Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.


Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130
  1. #1
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default Champions League si Cupa UEFA 2004-2005

    Tragerea la sorti a grupelor din Champions League 2004-2005, ca de obicei fara echipe romanesti, doar cu echipe din campionate unde se joaca fotbal adevarat. Cred ca sint si ceva meciuri interesante in perspectiva :

    Grupa A: Deportivo La Coruna, Liverpool, Monaco, Olympiacos Pireu

    Grupa B: Real Madrid, Roma, Bayer Leverkusen, Dinamo Kiev

    Grupa C: Bayern Munchen, Juventus, Ajax, Maccabi Tel Aviv

    Grupa D: Manchester United, Olympique Lyon, Sparta Praga, Fenerbahce

    Grupa E: Arsenal, Panathinaikos, PSV Eindhoven, Rosenborg

    Grupa F: Barcelona, AC Milan, Celtic, Shahtior Donetsk

    Grupa G: Valencia, Inter, Anderlecht, Werder Bremen

    Grupa H: Porto, Chelsea, Pars Saint Germain, TSKA Moscova



    Tragerea la sorti pentru cupa UEFA va avea loc vineri.

  2. #2
    Silver Member Expert
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    2,652
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Matchday 1 - 14 & 15 September 2004

    Martzi 14 September 2004
    Grupa E: Arsenal 20:45 PSV
    Grupa E: Panathinaikos 20:45 Rosenborg
    Grupa F: Celtic 20:45 Barcelona
    Grupa F: Shakhtar 20:45 Milan
    Grupa G: Internazionale 20:45 Bremen
    Grupa G: Valencia 20:45 Anderlecht
    Grupa H: Porto 20:45 CSKA Moskva
    Grupa H: PSG 20:45 Chelsea

    Miercuri 15 September 2004
    Grupa A: Deportivo 20:45 Olympiacos
    Grupa A: Liverpool 20:45 Monaco
    Grupa B: Leverkusen 20:45 Real Madrid
    Grupa B: Roma 20:45 Dynamo Kyiv
    Grupa C: Ajax 20:45 Juventus
    Grupa C: M. Tel-Aviv 20:45 Bayern
    Grupa D: Fenerbahe 20:45 Sparta
    Grupa D: Lyon 20:45 Man. United

  3. #3
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    UEFA a stabilit grupele pentru tragerea la sorti (azi de la 13:30) a primului tur in cupa UEFA.

    Steaua (cap de serie), va intilni una din urmatoarele 5 echipe :

    TSKA Sofia
    Rapid Viena
    Djurgardens IF
    Hapoel Bnei Sakhnin
    Dinamo Tbilisi

    Dinamo (nu e cap de serie), va intilni una din urmatoarele 5 echipe :

    Parma
    Real Zaragoza
    Benfica
    Legia Varsovia
    Partizan Belgrad

    Echipele care vor trece de primul tur, vor fi impartite in 8 grupe de cite 5 echipe, care vor juca fiecare cu fiecare, dar doar odata. Primele 3 echipe din fiecare grupa (impreuna 8 echipe din Champions League, clasate pe locurile 3 in grupele lor) se vor califica in faza urmatoare, saispezecimi de finala, unde se va juca din nou eliminatoriu, tur-retur.

  4. #4
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Sortii au fost blinzi cu Steaua si Dinamo :

    Partizan Belgrad - Dinamo
    Steaua - TSKA Sofia

    in primul tur din cupa UEFA !

    Alte meciuri cu echipe unde evolueaza jucatori romani :

    Grazer AK - Litex Loveci
    Bodo Glimt - Besiktas
    Shelbourne - Lille
    Millwall - Ferencvaros
    Sporting Lisabona - Rapid Viena
    Steaua Rosie Belgrad - Zenit St.Petersburg

  5. #5
    Silver Member Expert
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    2,652
    Posts Thanks / Likes

    Default

    ... despre vizionarea meciurilor s sperm c pentru Dinamo, RTS Sat va da ambele meciuri
    ... cred c anu sta m-am uitat mai mult la RTS dect la PROTV de exemplu ...
    ... iar pentru meciul Stelei, sper s avem keys de conax pentru bulgari, sau poate gsim FEEDuri ...

    Bafta,
    zumeo

  6. #6
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Tragerea la sorti pentru grupele cupei UEFA va avea loc marti 5 octombrie. Vor fi alcatuite 8 grupe de cite 5 echipe, care vor juca cite o singura data fiecare cu fiecare, de 2 ori acasa si de 2 ori in deplasare, intre 21 octombrie si 16 decembrie. Primele 3 din fiecare grupa (24 echipe in total), impreuna cu 8 echipe plasate pe locul 3 in grupele Champions League, se vor califica pentru saisprezecimi de finala, care se vor juca eliminatoriu tur-retur, pe 16 si 24 februarie 2005.
    Inaintea tragerii la sorti, Steaua a fost distribuita din cauza punctajului slab obtinut in ultimii 5 ani abia in grupa a 4-a valorica (din 5), asa ca are sanse mari sa intilneasca adversari puternici. Un lucru este insa sigur : Steaua nu va fi a 3-a echipa romaneasca eliminata in aceasta editie a cupei UEFA de catre Partizan Belgrad, deoarece si acestia au fost repartizati tot in a 4-a grupa valorica.
    Iata componenta celor 5 grupe valorice de cite 8 echipe, precum si punctajele tuturor echipelor :

    Grupa valorica 1
    S.S. Lazio (ITA) 83.531
    Parma FC (ITA) 66.531
    Feyenoord (NED) 65.247
    Newcastle United FC (ENG) 61.511
    AEK Athens FC (GRE) 51.467
    VfB Stuttgart (GER) 47.331
    Club Brugge KV (BEL) 43.528
    Rangers FC (SCO) 42.600

    Grupa valorica 2
    Villarreal CF (ESP) 42.350
    AJ Auxerre (FRA) 34.947
    FC Schalke 04 (GER) 34.331
    Sporting Club de Portugal (POR) 33.969
    Real Zaragoza (ESP) 33.350
    Besiktas JK (TUR) 32.656
    SL Benfica (POR) 29.969
    Lille OSC (FRA) 27.947

    Grupa valorica 3
    Athletic Club Bilbao (ESP) 26.350
    Sevilla FC (ESP) 26.350
    NK Dinamo Zagreb (CRO) 25.733
    FC Basel 1893 (SUI) 25.382
    FC Sochaux (FRA) 24.947
    Middlesbrough FC (ENG) 20.511
    FC Utrecht (NED) 20.247
    Grazer AK (AUT) 19.970

    Grupa valorica 4
    FK Partizan (SCG) 18.655
    FC Steaua Bucuresti (ROM) 17.881
    Heart of Midlothian FC (SCO) 17.600
    SC Heerenveen (NED) 17.247
    TSV Alemannia Aachen (GER) 16.331
    KS Amica Wronki (POL) 16.176
    Panionios NFC (GRE) 15.467
    FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) 14.300

    Grupa valorica 5
    Ferencvaros (HUN) 13.046
    Standard de Liege (BEL) 12.528
    Egaleo FC (GRE) 11.467
    AZ Alkmaar (NED) 11.247
    FC Zenit St. Peterburg (RUS) 9.572
    KSK Beveren (BEL) 9.528
    FK Austria Wien (AUT) 8.970
    FC Dinamo Tbilisi (GEO) 1.650

  7. #7
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    603
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Ce ziceti de o grupa cu AEK Atena, Lille, Grazer si Alkmaar? Dar de una cu Lazio, Sporting, Bilbao si Zenit? Oricum, sanse exista.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

  8. #8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    159
    Posts Thanks / Likes

    Default tragere pe ce canal ?

    pe ce canale se puote visionare in direct
    tragere de mine ?
    Multumesc
    Iub

  9. #9
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Marti la ora 12 cet pe Eurosport.

  10. #10
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Grupe Cupa UEFA

    Grupa A :
    Feyenoord Rotterdam
    Schalke 04
    FC Basel
    Hearts of Midlothian
    Ferencvaros

    Grupa B :
    AC Parma
    Besiktas Istanbul
    Athletic Bilbao
    Steaua
    Standard Liege

    Grupa C :
    FC Bruges
    Real Zaragoza
    FC Utrecht
    Dnepr Dnepropetrowsk
    Austria Viena

    Grupa D :
    Newcastle United
    Sporting Lissabon
    FC Sochaux
    Panionios Atena
    Dinamo Tbilisi

    Grupa E :
    Lazio Roma
    FC Villarreal
    FC Middlesbrough
    Partizan Belgrad
    Aegaleo Atena

    Grupa F :
    Glasgow Rangers
    AJ Auxerre
    Grazer AK
    Amica Wronki
    AZ Alkmaar

    Grupa G :
    VfB Stuttgart
    Benfica Lisabona
    Dinamo Zagreb
    SC Heerenveen
    SK Beveren

    Grupa H :
    AEK Atena
    OSC Lille
    FC Sevilla
    Alemannia Aachen
    Zenit St. Petersburg

  11. #11
    Silver Member Expert
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    2,652
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Quote Originally Posted by loko
    Grupe Cupa UEFA

    Grupa B :
    AC Parma
    Besiktas Istanbul
    Athletic Bilbao
    Steaua
    Standard Liege
    ... ashteptm programarea partidelor s shtim unde sperm s vedem meciurile pe "sticl" ...

    RAI ? TVE sau D+ ? ...

  12. #12
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Quote Originally Posted by zumeo_z
    ... ashteptm programarea partidelor s shtim unde sperm s vedem meciurile pe "sticl" ...
    RAI ? TVE sau D+ ? ...
    Din pacate va fi cam greu de vazut cu belgienii si turcii ...

  13. #13
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Programul meciurilor din grupa Stelei :

    21.10
    Athletic Bilbao - Parma
    Steaua - Standard Liege

    4.11
    Parma - Steaua
    Besiktas - Athletic Bilbao

    25.11
    Standard Liege - Parma
    Steaua - Besiktas

    1/2.12
    Athletic Bilbao - Steaua
    Besiktas - Standard Liege

    15/16.12
    Parma - Besiktas
    Standard Liege - Atletic Bilbao

  14. #14
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    603
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Greu de tot... Acum o sa le vedem valoarea. Cei mai buni imi par spaniolii. Italienii si turcii se chinuie in campionat, iar belgienii sint de batut. Pacat ca stam in ultimul meci...
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

  15. #15
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    4,271
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Grupa este echilbrata, dar adversarele Stelei ocupa pozitii modeste la ora actuala in campionatele lor (care insa evident nu se pot compara cu nivelul campionatului nostru ) :

    Athletic Bilbao : locul 15
    Parma : locul 18
    Besiktas : locul 14
    Standard Liege : locul 5

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uefa launches Champions League video
    By first_zipper in forum News
    Replies: 0
    Last Post: 5th November 2006, 06:20
  2. Replies: 20
    Last Post: 27th May 2005, 16:39
  3. Champions League 2004-2005
    By loko in forum Sport
    Replies: 2
    Last Post: 16th September 2004, 00:43
  4. Replies: 7
    Last Post: 3rd August 2004, 02:23
  5. Replies: 4
    Last Post: 13th March 2004, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to Top