Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default pt Dinamo-solutia argentiniana

poate ar fi necesar ca echipei Dinamo sa i se permita aceasta solutie:si rezervele sa participe la joc,facultativ in functie de faza...
    Gluma ZILEI in Argentina! "Am avut un impuls, am simtit ca mingea nu trebuie sa intre!" Explicatie NEBUNA dupa smecheria unica in fotbal!

Un meci din ligile inferioare din Argentina a avut un moment incredibil - partida dintre San Martin si Bell Ville a inregistrat o premiera! Portarul de rezerva al lui San Martin, Marcos Juarez, a intrat pe teren si a oprit un gol sigur! Juarez statea in spatele portii la un atac al lui Bell Ville, portarul titular fusese depasit de lobul adversarului iar Juarez a intrat si a respins! Faza l-a pus intr-o situatie dificila pe arbitrul intalnirii - el a decis sa se execute o lovitura libera indirecta din careu pe care Bell Ville au ratat-o! Arbitrul a procedat corect conform regulamentului insa rezultatul fazei a insemnat ca hotia celor de la San Martin a fost premiata!
    Reactia lui este socanta: "Am intrat in teren din cauza unui impuls, asa am simtit ca trebuie sa fac. Mingea nu trebuia sa intre in poarta", spune Marcos Juarez. El a primit o suspendare de trei meciuri pentru 'ideea' sa.
    http://ro.stiri.yahoo.com/gluma-zile...0286--spt.html

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Arbitrul nu face cum il taie capul, este obligat de Regulament sa ia decizii.
    Nu are voie sa se lase influentat de loc in clasament, cursul jocului, tribune, etc.

In cazul cind un spectator, rezerva, vrabie, leu sau orice altceva impiedica balonul sa intre in poarta, se da minge de arbitru din locul respectiv.
    La examenul pentru arbitri s-a pus urmatoarea problema :

Un jucator de pe banca de rezerve arunca cu gheata dupa un atacant aflat in careul advers, desi mingea se juca in alta parte a terenului.
    Il loveste (stim ca e putin probabil) si cade.

Ce decizie ia arbitrul ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)