Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Romtelecom oferă cablu TV gratis n oraşe

Romtelecom, numărul doi pe piaţa de servicii TV, a lansat la nivel naţional o campanie fără precedent, prin care le oferă gratuit clienţilor noi sau existenţi servicii de cablu TV analogic, ncercnd astfel să-şi securizeze baza existentă de abonaţi pe telefonia fixă şi internet şi să cştige clienţi noi.
    Compania a lansat atacul mpotriva rivalilor precum RCS&RDS şi UPC n urmă cu aproximativ două luni, comunicarea fiind realizată exclusiv prin agenţii de vnzări care au bătut la uşa clienţilor, prin anunţuri la mica publicitate, fluturaşe sau panouri publicitare. Informaţiile despre campania "cablu gratis" nu au fost comunicate oficial şi nu sunt menţionate nici n prezent pe pagina web a companiei.
    Romtelecom oferă gratuit serviciul de cablu TV pentru clienţii noi, pentru clienţii care au deja un abonament de televiziune sau internet la Romtelecom pe care l rennoiesc şi clienţilor care au deja un abonament de telefonie fixă pe care l rennoiesc alegnd un plan tarifar de peste 10 euro/lună.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Jalnic, mai ales ca oferta este la analogic un serviciu care este pe moarte, ca sa beneficiezi de aceasta oferta trebuie sa te incadrezi la servicii de 10 euro !
    Daca oferta era la digital, mai era ce era , dar asa la analogic....
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am vazut si eu un astfel de banner pe sediul unui magazin RT.
    Stie cineva lista canalelor? Vin ei cu alta infrastructura si monteaza cabluri in tot orasul?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

asta-i o vrajeala... pe pliantul ala nu e nici macar sigla Romtelecom si nici dolce...si nu cred eu ca s-a apucat Romtelecomul sa intinda sarme acum cand mirosim si noi a digital, mai ales ca ei nu-s in stare sa-si intretina retelele existente... asta e o goanga lansata de vre-un arici zonal de la RTC probabil, care nu stie cum sa-si atraga clienti noi..contracte in zona lui..... toata lumea invarte hartii.... suntem o lume de savanti, manageri si artisti ...... deaia vine FOAMEA

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

fratica
    nu e o fasaiala au venit si la mine numai ca nu am chef de gauri in pereti
    deci e REAL

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sscssc View Post
    asta-i o vrajeala... pe pliantul ala nu e nici macar sigla Romtelecom si nici dolce...
    Merg sambata pe la acel magazin RT si fac o foto cu afisul din geam. Am sa intru si sa intreb chiar.
    Iata si stirile din presa.
    http://www.zf.ro/business-hi-tech/ro...orase-10340131

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sscssc View Post
    asta-i o vrajeala... pe pliantul ala nu e nici macar sigla Romtelecom si nici dolce...si nu cred eu ca s-a apucat Romtelecomul sa intinda sarme acum cand mirosim si noi a digital, mai ales ca ei nu-s in stare sa-si intretina retelele existente... asta e o goanga lansata de vre-un arici zonal de la RTC probabil, care nu stie cum sa-si atraga clienti noi..contracte in zona lui..... toata lumea invarte hartii.... suntem o lume de savanti, manageri si artisti ...... deaia vine FOAMEA
    primii care au avut cablu digital si fibra au fost romtelecom prin cvr[firma de cablu]vinduta upc-ului sub conducerea unui mare excroc numit malacopol[ajuns la max tv]pe care l-a si falimentat intre timp
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Este adevarata oferta cu aiureala lor de kkat de cablu analogic... Si nu merg prin sarme pe stalpi ci tot prin aceeasi fibra optica subterana de la internet dar trasmisia fiind de kkat analogica,iar oferta este gratuita doar atata timp cat are omul obligativitatea minima la contractul pe care il are la telefon sau internet dupa aia e cu bani,asa ca aveti grija amatorii...
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai nu va este clar ca au inceput si ei cu gratuitati ca si rcs-ul , doar sa va prinda in plasa , ca apoi vedeti voi ce si cum
    Oricum este binevenita aceasta oferta deoarece le cam scoate fumurile din cap rcs-ului , pardon monopolul detinut de ei ( rcs ) in majoritatea zonelor din tara
    Macar acum avem practic de unde alege : rcs sau romtelecom sau upc , ca serviciilor lor sunt cum sunt asta deja este alta prb.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Stimate Domn Sheikh Al Hatar,

Va multumim pentru utilizarea serviciilor oferite de Romtelecom!
    Momentan, tehnologia disponibila in localitatea dumneavoastra este IPTV,Tehnologia CATV indisponibila la adresa ############.
    Aria de acoperire se extinde permanent. Puteti verifica in timp real solutia disponibila la adresa accesand pagina web http://www.romtelecom.ro/acoperire/.

Cu stima,
    Echipa Romtelecom
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile este gratuit,dar trebuie sa fi abonat Romtelecom...

simpatici.te abonezi,ai cablu gratis,grila Tv la discretie,tot ce vrei.apoi ramai cu ce vor ei ,ca la Dolce acum 4 ani,e moca la inceput apoi platesti cit vor ei.totul numai 24 de luni sau 2 ani.ne jigniti baieti.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Jignirea e chiar grosolana prin oferta de analogic.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default target...

poate baietii au target cu cresterea/recuperarea de fosti/pierduti abonati.daca RDS trece pe cablu trebuie sa faca si ei ceva cu abo dolce care pleaca.sint curios ce aduc in plus fata de upc si rds.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

dolce sport

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi se pare mie sau oferta asta a picat la fix cu scoaterea canalului discovery de la digi?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)