Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Caracatiţa Prodanca influenţează jucători, antrenori sau patroni

Caracatiţa Prodanca influenţează jucători, antrenori sau patroni de la o treime dintre cluburile Ligii 1

Porumboiu s-a plns recent că Snmărtean e impresariat de nevasta lui Reghecampf şi de fiul lui Horoba, de la Mediaş. Anamaria are legături cu cel puţin şase adversare Stelei

Laurenţiu Reghecampf e antrenorul Stelei, Anamaria vorbeşte şi ea n numele clubului, dar mai are influenţe asupra altor echipe din campionat. Există minimum şase grupări cu legături cu nevasta lui Reghe. Cel mai recent s-a plns de asta Adrian Porumboiu. După 0-1 la Mediaş, supărat pe Snmărtean, patronul Vasluiului a făcut referire la agenţii fotbalistului: "Cum să mai joace Lucian dacă e impresariat de Anamaria Prodan şi de fiul lui Horoba, preşedintele de la Gaz Metan?". Grijile lui Porumboiu nu snt singurele din Liga 1 legate de acest subiect.

"Alo, Predescu?"
    Anamaria a nceput sezonul ca preşedintă a lui U Cluj, deci luase o pauză din munca de agent. După 1-0 pentru U contra Bistriţei, Nae Manea a nnebunit: "Ana i-a sunat nainte de meci pe Dolha şi pe Predescu, ca să-i ntrebe dacă joacă!". Răspunsul soţiei lui Reghe: "Dolha a fost jucătorul meu, eu l-am dus n Rusia. Manea ar trebui să-mi mulţumescă, i-am adus portar la Gloria!".

Universitatea, clubul pe care-l conducea Anamaria, e cel mpotriva căruia Steaua lui Reghe a obţinut cea mai clară victorie din acest sezon, 5-1. Ea a plecat de la Cluj din cauza conflictelor cu suporterii de acolo, dar ncă are legătură cu "şepcile roşii".

U e n curs de vnzare către nişte investitori recomandaţi de fostul fotbalist Vasile Miriuţă, prieten cu Reghecampf, iar Anamaria a oferit n ultimele zile declaraţii şi detalii despre tranzacţionarea clubului.

Copos l-a bănuit pe Herea
    Relaţiile soţiei antrenorului Stelei au fost pomenite inclusiv după un derby. Copos s-a văitat n urma eşecului Rapidului cu 0-1 n faţa roş-albaştrilor: "Am fost dezamăgit de un fotbalist impresariat de Anamaria Prodan". A făcut referire la Herea. Cum a reacţionat Ana: "Eu i-am zis lui Herea că face o greşeală cnd a semnat cu Rapid. La Steaua ar fi trebuit să meargă!".

Şi după Petrolul-Steaua (1-2), au existat informaţii potrivit cărora Rednic ar fi avut şi el dubii n privinţa prestaţiei unora dintre jucătorii lui. "Puriul" a dezminţit oficial: "Nu i-aş fi folosit dacă n-aş fi avut ncredere n ei".

Antrenorul care i-a succedat lui Rednic n funcţie, Cosmin Contra, a fost prezentat de gt cu Anamaria şi cu Dan Idita, avocatul familiei Reghecampf!

Gigi a ironizat-o
    Cnd Porumboiu l-a atacat pe Snmărtean, Anamaria a propus soluţia: "Steaua e prima opţiune din Romnia! l respect pe domnul Walter, de la Petrolul, dar soţul meu rămne numărul 1!". Becali, care nu-l mai vrea pe Lucian, s-a supărat şi a răspuns ironic: "Snmărtean nu mai e de Steaua, că nu poate să alerge la nivelul Stelei. Aaa, dacă a zis doamna Reghecampf, se schimbă situaţia, poate ştie ea ceva ce eu nu ştiu. Dar nu cred".

Cu cine are Anamaria legături evidente
    Club Conexiunea
    FC Vaslui l impresariază pe Snmărtean
    Petrolul E prietenă cu Florian Walter şi l-a reprezentat la tratative pe Contra
    Rapid L-a impresariat pe Herea
    Gaz Metan Anamaria e parteneră n impresariat cu băiatul lui Horoba, preşedintele ardelenilor
    Bistriţa I-a reprezentat pe Dolha şi pe Predescu, cei mai importanţi jucători ai lui Pădureanu
    U Cluj A fost preşedintele clubului şi aproape toţi jucătorii din lot au fost aduşi de ea

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cara...-1-369505.html
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Foarte bine!Nu am vazut bine obligativitatea fotbalistilor de a avea impresar.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)