Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 131
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default mesaj pt hotii rcs-rds

pentru ca nu te poti baza pe ce spun operatorii telefonici de la rcs-rds, m-am logat pe cont sa vad care este situatia, situatia era nasola, cu toate ca mi-am platit facturile, figuram ca neachitat.

in poza de mai jos e situatia asa cum am gasit-o la prima vizualizare !

dupa o reclamatie la OPC situatia s-a schimbat astfel dupa cum arata mai jos:

dupa o reclamatie la politie situatia arata cum e mai jos:

cei de la politie mi-au trimis un raspuns cum ca au inaintat plangerea la parchet.

cazul meu e ca platesc servicii pe care nu le am instalate si nu le-am avut niciodata si penibilul situatiei este ca rcs-rds nu au cablu de nici un fel in blocul meu

problema e ca te fac dator fara sa sti, deoarece nu-ti trimit facturi, eu daca nu intram pe contul digi, ma trezeam dupa 10 sau 100 de ani cu 1 milion de euro datorie.

mesajul meu pt hotul rcs-rds este: fac iu

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu zic sa editezi pozele, sa scoti seriile facturilor. E mai sanatos...
    N-am avut cum sa-ti trimit PM, e o regula de AUR pe aici, ca n-am mai intalnit asa ceva nicaieri!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bravo karbit, felicitari.
    Multumesc pentru idee si eu am observat ca imi apar neachitate unele facturi, ba mai mult, mi-au inchis si serviciile pentru asta, iar eu cu chitanta in mina o sa merg la ANPC si o sa le cer si despagubiri, ca e dreptul fiecaruia sa primeasca despagubiri, asa cum si ei iti bag pe git penalizari.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by primcomisar View Post
    Eu zic sa editezi pozele, sa scoti seriile facturilor. E mai sanatos...
    N-am avut cum sa-ti trimit PM, e o regula de AUR pe aici, ca n-am mai intalnit asa ceva nicaieri!
    nu am nimic de ascuns, mi-am incheiat mariajul cu ei, multumesc pt sfat

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Bravo karbit, felicitari.
    Multumesc pentru idee si eu am observat ca imi apar neachitate unele facturi, ba mai mult, mi-au inchis si serviciile pentru asta, iar eu cu chitanta in mina o sa merg la ANPC si o sa le cer si despagubiri, ca e dreptul fiecaruia sa primeasca despagubiri, asa cum si ei iti bag pe git penalizari.
    despagubiri doar in tribunal si nu te baza pe competenta celor de la anpc e vai de capul lor trebuie sa ai rabdare si timp, eu le am pe amandoua !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu am nimic de ascuns, mi-am incheiat mariajul cu ei, multumesc pt sfat
    Pai de ce sa stie ei ca
    karbit= Ionescu Vasile Strada x oras Y nr z
    plus ca mai au si altii posibilitatea sa caute dupa factura si sa te identifice, nu stii cine poate deveni deodata interesat de persoana ta

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by primcomisar View Post
    Pai de ce sa stie ei ca
    karbit= Ionescu Vasile Strada x oras Y nr z
    plus ca mai au si altii posibilitatea sa caute dupa factura si sa te identifice, nu stii cine poate deveni deodata interesat de persoana ta
    am inteles, multumesc, sa ma caute sunt deschis la orice fel de ''discutii''

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

de discutii cu siguranta ca nu sant ei interesati,insa de altceva se poate rezolva

activand pe un forum dedicat...... si urmarind postarile tale sa vezi ce victima ai putea deveni si pe urma ti ar spune ei ti e ...fuc iu

cel putin prin alte parti erai deja cu ei la usa

dar na tot raul spre bine

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

'' eroare de system '' se numeste furtul la RCS-RDS

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Te asteptai la altceva de la analfabetii astia? Sa te ajute? Cand ei nici sa scrie corect nu-s in stare...
    Cat despre RCS cred ca: " Cine poate, oase roade!"
    Adica, daca tine, bine, daca nu....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

pai si cu ce esti tu de vina ca au ei "erori in sistem"? O scuza mai penibila nu am auzit. Chiar daca ar fi eroare in sistem, al cui este sistemul? Pe baza carui sistem factureraza ei? Sistemele de calcul nu trebuiesc verificate? ca in piata cand te duci sa cumperi un kil de cartofi, cantarul respectiv este omologat, ce ar fi ca taranul in piata sa spuna: "Breee, scuze breee, eraore de cantar" Marea majoritate a firmelor gigant din romania urmaresc sa isi arda clientul cum pot mai bine.. Karbit, daca ai timp si banii necesasri, mergi pana in panzele albe, actiunea ta este justificata si esti acoperit de lege.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

iaca ce-mi raspunde rcs-rds la o sesizare facuta, nu stiu de cine, mie nu mi-au rapuns niciodata

Quote Originally Posted by karbit View Post
    .... cazul meu e ca platesc servicii pe care nu le am instalate si nu le-am avut niciodata si penibilul situatiei este ca rcs-rds nu au cablu de nici un fel in blocul meu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ultimul post cam spune totul: din pacate vina nu este a RDS-RCS ci a unui idiot de instalator ca nu-i pot spune altcumva, care a introdus in contractul respectiv adresa altei persoane, de aceea e nevoie acum la incheierea unui contract si de un act de spatiu.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    Ultimul post cam spune totul: din pacate vina nu este a RDS-RCS ci a unui idiot de instalator ca nu-i pot spune altcumva, care a introdus in contractul respectiv adresa altei persoane, de aceea e nevoie acum la incheierea unui contract si de un act de spatiu.
    totul este in regula cu persoana si adresa, nu au gresit adresa, problema este ca RDS-RCS trimite facturi pentru servicii pe care nu le-au instalat, facturile sunt doar de tip electronic, cum ar fi putut afla un pensionar si nu numai, ca este taxat pt niste servicii fictive daca nu ii sunt trimise facturi scrise ? in mod sigur peste cativa ani, omul se trezea amenintat de RDS-RCS ca e dator si i se va lua bunurile si i se va pune sechestru pe casa si toate astea in baza unor servicii imaginare PLUS, ma chinui sa le explic de cateva luni, pe banii mei, ca telefonul costa, cred ca am platit telefonul peste 200 de lei doar convorbirile cu ei si nimeni dar NIMENI de la RDS-RCS nu m-a contactat sa rezolvam, ba mai mult, mi-au spus: ia plateste tu serviciile (fictive) si apoi mai discutam, mi-am spus de ce nu ? mi-a ramas sa-i mai dau in judecata si am sa-i dau

nu te poti scuza cu '' eroare de system '' cand eu incerc sa le spun de cateva luni ca se afla intr-o situatie penibila, din cauza ca m-au ignorat am scris opc-ului, apoi politiei si mai urmeaza sa ma adresez justitiei, deci, sunt de buna credinta si vor sa rezolve NU
    Last edited by karbit; 3rd October 2012 at 12:25.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    asta dovedeste clar degringolada in care se afla multe din companiile din romania, nu stie stanga ce face dreapta. In alta ordine de idei, din ce inteleg eu, aici este vorba de serviciu oferit pe cablu si nu prin sistem satelit, DTH, deci excludem din prima cum ca este vina unui instalator! Cum e posibil ca o companie mare sa nu aiba habar cum si unde au reteaua de cablu extinsa

Nu ma surprinde nimic, probabil ca aveau in plan cablarea blocului iar departamentul de facturare a anticipat si s-a miscat mai repede astfel au inceput sa taxeze viitorii abonati!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    Nu ma surprinde nimic, probabil ca aveau in plan cablarea blocului iar departamentul de facturare a anticipat si s-a miscat mai repede astfel au inceput sa taxeze viitorii abonati!
    da, da si culmea este ca mi-au oprit serviciile pt neplata, alea fictive, eu cum sunt un client exemplar cand mi-au spus ca trebuie sa le platesc ca sunt in urma chiar m-am dus la banca si le-am platit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)