipsel pote sa-l ruleze Cccam adica cccamul cel original si stabil. Mai este cccam si pentru alte procesoare Sh4 cum ar fi pentru Alien , Ip Box da adevarul este ca nu e cccam original e un Mg Camd Botezat si modificat.
    Daca am gresit undeva sa ma correctati!

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

@ionaioanei stii cum e cu ieftin si bun ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    @ionaioanei stii cum e cu ieftin si bun ...
    Asa este.Eu am scris ca vreau pt. un cunoscut,domiciliat intr-un sat,acum asteapta sa-i instaleze telefonul,apoi internetul. Nu i-am impartasit aceasta ideie,dar...
    Eu sunt nou in sharing,am citit multa vreme pe forumuri diverse,am ajuns la concluzia sa imi strang bani si sa-mi cumpar un dreambox 8ooo pvr,ceea ce de putin timp s-a si intamplat.
    Intrebare: daca nu erau receptoarele"sclipici" care stiu numai client mai era nevoie de emulatoare Oscam si alte emu multiplicatoare de linii ? linii care au cea mai mare solicitare la"jumatatile"astea de receptoare . Poate nu erau atatia care vreau sharing fara sa dea un ban,ba zic ca mai fac si schimb cu liniile si banii altora.Stiti vreun receptor asemenea dm 8000 si sa-l inlocuiasca 100% ? Eu m-am interesat din start si n-am gasit.Asta conectat wireless duce linii f.multe,zic unii ca de ordinul sutelor.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sunt seriosi

pentru cei care se scobesc in C...r, dar vor si ei ceva,.... {placere }.... la oras sau la sat ...

http://www.nextbay.cn/

sau direct

http://www.nextbay.biz/

toate firmele din Romanaia in domeniu- cumpara si de la acest dealer. { de lipsa de informatie a clientului , profita aceste firme.. ca sa aiba ele activitate de comert... in Romania.}
    sa revenim...
    ....sunt seriosi-- si marfa ajunge- pe container...apoi pe continent-in 4 saptamani.

sunt chiar OK...

PS : atentie sunt unele produse cu livrare gratuita... si alte se percepe ceva maruntei sau se poate opta direct pentru livrare DHL.

asta este direct acasa la ei

http://www.nextbay.biz/

Quote Originally Posted by ionaioanei View Post
    Asa este.Eu am scris ca vreau pt. un cunoscut,domiciliat intr-un sat,acum asteapta sa-i instaleze telefonul,apoi internetul. Nu i-am impartasit aceasta ideie,dar...
    Eu sunt nou in sharing,am citit multa vreme pe forumuri diverse,am ajuns la concluzia sa imi strang bani si sa-mi cumpar un dreambox 8ooo pvr,ceea ce de putin timp s-a si intamplat.
    Intrebare: daca nu erau receptoarele"sclipici" care stiu numai client mai era nevoie de emulatoare Oscam si alte emu multiplicatoare de linii ? linii care au cea mai mare solicitare la"jumatatile"astea de receptoare . Poate nu erau atatia care vreau sharing fara sa dea un ban,ba zic ca mai fac si schimb cu liniile si banii altora.Stiti vreun receptor asemenea dm 8000 si sa-l inlocuiasca 100% ? Eu m-am interesat din start si n-am gasit.Asta conectat wireless duce linii f.multe,zic unii ca de ordinul sutelor.
    Last edited by strike_gabriel; 24th November 2012 at 15:02.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dreambox 800Hd cel mai indicat , si server si client (si clona e buna, din auzite , nu se plange lumea de el)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by strike_gabriel View Post
    ...toate firmele din Romanaia in domeniu- cumpara si de la acest dealer. { de lipsa de informatie a clientului , profita aceste firme.. ca sa aiba ele activitate de comert... in Romania.}..
    De unde stii? Poti sa dovedesti?
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Sfat

As dori si eu un sfat de la cineva mai priceput,doresc sa cumpar o clona DM800hd pro,care ar fi alegerea potrivita?cu tuner M sau G?cu sim 2.10 sau 3.0?De exemplu am o oferta la 675 ron(transport inclus) pentru un Dm800 hd pro cu tuner G si sim 2.10,e ok pretul?Garantie 1an.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default da pot

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    De unde stii? Poti sa dovedesti?
    si ma premiezi tu daca pot sa dovedesc, cu 100.000euro?
    hai ca esti culmea, si chiar ma faci sa rad....
    sau te pomenesti ca s-a inceput productia de clone, in Romania la Conetronix, si se livreaza si la export in coreea, HongKong, taiwan, china?
    Last edited by strike_gabriel; 8th January 2013 at 15:38.

Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raoull1983 View Post
    As dori si eu un sfat de la cineva mai priceput,doresc sa cumpar o clona DM800hd pro,care ar fi alegerea potrivita?cu tuner M sau G?cu sim 2.10 sau 3.0?De exemplu am o oferta la 675 ron(transport inclus) pentru un Dm800 hd pro cu tuner G si sim 2.10,e ok pretul?Garantie 1an.
    Clonele cu sim 2 au suport bun,cel putin mai bun decat cele cu sim 3.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si tunerul,care e mai bun?M sau G?Chestia e ca am schimbat pana acum doua receptoare,prima data am avut un Vu+,foarte multumit de receptor doar ca am considerat ca sunt prea multi bani investiti in ceva ce eu nu il foloseam la adevarata lui valoare,apoi un Amiko Alien,bunicel dar vreau totusi ceva mai bun.Si de data asta vreau sa iau ceva care sa ma multumeasca si sa nu il mai schimb o perioada.Si investitie pana in 600-700ron maxim.
    Last edited by raoull1983; 8th January 2013 at 16:09.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pt link,dar doresc ceva care sa ruleze enigma 2.Iar gigablue-ul respectiv e bazat pe sistemul cu,care e dotat si Kathrein UFS910.Daca nu ma insel.Raman tot la clona DM800,si astept un raspuns la intrebarea,tuner M sau G?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)