Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Utilizare infrastructura dolce?

Salutare tuturor!
    Rog nu radeti sau aruncati cu rautati... dar nu ma pricep prea bine.
    Sunt in situatia de a merge in vizita des la bunici (au abonament la dolce baza, LNB cu 2 iesiri) si as vrea sa utilizez a doua iesire, pentru orice canal free.
    Este posibil asa ceva?
    Pentru ca nu locuiesc acolo nu se merita sa fac abonament pentru al doilea receiver.
    Daca se poate, ce receiver recomandati sau ce se poate face pentru a utiliza infrastructura actuala?
    Multumesc mult!
    Respect!
    M

Junior Member Teacher

Valenii de Munte, 100 Km Nord de Bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Nu prea vad ce ai putea vedea pe satelitul Hellas 39 grade la liber si sa mai fie si interesant.
    Daca faci rost sau ai un receiver DOLCE il poti cupla pe el la a doua iesire si vezi toate programele din pachetul pentru care este activata cartela din receptor..
    Vezi ca la DOLCE poti avea pana la 4 receptoare pe un abonament. Nu trebuie alt abonament la fiecare receptor. Daca nu ai un receptor dolce poti cumpara unul de la Romtelecom sau de la un prieten, vecin, etc si poti solicita o cartela la Romtelecom care ti-o activeaza pe abonamentul existent.
    1 X Amiko HD 8260+, 1X Optibox Raptor, 1 X Optibox Alligator si 2 ligheane. 100-16E, 100-HH + 1 X NEOHD (900 Series) cu preamplificator + UPC Cable

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Super, se vede ca nu m-am informat destul

Multumec mult, deci daca as cumpara un receiver sh -> http://tinyurl.com/d3kk6tz sau http://tinyurl.com/crrr22c si cer o cartela la RTC merge? si nu mai platesc nimic in plus?
    Am inteles bine?
    O sa contactez RTC zilele urmatoare...

Sanatate si respect!
    M

Junior Member Teacher

Valenii de Munte, 100 Km Nord de Bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Ai inteles foarte bine.
    1 X Amiko HD 8260+, 1X Optibox Raptor, 1 X Optibox Alligator si 2 ligheane. 100-16E, 100-HH + 1 X NEOHD (900 Series) cu preamplificator + UPC Cable

Banned Friend
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default salve rec hd

ti am lasat datele de contact pe postul meu , poti vedea toate canalele din DOLCE IMAX + HBO MAX PACK cu cartela care e in receiveru de ti l dau eu .........insa daca vrei sa si inregistrezi iti mai tb un cablu de la antena .........iti pot trimite bonus si un lnb cu 4 iesiri si in cazu asta ai rezolvat problema ...........

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)