Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Antena offset (1.6m) Al montura polara

Cumpar acest gen de antena (in vederea pozitionarii pe bloc), daca cineva cunoaste sau stie (chiar si second daca este ok) unde as putea gasi...firmele de aparatura satelit au fost extrem de dezamagitoare din acest punct de vedere, ca sa nu zic mai mult
    Pentru ratiuni de logistica ar fi util Timisoara sau in apropiere.
    Chiar si 1.5m ar fi ok pana la urma..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default 1.6

La Diadi in Bucuresti gasesti

Antena offset 1.6m Al

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Merci,
    Intre timp am mai gasit niste alternative si sunt in dilema in sensul ca probabil unele antene mai no name chiar si de diametru mai mare(cum imi doresc eu) au performante mai slabe decat unele produse de firme cunoscute in domeniu:
    De ex.
    Elstar- Triax 1.1m Al offset (din review uri pare cea mai recomandata ac. firma scandinava..)
    Peruvision-1.25m/1.85m ceva de productie poloneza..
    Cea de 1.25m la 450 ron aprox
    Sunt curios daca chiar se merita cea de 1.85m, ca si dificultati de montare/intretinere..?pretul nu e chiar asa exagerat..1000 ron, daca insa este ok si nu ar crea probleme de mentenanta si reglare continua chiar ar merita-probabil ar intra si niste transpondere nesperate de pe 28 est pt Timisoara.. ca sa numai vorbim
    de rezerva de semnal..am insa dubii legate de posibilitatea de montare (amplasare pe tepied pe o suprafata plana pe bloc) si la cat de mare ar fi diferenta/ mai ales dpv calitativ..

Apoi Terfin-firma romaneasca din Odorheiul Secuiesc care produce offset Al de 1.6m- undeva la 500 ron

As aprecia f, mult o sugestie..poate unii di voi chiar aveti unele dintre aceste modele
    Last edited by albertino_bigon; 10th October 2012 at 01:34. Reason: Greseala introducere nume firma antena Terfin

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)